Lovkyně informací

Lovkyně informací https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/124186/lovkyne-informaci.jpg 4 372 89

Lovkyně informací série

Vanessa Michael Munroeová má mimořádný talent pro jazyky (ovládá jich dvaadvacet) a za sebou tvrdý výcvik v zacházení s nožem. Obstarává informace, většinou v zemích třetího světa, pro firmy, vlády i jednotlivce. I proto, že se narodila v Kamerunu (manželům-misionářům), kývne na zakázku naftaře Richarda Burbanka, jehož adoptivní dcera Emily se nevrátila ze safari v Namibii. V doprovodu rodinného přítele Milese Bradforda se Vanessa s falešným pasem vydává do Afriky, tam ji však dostihne jak pravda o Emilyině osudu, tak její vlastní minulost… a Vanesse nakonec nezbude nic než pomsta. Senzační debut, jehož hrdinka si podle kritiků i čtenářů v ničem nezadá s Lisbeth Salanderovou, hlavní postavou kultovních bestsellerů Stiega Larssona.... celý text

Literatura světová , Dobrodružné , Thrillery

Vydáno: , Knižní klub

The Informationist , 2011

tanuki
tanuki
12.01.2024 3 z 5

Napínavý akční příběh z prostředí Afriky, kde život funguje trochu jinak, než jsme u nás zvyklí. Místní podsvětí, které je úzce propojené s vládními strukturami, dokáže být nemilosrdné a pokud někomu šlápnete na kuří oko, tak to dost dobře může být vaše šlápnutí poslední. V příběhu se vyskytne několik zvratů, které čtenáře udrží v patřičném napětí a možná je fajn, že hrdinka není bezezbytku kladná postava a občas Vám dokáže lézt i pěkně na nervy.
Napsané je to chvílemi trochu neuměle a fráze o tom, jak se hrdince "odstíny barev změní v šedou" je použita častěji, než by Vám bylo milo. Nicméně jsem si s potěšením u map nastudoval africké reálie a jsem zvědavý na další případ.

petr_
petr_
03.03.2023 4 z 5

Pro mě to byl lehký oddechový žánr, knížka se mi dobře četla. Trochu, ale jenom trochu mi připomněla "Milénium", nebo že by Ramba? Jenom by mě zajímalo, jestli to tam v těch afrických státech opravdu tak vypadá, ale je to docela dost možné.
Rozuzlení celého děje jsem tak trochu předvídal už na počátku.

Satyrka
Satyrka
12.05.2022 2 z 5

Bohužel pro mě tato kniha nebyla. Napsaná byla dobře, to ano, ale spíš jsem se k dočtení knihy nutila. Pro mě až moc akce a přestože se z příběhu dozvídáme hodně o Africe, já prostě na tohle nejsem a nesedí mi to. Umím si ale představit, že například mému tátovi by kniha líbila a byl by z ní nadšený :) (Taky mu ji asi daruji) Jednoduše jsem prostě sáhla po knize, která není můj šálek čaje.

animovanej medv
animovanej medv
13.03.2022 5 z 5

Super, moc mě to bavilo :)

vladka321
vladka321
05.04.2021 4 z 5

Kniha mě vtáhla do děje celkem rychle a hodně jsem od ní očekávala. Další průběh knihy velmi popouštěl uzdu mojí fantazii, která předháněla vlastní děj. Konec vygradoval téměř paralelně s mými předpoklady. Odpočinkové, mírně nadnesené čtení se superženou.

Atak
Atak
16.01.2021 5 z 5

Napínavě napsáno, vtáhlo mě to do děje hned od začátku a vydrželo až do konce. Další dobrodružství této postavy na mě již čekají v knihovně. Tak hurá na ně :)

KatyM.
KatyM.
01.01.2021 5 z 5

Za mě plný počet. Kniha se mi moc líbila.

Miláček484
Miláček484
20.12.2020 5 z 5

Nebylo to špatné, napínavé, celkem zajímavý konec, sice jsem čekala víc, ale kniha se mi líbila, přesně kniha na dovolenou nebo jako pro mě, když jsem se léčila z nachlazení. Druhý díl asi přečtu.

markéta783
markéta783
03.08.2020 5 z 5

Není to sice žádná vysoká literatura, ale pokud hledáte něco napínavého pro pobavení třeba na dovolené, tak je to to pravé ořechové. Mně osobně kniha pobavila, byla napínavá, zábavná, za mě tedy ano.

