Lovy, lovci, zvířata

Příběhy profesionálního loveckého průvodce. Autor líčí způsoby lovů lva, tygra, grizzlyho, tuleně a dalšíh zvířat. Srovnává lovecké podmínky, způsoby a příležitosti v různých světadílech podmínkami u nás. Podstatná část publikace je věnována reportážnímu popisu lovů u nás.

https://www.databazeknih.cz/images_books/85_/85650/lovy-lovci-zvirata-85650.jpg 54
Literatura naučná, Příroda, zvířata
Vydáno:, Blok

Yarwen

Nádherná kniha, jež si zaslouží výjimečné hodnocení. V době komunismu se na Západ dostal málokdo, Vladimír Paulišta se však zabýval organizováním loveckých výprav, v rámci kterých v Československu utráceli své drahocenné valuty západní hosté. Zároveň pracoval ve francouzské lovecké kanceláři a jezdil s lovci po Evropě, Africe i Americe, projezdil téměř celý svět. Říkal jsem si, to bude asi notně protekční člověk, ale naštěstí tomu tak není - autor v knize velmi zajímavě vypráví své příběhy z cest, o myslivosti, lovech i fotografování, o zvycích lidí žijících mimo civilizovaný svět, vkládá do nich svou životní zkušenost i svou moudrost. Velmi působivé, pro čtenáře hloubavé. Za mě mimořádných 95%.

Vladimír Paulišta

Vladimír Paulišta