Lovkyně informací

Lovkyně informací

Vanessa Michael Munroeová má mimořádný talent pro jazyky (ovládá jich dvaadvacet) a za sebou tvrdý výcvik v zacházení s nožem. Obstarává informace, většinou v zemích třetího světa, pro firmy, vlády i jednotlivce. I proto, že se narodila v Kamerunu (manželům-misionářům), kývne na zakázku naftaře Richarda Burbanka, jehož adoptivní dcera Emily se nevrátila ze safari v Namibii. V doprovodu rodinného přítele Milese Bradforda se Vanessa s falešným pasem vydává do Afriky, tam ji však dostihne jak pravda o Emilyině osudu, tak její vlastní minulost… a Vanesse nakonec nezbude nic než pomsta. Senzační debut, jehož hrdinka si podle kritiků i čtenářů v ničem nezadá s Lisbeth Salanderovou, hlavní postavou kultovních bestsellerů Stiega Larssona....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/124186/lovkyne-informaci.jpg 4.1273

Lovkyně informací (1.)

The Informationist (2011)

Literatura světová, Dobrodružné, Thrillery
Vydáno:, Knižní klub

lenkavildomcova

Nebylo to špatné, ale četla jsem lepší.

Allla9

Určitě čtu další díly.

barusak1

No sice mi chvílemi přišlo, že je hlavní hrdinka trochu jako robocop, ale přesto se mi kniha moc líbila a s chutí si přeštu i další díly

Matulka66

Musím říci, že kniha byla celkem poutavá a příběh se mi líbil :)

Shanib

Byla to jízda. Tahle slova děj vystihují. Ze začátku pozvolnější, ale pak jsem knížku nedokázala dát z ruky. Vanessa/Michael mi občas trošičku lezla na nervy svojí namyšleností, ale s ohledem na postavu jako takovou to asi bylo na místě...no a Milese jsem si oblíbila od jeho první věty. Hned se pouštím do dalšího dílu.

simika

Skvělá série s trošinku sestupnou tendencí... Hlavní hrdinka - superžena, se kterou není těžké se identifikovat, i přes její neznámou temnou minulost a problém s navazováním vztahů. Udrželo mě to v napětí od začátku až do konce knihy.
Rozhodně stojí za přečtení pro toho, kdo má rád thrillery.

Boby17

Byl to pěkný sešup, knížku jsem měl přečtenou za dva dny. Byla akční, napínavá i překvapivá. Plnou spokojenost oceňuji plným počtem hvězd. Hollywoodské zpracování si určitě nenechám ujít.
V komentářích je často Essa Munroeová srovnávána s Lisbeth Salanderovou. Příběhy švédské hrdinky jsem ještě nečetl, jen viděl zfilmované, tak se porovnávání neodvážím.

Mia77

Někdo hlavní hrdinku přirovnává k Lisbeth Salanderové, ale to si myslím, že je hodně nadhodnocené. Asi moc rychlý sled událostí, možná by se to dalo trochu víc rozepsat a pak by to vypadalo trošku reálněji. Ale napínavé to je ....

JankaV80

Mě osobně kniha vtáhla do děje a přečetla jsem ji na jeden zátah. Autorka děj zbytečně nenatahovala a určitě si od ní ještě něco přečtu. Moc se mi líbilo, že děj knihy byl zasazen do Afriky.
Srovnání s Lisbeth Salanderovou vidím snad jen v tom, že obě jsou ve svém oboru výjimečné.

hankapimi

Srovnání s Lisbeth Salanderovou fakt kulhá na obě levé nohy . Přesto, že bylo v knize i samotnou Vanessou nesčetněkrát opakováno, že je jedinečná, nejlepší a perfektní ve získávání informací a vycvičený zabiják, dalo mi velkou práci tomu alespoň chvílemi uvěřit. Ale nejen uvěřit, také se tímto křečovitým příběhem prokousat a dočíst až do hořkého konce. Dvě hvězdy za počet stran, zbytek hvězd za moji trpělivost a další autorčiny knížky příště beze mne...

