Lovestory ve výtahu a dalších 77 povídek z fleku

Lovestory ve výtahu a dalších 77 povídek z fleku https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/177362/lovestory-ve-vytahu-a-dalsich-77-povidek-z-fleku-177362.jpg 4 43 13

Kniha Lovestory ve výtahu a dalších 77 povídek z fleku původně vznikala jako blog. Původním plánem Miloše Čermáka bylo napsat každý den jednu krátkou povídku. Některé dny vynechal a některé povídky nebyly krátké, ale záměr se víceméně podařilo splnit. Všechny byly publikovány v den, kdy vznikly. Miloš Čermák napsal přesně 100 povídek, v této knize jich je z původní stovky otištěno 73 a pět dalších vzniklo „na přání“, lépe řečeno na základě námětů zaslaných čtenáři...... celý text

eltondo
30.11.2021 3 z 5

Povídky vtipné, krátké, absurdní, s černým humorem atd. Aspoň čtvrtina z nich je ale pouhá vata napsaná na úkor závazku vytvořit jednu povídku denně.
I u těch ostatních se témata bohužel neustále opakují (stejně jako v autorových jiných podobných knížkách): nadpřirozené bytosti v kontrastu s moderním světem, umělou inteligencí, sociálními sítěmi atd. Např. Bůh si zakládá účet na Twitteru, anděl po domech nabízí cenově výhodný balíček štěstí, mobile monitoruje majitelovu inteligenci atd. Pointa v poslední větě. Dost často už dopředu odhadnutelná.

gaspoda
15.08.2020 4 z 5

jednohubky

FejKýý
26.05.2020 3 z 5

Od téhle knihy jsem nic moc nečekala, takže mě mile překvapila, u některých povídek jsem se fakt zasmála nebo si řekla "do háje, fakt to tak dopadlo?" za mě parádní povídková kniha a určitě všem doporučuji. :) Dávám 3,5*.

lenkaabooks
15.04.2019 3 z 5

Větší část povídek hodně dobrých, další průměrné a zbylé jsem nedočetla nebo jen silou vůle. Ale svůj účel splnily, pobavila jsem se.

Emily82
16.01.2019 4 z 5

Pohodové čtení, u kterého jsem se pobavila. Přiznám se bez mučení, že z větší části přečteno na WC - jedna povídka vyjde akorát na jedno "sezení".

lassse
31.12.2018 3 z 5

Takové pohodové čtení, pan Čermák mě mile překvapil.

tlllk
09.03.2018 3 z 5

Ideálny záchodový formát, občas troch drsné, občas vtipné, niektoré poviedky mi prišli nevkusné, ale to je vec aktuálno rozpoloženia. V audio podobe som sa spočiatku trochu strácal, kým som pochopil, že to sú samostatné poviedky .

nakavusterezou
01.08.2017 2 z 5

Nic zajímavého, co bych doporučila někomu ke čtení. Chápu, že autor je asi věřící, ale povídky - hlavně ze začátku - o Bohu mě vůbec nezaujaly, až na jednu, o followerech.
Bylo tam pár pasáží, které jsem si potrhla, ale jinak nic převratného.

babča56
03.11.2016 3 z 5

Povídky nemám moc ráda, ale tzto se dají číst.

Harry_
29.03.2016 4 z 5

Krátké povídky, většinou s přímou řečí, takže se čtou rychle. Hovorová čeština, občas vulgarita. Téměř ale vždy dobrá, překvapivá pointa. Plný počet nedávám za to, že vtipnost často nahrazuje ostřejšími výrazy; umění je být vtipný i bez nich.

dpxcz
21.02.2016 5 z 5

Příjemné čtení, vtipné povídky, výborný relax.

CvB
17.03.2014 3 z 5

Některé povídky jsou moc dobré, některé nic moc. Přesně, jak je autor oceňuje v povídce poslední. Celkově je kniha příjemným čtením, neboť některé povídky jsou spíše anekdotami, které mají zpříjemnit den. Tak jsem je četl, když je p. Čermák zveřejňoval na netu. A tak jsem je četl i v knižním vydání.

jullien
17.11.2013 4 z 5

Vtipné, nápadité, příjemné čtení. Doporučuji.

ironie

Miloš Čermák