Lovy beze zbraní

Povídky a črty o životě zvířat v moravské a slovenské přírodě a o vztahu lidí k nim.

https://www.databazeknih.cz/images_books/60_/60434/lovy-beze-zbrani-CFx-60434.jpg 4.624
Literatura česká, Příroda, zvířata, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros (ČR)

Kniha Lovy beze zbraní

haki34

..."neodradilo mě husté trní,, nedal sjem se odvrátit vývraty, přes než jsem padal, nelekala mě svorová skaliska a strže, z nichž jsem klouzal a sjížděl : pomáhal jsem si prokřehlýma rukama a posupoval dál, zastavoval se a naslouchal výzvám vládců divočiny. Připadal jsem si, že nacházím ztracený ráj, končinu, kterou bláhový člověk prodal za pohodlí městských stavenišť, a cítil jsem se nevýslovně dobře.."

a tak to je...nález z knihobudky, který nahradím jiným dílkem....a řadím do mé knihovny...Jaromír Tomeček nám svým typicým poetickým stylem přibližuje ztracený ráj....přírodu pusty, polonin, hluboké pralesy s jejich obyvateli...vše doprovázeno nádhernými ilustracemi Mirka Hanáka..Fantazie se může rozletět...Knížka mi připoměla Myslivcův rok od Josefa Vrby...
Příběhy jsou vlastně sezbírané z jeho předchozích sbírek a kromě tvorů lesa nás seznamuje i se sedláky, pomocmíky, dětmi, obyvateli svérázných míst...a také se svým dětstvím a klukovskými dobrdružstvími...příběh Vlkodlak má až hororový charakter třeba, Pinta nám ukáže krásně mezilidské vztahy...
Prasátko a vlk - sílu rodičovského pudu zvířat...poučné, poetické, pro milovníky přírody tuze vhodné...a od autora jsem se dozvědla spoustu informací o vodě, životě pod hladinou a rybaření (což třeba v Myslivcově roce není, tam autor bloudil hlavně lesními porosty :)))..

encyklopedie
11.06.2017

Vždycky jsem měl rád knihy o přírodě. V mých dětských létech vyšlo několik knih od J.Tomečka. Všechny jsem "pohltal".....nevím, jak bych to snášel po 50-ti létech. ALE vždycky rád knihy J.Tomečka vytáhnu a kochám se fantastickými ilustracemi Mirko Hanáka. A když semi nechce tahat knihy, tak spustím youtubě a nádherné klipy z tvorby Mirko Hanáka
...a několik dalších videí

corvo
15.09.2013

Tyhle povídky z pohledu zvířecích obyvatel naší přírody a svérázných, leč pro někoho podivínských horalů, mě doslova odzbrojily. Ukládám svou starou vysloužilou kulovnici, kterou jsem zdělil po dědečkovi nimrodovi, mezi krovy pod střechu a zapřísahám se, že už ji nechci ani vidět. Pampalini je mrtev, ať žije král lovu - lovec beze zbraní!

Jaromír Tomeček

Jaromír Tomeček