Lovec života

Lovec života https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116076/bmid_lovec-zivota-Vpi-116076.jpg 4 3 1

Životní osudy A.V.Friče, cestovatele, národopisce, kaktusáře, spisovatele a tvůrce nových rostlin

vandalka
14.05.2018 3 z 5

Alberto Vojtěch Frič je od dětství můj hrdina a idol. Sehnala jsem si po antikvariátech z jeho knih, co se dalo, ale o existenci Deylova románu jsem až donedávna neměla ani ponětí. Samozřejmě jsem se na něj okamžitě vrhla a musím říct, že je to celkem prima knížka. Je na ní znát doba vzniku (i když kvituji, že autor sice bojuje proti kapitalismu, ale slovo “komunismus” nepoužil ani jednou) a i to, že je zřejmě psána spíše pro mládež. Je to v zásadě takové bezproblémové shrnutí Fričových zážitků, mládí, kaktusy, cesty, postoje, pokusy, trable a tak. Kdo má Friče načteného, většinu těch příhod už zná z jeho knih, moc nového se zde nedočtete, ale jako seznámení s fenoménem Frič a nebo jako osvěžení jeho fascinujícího života je to fajn. Deyl má Friče bezostyšně rád, což mu sice brání v nadhledu, ale vyčítat mu to nemůžu.

Václav Deyl
česká, 1905 - 1982