Lovkyně

Lovkyně https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424952/bmid_lovkyne-LcQ-424952.jpg 5 340 95

Válečný korespondent Ian Graham se spolu se svým kolegou vydává na lov válečných zločinců, kterým se podařilo uprchnout před spravedlností. Postupně zacílí na bývalou nacistku Lorelei Vogtovou, jíž se přezdívalo Lovkyně. Nina Marková vyrůstala na Sibiři. Když její země vstoupila do války, stala se pilotkou ženského leteckého oddílu. Jednoho dne je však její letoun sestřelen. Setkává se s Lovkyní a stává se jediným svědkem, který se s touto nacistkou střetl a přežil. Sedmnáctiletá Jordan McBrideová z Bostonu, navzdory společnosti i vlastní rodině, touží stát se fotografkou. Když si její otec přivede domů snoubenku, pocítí zvláštní neklid. Rozhodne se tedy zapátrat v ženině minulosti…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

The Huntress , 2019

jjitka
01.01.2023 5 z 5

Nemám slov, dokonalé...

soukroma
30.10.2022 5 z 5

Podle mne ještě lepší než Kód růže, a dokonce Alicina síť.

Nikola086
26.10.2022 5 z 5

Čtivé, napínavé, za mě dokonalé. Příběh mě neskutečně unesl a nemohla jsem se dočkat konce.
Je celkem zajímavé, že téměř 600 stránková kniha měla tu akci na posledních 100 stranách. V předešlých stránkách to bylo jen takové vyprávění o životech a nic moc extra se nedělo, ale i přesto to bylo čtivé a nutilo mě to číst dál a dál, protože jsem chtěla vědět o životech více.
Velmi oceňuji, že se autorka zaměřuje především na ženské postavy ve válce. Byť je tento příběh fikcí, tak jsem pevně přesvědčená o tom, že i takové hrdinky a bestie se našly...
Knihu vřele doporučuji nadšencům historických románů.

adela2316
19.10.2022 5 z 5

(SPOILER) Než jsem začala knihu číst, zaregistrovala jsem velice pozitivní ohlasy. A taky že jo. Kniha je čtivá, příběh je napínavý, krásný, mrazivý.
Bylo mi jasné, ze úmrtí Jordanina otce není náhoda, tento způsob zabití jsem totiž už videla v jednom seriálu, takže mi to bylo podezřelé. Taktéž Annaliesin zajem o Jordaninu práci v New Yorku byl trochu podezřelý, ráda bych věřila tomu, ze to myslí dobře, ale spíše tam byl opravdu úmysl zbavit se ji.
Všechny postavy v knize mi byly sympatické, byla jsem rada, ze oba dva páry zůstaly spolu, to bylo hezké.
Samotná Annaliese byla taky celkem sympaticka osoba, líbil se mi vztah mezi ní a Jordan, jak se semkly po Danove smrti. Což je vlastně trochu paradox.
Jsem rada, ze příběh je pozitivní v tom, že to dobře dopadlo, nacistická vrazedkyne byla po právu souzena a odsouzena.
Velice se těším na další knihy od autorky.

Ranuncul
07.10.2022 odpad!

Asi knihu nedočtu. Nudné a nesympatické postavy. Zatím mi to přijde jako ztráta času.

laura
14.09.2022 5 z 5

Když jsi lovec, pronásleduješ. Když jsi kořist, utíkáš...

Bývalá nacistka Lorelei Vogtová, přezdívaná Lovkyně, změní po válce identitu a před lovci nacistů se ukryje v Bostonu. Stává se z ní jiná žena. Ale jak moc zůstáváme stejní? Jak moc se dokážeme změnit?

Příběh o zradě, lásce a strachu. O ztrátách, bolesti i o neskutečné odvaze. O odhodlání nevzdat se a bojovat. Pátrat. Hledat. Chytit. O tom, že každý člověk má dvě tváře. Že často to, co hledáme, máme na dosah - jen to nevidíme.

Občas i netvoři potřebují s někým promluvit...

O dobru a o zlu. O tom, čeho je člověk schopný, když ho někdo zažene na samý kraj propasti. Válka, hrdinství, život a smrt. Noční čarodějnice a jejich neskutečná odvaha. Spousta těch bezejmenných mrtvých v neoznačených hrobech. Spousta zrazených, zklamaných, bolavých a opuštěných. Spousta jizev, které nejsou vidět a přesto nepřestávají bolet.

Za mě skvělý příběh, který sice nepřináší žádná překvapení, nicméně vás udrží v napětí až do konce.

Pochroumané duše jako ty naše, klopýtající mezi válečnými troskami, vždycky trpí nějakými výčitkami. Ale když jde člověk dál a přestane se ohlížet, dá se ta tíha unést...

Bolavé, kruté, napínavé, čtivé.

ElizPetrova
12.09.2022 4 z 5

Nadchl mě vypravěčský styl autorky. Líbilo se mi, že se dějové linky prolínají a střídá se vyprávění jednotlivých postav. Všichni hlavní hrdinové mi byli sympatičtí a jejich životní příběh zajímavý. Nejvíce jsem si oblíbila Noční čarodějnici. :) Člověk již od začátku dokáže poměrně snadno odhadnout, jak příběh dopadne, a na konci se dočkáme v podstatě happy endu, ale příběh to byl velmi poutavý a určitě doporučuji.

Lexie321
26.08.2022 5 z 5

Maximálna bomba! Celkový príbeh, štýl písania aj jednotlivé postavy boli fantastické. Nina, Ian, Jordan ale aj Tony a "Anna". Všetci boli perfektný a skvelé sa o nich čítalo.
Kniha sa mi páčila dokonca viac ako Kod Rúže. Vrelo odporúčam ako "must read" pre každého nielen tých čo obľubujú tematiku druhej svetovej vojny. Skutočne fenomenálna kniha.

astroweb
24.07.2022 4 z 5

Velmi zajímavé, místy poněkud zdlouhavé čtení. Musím přiznat, že první kniha - Aliccina síť, kterou jsem od autorky četl se mi líbila víc.

