Lovkyně informací

Lovkyně informací https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124186/lovkyne-informaci.jpg 4 372 89

Lovkyně informací série

Vanessa Michael Munroeová má mimořádný talent pro jazyky (ovládá jich dvaadvacet) a za sebou tvrdý výcvik v zacházení s nožem. Obstarává informace, většinou v zemích třetího světa, pro firmy, vlády i jednotlivce. I proto, že se narodila v Kamerunu (manželům-misionářům), kývne na zakázku naftaře Richarda Burbanka, jehož adoptivní dcera Emily se nevrátila ze safari v Namibii. V doprovodu rodinného přítele Milese Bradforda se Vanessa s falešným pasem vydává do Afriky, tam ji však dostihne jak pravda o Emilyině osudu, tak její vlastní minulost… a Vanesse nakonec nezbude nic než pomsta. Senzační debut, jehož hrdinka si podle kritiků i čtenářů v ničem nezadá s Lisbeth Salanderovou, hlavní postavou kultovních bestsellerů Stiega Larssona.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

The Informationist , 2011

hanča34
30.04.2016 4 z 5

Moje první kniha od této autorky. Je to čtivé, napínavé a přiměřeně dlouhé. Zkusím něco dalšího.

Mil@n
29.03.2016 4 z 5

Místy trošku zdlouhavé, avšak vcelku poutavé a napínavé. Konec nemastný, neslaný.

Plútarchos
10.03.2016 4 z 5

Dost dobrý! Vcelku vyvážená porce napětí, romantiky, dobrodružství, akce. Zajímavá zápletka, konflikty, prostředí i hlavní hrdinka. Jen nevím, čím to je, ale popis akčních scén v knize mi příliš akční nepřišel. Tak nějak ty vypjaté adrenalínové akce plynuly pokojně jako popis africké přírody. Vanessa Michael Munroeová je jedinečná a nejlepší v získávání informací pro své klienty. Díky perfektní znalosti jazyků, nářečí a mentality dokáže zapadnout do prostředí v němž se pohybuje a psychologickým manévrováním získat z kohokoli jakoukoli informaci. Navíc je perfektně vycvičená v zabíjení! Pro tuto svou reputaci je najata, aby v Africe pátrala po informacích o zmizelé Emily Burbankové. Většina z těch, kdo se jí snaží zabránit v jejím snažení, neskončí dobře.
Myslím, že knihu mohu doporučit k přečtení (zejména těm, kteří si oblíbili styl a charakter Lis Salanderové), i když to není žádný román ale ohraná oddychovka s americkým superhrdinou - pardon superhrdinkou.

Gagarin
14.07.2015 4 z 5

V poslední době jsem přečetl hned dvě knihy úplně odlišného žánru, ale přesto s podobným námětem, který se protíná ve dvou bodech: mimořádně talentovaná dívka a soudobá Afrika. Ty knihy jsou Analfabetka a Lovkyně informací. Zatímco ta první mě ani přes vydatný humbuk absolutně neslovila, ta druhá, která se mi dostala do rukou jenom náhodou, naopak příjemně překvapila. Odmyslím-li si poněkud přehnanou nesmrtelnost hlavní představitelky, prostředí a příběh mě velmi bavil a zřejmě se podívam i po dalších knihách série. Nejvíc oceňuji věrohodné reálie a popis politického pozadí v každodenní praxi obyvatel této oblasti.

veronica 01
11.07.2015 3 z 5

SPOILER! Působilo to na mě takovým nijakým dojmem. Vanessa Michael Munroeová (bože, to je jméno) mi nebyla moc sympatická a spíš na celém tom fenoménu okolo Salanderové jen "parazituje". Je to jak Milénium na klasicky americký způsob (hlavně scéna se zabitím Beyarda mi přišla tak neskutečně americká, že jsem se neubránila úsměvu). Další díly mě nelákají. Zkrátka, pro mě je to docela obyčejná vykrádačka Milénia.

vikimi
15.05.2015 2 z 5

Po knížce jsem sáhla po chválách, které se ke mně donesly.
Bohužel nevím, kde se ta chvála vzala, protože knížka ničím nepřekvapila ani neohromila.
Hned o začátku to bylo - na můj vkus - moc popisné a nijaké. Rádoby drsné, ale tím to tak končilo.
Čekala jsem, že tam někdo zemře, protože v těhle knížkách, kde je hl.hrdina drsný a bezcitný, vždycky dojde k nějaké velké ztrátě. Je pravda, že jsem netušila, kdo celý případ sabotoval, ale tím to tak končilo.
Původně jsem myslela, že se vydám na cestu i se dvěma zbývajícími díly, ale musela jsem to přehodnotit.
Michael uměla skvěle lidi ohrát, vžít se do cizích rolí...to ano, ale tím u mě její kvality skončily.
Škoda!

petrels
03.05.2015 5 z 5

Byl jsem zvědavý, zda je možné hlavní hrdinku přirovnat k Lisbeht Salanderové z Milénia. Opravdu poutavé čtení jedním dechem.