eliska8413
eliska8413
12.04.2020 2 z 5

Oddechové letní čtení. Přirovnávat tento počin s jedinečnou Larssonovo Lisbeth Salanderovou, by bylo ale pomýlené. Lovkyni Vanesse jsem její téměř až nadpřirozené vlastnosti nevěřila. Autorka se snažila ve čtenáři popisem hrdinky vzbudit dojem světoběžnice, znalkyně místních poměrů a lidského detektoru lži v jednom, ale ve finále nabídla jenom pestrou škálu geografických pojmů, ve stylu zápisků z hodin zeměpisu, umění spojit si souvislosti bylo popsáno jako "analitycký mód mozku" a mezilidské vztahy popisuje hlouběji i týdeník Vlasta . Pokud někdy autorka v Africe byla, asi dostatečne nenasála místní kulturu, protože kniha se mohla klidně odehrávat v Brazílii a člověk by nepoznal rozdíl. Na druhou stranu díky absenci hlubšího rozboru všeho, se kniha čte vlastně sama, jen čtenáři nesmí vadit, že si po chvíli není jistý, jestli se nachází v Horní Dolní nebo rovníkové Africe. Obávám se ale, že Vanessa nebude nový Joona Linna.

Leticia69
Leticia69
07.04.2020 5 z 5

Naprosto skvělá kniha. Do děje mě to vtáhlo hned v začátku. Je to možná tím, že sama jsem něco procestovala a jsou místa, kam bych se ráda vrátila. Takže to bylo takové souznění. Příběh, který se tu rozvíjí je skvělý, chytlavý, má to obrovské napětí a spád... Vůbec jsem se od čtení nemohla odtrhnout. Trochu jsem se na začátku obávala, že se mi do představ bude moc mísit Salanderová od Larssona, ale nebylo tomu tak a jsem za to ráda. Lovkyni informací rozhodně doporučuji! Pro mě to byla první kniha od TS a už se těším, až se začtu do některé další z této série.

pavel9989
pavel9989
03.04.2020 3 z 5

Kniha má takový zdlouhavější rozjezd, ale pak je děj napínavý. Aspoň vím, kam, ani zadarmo, nepojedu na dovolenou :-)

mi-380
mi-380
18.01.2020 3 z 5

Podnikatelský záměr se vydařil. Autorka stvořila atraktivní postavu: geniální krásku s poloavengerskými schopnostmi, a co je podstatné – čtenáři si přejí další díly. Vanessa je nejen drsná holka a motorkářka, umí být také něžná romantička, která má ráda muže a jako nebojácná lovkyně se stává pro čtenáře zkušenou průvodkyní tajemnou a nebezpečnou Afrikou. Autorka má kouty černého světadílu kolem Guinejského zálivu nedobrovolně procestované a zažité, a tak místo cestopisu sepsala tuto dobrodružnou, zašmodrchanou, místy drhnoucí, ale celkem zábavnou historku s cenným, ostře kritickým pohledem na kleptokratické standardy místních vládců.
70 % (320 hodnotících je aktuálně na průměru 81 %).

jprst
jprst
20.07.2019 3 z 5

Na žádnou extra chválu to není, zajímavosti příběhu hodně pomohlo jeho zasazení do afrického prostředí, kde převládají poměry pro nás méně známé a obvyklé. Prostě dobrá, čtivá oddechovka, která neodradí od dalšího příběhu z této série.

lachtan77
lachtan77
08.05.2019 5 z 5

kniha má spád, akci a skvělý příběh. Taylor vytvořila skvělou postavu. Essa má všeho akorát žádné nereálné schopnosti. Jsem rád, že nezůstalo jen u jednoho dílu a už teď se poohlížím po druhém :)

hanzmb
hanzmb
24.04.2019 4 z 5

Solidně napsaný thriller. Má to docela spád a té krve a drastických scén tam až zas není tolik. Má to i zápletku, což tyto romány často nemívají. Navíc většina knihy se odehrává v nám zcela nepřístupném prostředí Afriky. A to je u mne ten největší čtenářský plus. Velkou literaturu v tom nehledejte, to není záměr autorky. A určitě ani očekávání většiny čtenářů, kteří po něčem podobném sáhnou.

pingu1
pingu1
24.02.2019 5 z 5

Napínavé, akční, rychlý spád …. Mě se kniha líbila, přečteno za pár dní :-)

Kerberos
Kerberos
28.12.2018 5 z 5

Velmi zdařilý triler plný napětí,akce,násilí odehrávající se v exotickém prostředí.Určitě si přečtu další díl.

Opatov
Opatov
21.10.2018 4 z 5

Prvni dil velmi zdarile serie. Hlavni hrdinka pripomina Lisbeth z Milenia. Prijemne cteni, stejne i dalsi dily se mi libily.

lancelot
lancelot
23.08.2018 4 z 5

Kniha se čte celkem dobře. Přijde mi, že v půlce knihy autorka trochu ubere plyn a do konce už to tempo nějak nenabere. Prostředí Afriky určitě pomohlo příběhu, který tím dostal zajímavý nádech.

Afrika špionáž dobrodružství

Taylor Stevens