trudoš
22.11.2016

Pro začátek si na rovinu přiznejme, že Vanessa Munreová nemá s Lisbeth Salanderovou prakticky nic společného, přestože se nás reklamní slogany na obálce knihy snaží přesvědčit o opaku. A teď dál.
Kladem Lovkyně informací je především prostředí, ve kterém se odehrává. Afrika je místem pochmurným a málo známým, přičemž Taylor Stevensová vás jím provede dostatečně jímavě, aby zaujala a zároveň nepřestřelila. Pominete-li tedy fakt, že hrdinka dokáže uhájit svou nadřazenost u mužů i v takovémhle pekle. Horší už je to se zápletkou, která se nečekaně drží konvenčních pravidel. Vanessa je najata na nalezení ztracené dívky a tak jde a najde ji. Samozřejmě zjistí, že všechno je vlastně jinak, ale když vezmete v potaz postavy, s kterými autorka pracuje, komplikace příběhu vás jako čtenáře nijak zásadně nezaskočí. Tak nějak to prostě čekáte, protože od čeho jiného by tam ty figury byly, než aby děj trochu popřevracely.
Nakonec tedy standard, který neurazil, ale ani nijak zásadně nenadchl.

pobijecmuch
27.10.2016

Průměrná kniha, které chybí více akce a méně popisování prostředí Afriky. Přirovnávání k Lisbeth Salanderové je už od některých čtenářů naivita. Pokud máte ve své knihovně sucho, tak se to dá číst, jinak existují daleko lepší akční romány.
O zfilmování uvedené knihy měl zájem asi v roce 2013 i režisér James Cameron, zatím projekt zrušen a odložen možná na rok 2020.

haski
08.10.2016

Moc přitažené za vlasy. Přečíst se to dá, ale žádný zázrak se nekoná.

Rind
22.08.2016

Jako oddychovka dobry, cte se dobre, ale zadny zazrak.
Porad nerozumim tomu srovnavani s Lisbeth Salanderovou. Ja to vnimam jako srovnani Jamese Bonda, ktereho znam odjakziva a americke Mission Imposible.
Kdyz dva delaji totez, neni to totez.

LillaDraken
07.08.2016

Kniha mě zaujala anotací, ale samotný příběh mě bohužel nebavil. V podstatě celá část odehrávající se v Africe mě nebavila, a musela jsem se tak dějem doslova prokousávat. Možná zkusím dát šanci aspoň ještě druhému dílu, takže doufám, že ten mě bude bavit víc.

hanča34
30.04.2016

Moje první kniha od této autorky. Je to čtivé, napínavé a přiměřeně dlouhé. Zkusím něco dalšího.

Mil@n
29.03.2016

Místy trošku zdlouhavé, avšak vcelku poutavé a napínavé. Konec nemastný, neslaný.

Plútarchos
10.03.2016

Dost dobrý! Vcelku vyvážená porce napětí, romantiky, dobrodružství, akce. Zajímavá zápletka, konflikty, prostředí i hlavní hrdinka. Jen nevím, čím to je, ale popis akčních scén v knize mi příliš akční nepřišel. Tak nějak ty vypjaté adrenalínové akce plynuly pokojně jako popis africké přírody. Vanessa Michael Munroeová je jedinečná a nejlepší v získávání informací pro své klienty. Díky perfektní znalosti jazyků, nářečí a mentality dokáže zapadnout do prostředí v němž se pohybuje a psychologickým manévrováním získat z kohokoli jakoukoli informaci. Navíc je perfektně vycvičená v zabíjení! Pro tuto svou reputaci je najata, aby v Africe pátrala po informacích o zmizelé Emily Burbankové. Většina z těch, kdo se jí snaží zabránit v jejím snažení, neskončí dobře.
Myslím, že knihu mohu doporučit k přečtení (zejména těm, kteří si oblíbili styl a charakter Lis Salanderové), i když to není žádný román ale ohraná oddychovka s americkým superhrdinou - pardon superhrdinkou.

Gagarin
14.07.2015

V poslední době jsem přečetl hned dvě knihy úplně odlišného žánru, ale přesto s podobným námětem, který se protíná ve dvou bodech: mimořádně talentovaná dívka a soudobá Afrika. Ty knihy jsou Analfabetka a Lovkyně informací. Zatímco ta první mě ani přes vydatný humbuk absolutně neslovila, ta druhá, která se mi dostala do rukou jenom náhodou, naopak příjemně překvapila. Odmyslím-li si poněkud přehnanou nesmrtelnost hlavní představitelky, prostředí a příběh mě velmi bavil a zřejmě se podívam i po dalších knihách série. Nejvíc oceňuji věrohodné reálie a popis politického pozadí v každodenní praxi obyvatel této oblasti.