Zrzavá_Tereza
12.04.2015 5 z 5

Už bylo na čase, aby se po Lisbeth Salanderové objevila další žena, která to dokáže všem ostatním pořádně nandat! Protože proč by měli být drsní jen muži? My ženy to taky umíme a proto víc takových knih! :)

Jossie
06.03.2015 4 z 5

Dala bych i 5*, protože je to ze zajímavého prostředí, velmi napínavé a také trochu detektivní, ale konec je takový nějaký rozplizlý a nijaký. V každém případě dobrá kniha a určitě si přečtu pokračování.

DejnaDee
10.02.2015 2 z 5

Zdařilý a velmi podrobný popis afrických poměrů a Afriky vůbec. Velké očekávání už pro jakousi podobnost hlavní hrdinky s Lisbeth Salanderovou, (alespoň jak jsem se dočítala) se nekonalo a do jisté míry pro mne bylo i zklamáním. Příběh byl sice čtivý, ale jinak celkem průměrný.

sBety
27.12.2014 3 z 5

3 body za čtivost. Knihu jsem vyhledala kvůli nové Lisbeth Salanderové a očekávání splnila. Mínusem jsou přebytečné odbočky a nedotažený konec.

Dousabel
24.11.2014 4 z 5

Uznávám, že některé části v knize a nedotknutelnost hlavní hrdinky je někdy přehnaná. Ale co, všichni superhrdinové jsou vesměs mužského rodu, proč si jednou za čas nepřečíst o superženě, která by jim všem dala na budku? :) Trochu mi to připomněla Turistu od O. Steinhauera, jen v ženském provedení, ale tam byl děj přece jen mnohem uvěřitelnější:) Ale jako oddechový thriller pro baby to není špatné:) Idu na další díl.

d.fogas
17.10.2014 3 z 5

Půjčeno z knihovny jako oddechová četba. Autorka dává k dobru své africké zkušenosti a děj má grády. Autorčin styl psaní mi celkem seděl tak půl napůl děj a rozhovory, často se řešily motivace jednotlivých postav.
M. je sympatická hrdinka, ale její schopnosti jsou možná až příliš přehnané - 22 jazyků a z různých jazykových oblastí, převleky, boj s nožem, sniperkou, svede koho chce ale má problémy ovládat sama sebe (i vzhledem ke své pohnuté minulosti) a při dobrodružstvích stihne prožít i milostné vzplanutí, které nemá úplně daleko do červené knihovny.
Hlavní padouch dostává na můj vkus málo prostoru a jeho motivaci jsem sice pochopil, ale úplně mi neseděla.
Ale kolem a kolem - dobrý - čili za tři :-)

Xterka
13.08.2014 5 z 5

Přečteno jedním dechem. Čtivé a napínavé.

Lorrainee
14.07.2014 3 z 5

Zatím tak půl napůl, uvidím jak na tom budou další díly...

šipek
27.05.2014 4 z 5

Tak jsem dal na recenzi mé oblíbené spisovatelky Tess Gerritsenové a knihu jsem si přečetl.Byl jsem spokojený kniha výborná z afrického prostředí.

776069
21.03.2014 5 z 5

Jako i jiní, tak i já jsem ke knize přistupovala tím stylem, že to zkusím. Nakonec jsem knihu přečetla za dva večery a začala s Neviňátkem.... Jen si myslím, že předlohou hlavní hrdinky byla autorce Lisbeth z Milénia, i když kritici tvrdí, že nikoliv. To nic nemění na tom, že mě kniha opravdu bavila. Jen toho Franciska mi bylo líto, podle mých představ to byl fakt fešák :) na druhou stranu přílišný happy end by knize ubral.

aktak1203
19.03.2014 5 z 5

Skvělá detektivka, kterou bych teda doporučila spíše ženám. Kvůli ženské "Rambo“ hlavní postavě a zamilovanému a uplakanému pašerákovi zbraní, což jsem díky napětí s přehledem odpustila. Líbilo se mi pro změnu po všech severských dílech prostředí západní Afriky.

Vikina333
22.02.2014 2 z 5

Knížka mi přišla nerealistická, ba přímo naivní, jakoby napsaná pro náctileté. Příběh byl fajn, jen kdyby byl jinak napsán. Přijde mi "levná" :(

renefer
09.02.2014 4 z 5

Trochu jsem byla odrazována příliš mnoha superlativy, většinou takovéto knihy nestojí za nic a účelem reklamy je jen nalákat co nejvíc čtenářů.
Kniha mě ale mile překvapila. Na rozdíl od knih Milenia se autorka vyhnula příliš popisným pasážím a tak se opravdu dobře četla. Hlavní hrdinka se mi líbila, prostě se chovala tak, jak se chovají muži a neřešila citečky nebo milostné vztahy na jednu noc. Na druhou stranu to autorka trochu přehnala s obrácením rolí a tak mi nesedlo, když drogový boss po zpacifikování hlavní hrdinkou začal plakat, co že mu to udělala, proč ho opustila...
Ani konec se mi moc nelíbil, doufala jsem v happy end, i když vzhledem ke stylu knihy byl odpovídající.

Afrika špionáž dobrodružství

Taylor Stevens