Le Chat
24.06.2022 5 z 5

Moje třetí setkání s autorkou - a potřetí uděluji 5 hvězdiček. Kate Quinn se zařadila mezi mé oblíbené spisovatelky, už se těším na její příští knihu.

Dudlík08
06.06.2022 5 z 5

Od začátku bylo tak nějak jasné, jak vše dopadne, ale o to víc mne knížka bavila číst. Dávám plný počet hvězdiček, protože opravdu krásně napsaný válečný román. Ještě když si člověk uvědomí, že opravdu takoví lovci nacistů po válce byli .... už teď se těším na další román od autorky.

Aneladgam95
24.05.2022 4 z 5

Zajímavý děj, který je sice předvídatelný, ale i tak čtivý. Skvěle propracované dějové linky, ani ta trocha romantiky mi překvapivě nevadila.

SumýšIrena
22.04.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila od začátku až do konce mnohem víc než Alicina síť. Bonusem pro mě byla postava Niny. Takový netypický knižní hrdina, přesto mě právě ona nejvíc bavila.

evask
10.04.2022 4 z 5

Váhám mezi 3* a 4*. Příběh Niny mě nezaujal a nebyla mně sympatická, vadila mně na ní jak mluva, tak chování. Zajímavý námět, ale všechno takové málo uvěřitelné. A taky zbytečně zdlouhavé, nutí mě přeskakovat odstavce.
Momentální celková známka, 93% ,podle mně hodně nadhodnocené.

ještěrka38
27.03.2022 4 z 5

Druhá kniha autorky a musím říct, že tato se mi líbila víc.. Sice od začátku bylo jasné, kam vše směřuje a jak to dopadne, kdo je hledaná osoba, ale i tak dobrý příběh.. Doporučuji .

gordon13
11.03.2022 4 z 5

Kniha se mi vcelku líbila, i když se přiznám, není to dějově zrovna můj šálek kávy. Dost mě nalákaly skvělé recenze...příběh je příliš obsáhlý a děj se hodně často točil v kruhu, aniž by se nějak výrazněji posouval. Kniha i paní autorka má ovšem spousty obdivovatelů a určitě právem!..a já se zase přesunu k jiným knihám a jiným autorům...

Elapheg
27.02.2022 5 z 5

Tak nakonec i na Lovkyni přišla řada. Dlouho jsem si ji schovával a letos přišel čas na ni. Jelikož jsem četl Alicinu síť, očekával jsem od autorky opět skvělý výkon. Ano, paní autorka nezklamala, bylo to výborné, ale Alicina síť nezůstává pozadu. Lovkyně je přezdívka nacistické vražedkyně Lorelei Vogtové, kterou si nevědomky přivede otec Jordan domů do Bostonu a představí jí své dceři Jordan. Lorelei vystupuje pod jiným jménem, přesto Jordaninému oku, zvyklému fotit ty nejlepší okamžiky, neujde jeden zvláště chladný pohled otcovy snoubenky a zapátrá v minulosti neznámé ženy a taky že na něco důležitého narazí. Kniha je vyprávěna z pohledů tří hlavních osob: Niny Markovové, pilotky za války, která se s Lovkyní setkala, Iana Grahama, který také po Lovkyni pátrá jako hledač válečných zločinců a Jordan, která se snaží odhalit, kdo vlastně snoubenka jejího otce ve skutečnosti je. Jak Jordan, tak Ian a Nina pátrájí současně po Lovkyni, protože zvláště Nina a Ian s ní mají nevyřízené účty. Byla to skvělá kniha a už se těším na to, až vyjde třetí kniha: Kód růže. Dávám plný počet a doporučuji.

Bubo19
16.02.2022 5 z 5

Je to moje druhá kniha od této autorky a opět jsem spokojená. Čte se výborně, je napínavá a k tomu jsem se dozvěděla zase něco nového z historie, tentokrát o sovětských pilotkách za 2. světové války. Pár věcem jsem sice nedokázala uvěřit a závěrečná "akční scéna" mi nesedla, ale protože jsem se nemohla od knihy odtrhnout a odkládala jsem všechno ostatní, jen abych se dozvěděla, co bude dál, nemůžu jinak, než dát pět hvězdiček.

ivousekk
25.01.2022 5 z 5

Vynikajici! Mam moc rada historicke pribehy. A kdyz se jejich prostrednictvim dozvim i neco noveho z minulosti, je to velke plus. Informace o Nachthexen byly neskutecne zajimave, hned jsem si zjistovala vic. Skvele bylo i vypraveni ve trech dejovych linkach, ktere se postupne protnou. Knizka rozhodne stoji za precteni, doporucuji!

Zdenas5
21.01.2022 4 z 5

Velmi pěkná kniha, pohlíží na 2.sv. válku zase z trochu jiného úhlu. Postavy jsou věrohodné a velmi sympatické, ať už je to malá Ruth s láskou k hudbě, zanícená fotografka Jordan, ženy obletující Tony, jehož opakem je vážný Ian či rusalka Nina (ta se mi asi líbila nejvíc), příběh činí zajímavým i vyprávění z pohledu tří postav. Celek se mi velmi líbil, ale něco mi brání dát plný počet hvězd. Asi závěr. I když jsem nikomu nic zlého nepřála, chtěla jsem dobrý konec, tak mi ten závěr přišel jako z červené knihovny. Prostě mi k příběhu úplně nesedl, ale to je asi jen můj problém. Knihu mohu doporučit.