veronica 01
11.07.2015

SPOILER! Působilo to na mě takovým nijakým dojmem. Vanessa Michael Munroeová (bože, to je jméno) mi nebyla moc sympatická a spíš na celém tom fenoménu okolo Salanderové jen "parazituje". Je to jak Milénium na klasicky americký způsob (hlavně scéna se zabitím Beyarda mi přišla tak neskutečně americká, že jsem se neubránila úsměvu). Další díly mě nelákají. Zkrátka, pro mě je to docela obyčejná vykrádačka Milénia.

vikimi
15.05.2015

Po knížce jsem sáhla po chválách, které se ke mně donesly.
Bohužel nevím, kde se ta chvála vzala, protože knížka ničím nepřekvapila ani neohromila.
Hned o začátku to bylo - na můj vkus - moc popisné a nijaké. Rádoby drsné, ale tím to tak končilo.
Čekala jsem, že tam někdo zemře, protože v těhle knížkách, kde je hl.hrdina drsný a bezcitný, vždycky dojde k nějaké velké ztrátě. Je pravda, že jsem netušila, kdo celý případ sabotoval, ale tím to tak končilo.
Původně jsem myslela, že se vydám na cestu i se dvěma zbývajícími díly, ale musela jsem to přehodnotit.
Michael uměla skvěle lidi ohrát, vžít se do cizích rolí...to ano, ale tím u mě její kvality skončily.
Škoda!

petrels
03.05.2015

Byl jsem zvědavý, zda je možné hlavní hrdinku přirovnat k Lisbeht Salanderové z Milénia. Opravdu poutavé čtení jedním dechem.

Zrzavá_Tereza
12.04.2015

Už bylo na čase, aby se po Lisbeth Salanderové objevila další žena, která to dokáže všem ostatním pořádně nandat! Protože proč by měli být drsní jen muži? My ženy to taky umíme a proto víc takových knih! :)

Jossie
06.03.2015

Dala bych i 5*, protože je to ze zajímavého prostředí, velmi napínavé a také trochu detektivní, ale konec je takový nějaký rozplizlý a nijaký. V každém případě dobrá kniha a určitě si přečtu pokračování.

DejnaDee
10.02.2015

Zdařilý a velmi podrobný popis afrických poměrů a Afriky vůbec. Velké očekávání už pro jakousi podobnost hlavní hrdinky s Lisbeth Salanderovou, (alespoň jak jsem se dočítala) se nekonalo a do jisté míry pro mne bylo i zklamáním. Příběh byl sice čtivý, ale jinak celkem průměrný.

sBety
27.12.2014

3 body za čtivost. Knihu jsem vyhledala kvůli nové Lisbeth Salanderové a očekávání splnila. Mínusem jsou přebytečné odbočky a nedotažený konec.

Dousabel
24.11.2014

Uznávám, že některé části v knize a nedotknutelnost hlavní hrdinky je někdy přehnaná. Ale co, všichni superhrdinové jsou vesměs mužského rodu, proč si jednou za čas nepřečíst o superženě, která by jim všem dala na budku? :) Trochu mi to připomněla Turistu od O. Steinhauera, jen v ženském provedení, ale tam byl děj přece jen mnohem uvěřitelnější:) Ale jako oddechový thriller pro baby to není špatné:) Idu na další díl.

d.fogas
17.10.2014

Půjčeno z knihovny jako oddechová četba. Autorka dává k dobru své africké zkušenosti a děj má grády. Autorčin styl psaní mi celkem seděl tak půl napůl děj a rozhovory, často se řešily motivace jednotlivých postav.
M. je sympatická hrdinka, ale její schopnosti jsou možná až příliš přehnané - 22 jazyků a z různých jazykových oblastí, převleky, boj s nožem, sniperkou, svede koho chce ale má problémy ovládat sama sebe (i vzhledem ke své pohnuté minulosti) a při dobrodružstvích stihne prožít i milostné vzplanutí, které nemá úplně daleko do červené knihovny.
Hlavní padouch dostává na můj vkus málo prostoru a jeho motivaci jsem sice pochopil, ale úplně mi neseděla.
Ale kolem a kolem - dobrý - čili za tři :-)

Xterka
13.08.2014

Přečteno jedním dechem. Čtivé a napínavé.

Lorrainee
14.07.2014

Zatím tak půl napůl, uvidím jak na tom budou další díly...

Afrika dobrodružství špionáž

Taylor Stevens