Lovec kuguárů

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kdo z kluků alespoň někdy nezatoužil stát se lovcem, zálesákem, toulat se s puškou v ruce nepřehlednými lesy a liduprázdnými horami, hemžícími se zvěři, spát u ohňů pod širým nebem a den co den prokazovat svou odvahu a vytrvalost. I mladý Johnny Torrington má podobné sny. Na rozdíl od většiny jeho vrstevníků jsou však jeho představy méně romantické, a o to reálnější - žije totiž v drsných horách na americko-kanadském pomezí se svým dědečkem, který sám kdysi takovým lovcem býval. A Jake Kane, jejich soused a dobrý známý, se tímto způsobem živí doposud. Právě proto však Johnny zná i stinné stránky, které s sebou toto povolání nese, nemluvě už o tom, že v době postupující civilizace, které nedotčená divočina neustále ustupuje, se tento způsob života stává i určitým anachronismem. Proto se Johnny chystá raději vystudovat lesnickou školu, aby alespoň tak zůstal věrný své největší lásce - přírodě. Vtom se však znenadání v kraji objeví divoký kuguár - zabiják, kterého je třeba za každou cenu zneškodnit. Jake Kane se tohoto úkolu ujímá a Johnny se k němu s velkým nadšením a zápalem připojí. Lov však neproběhne tak hladce, jak původně očekávali....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/17086/lovec-kuguaru-17086.jpg 3.925
Žánr
Literatura světová, Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno, Albatros (ČR)
Orig. název

Lion Hound, 1962

více informací...
Nahrávám...

Komentáře (2)

Kniha Lovec kuguárů

Přidat komentář
Kakho-Oto
15.11.2019

Příběh je poměrně krátký a také velmi jednoduchý. Hlavním hrdinou knihy je kuguár (Puma americká), který byl tři roky uvázán u benzínové stanice. Po útěku ze zajetí si šelma vyřizuje své "účty", což odnesou nejen mnohé ovce, skot, jeleni apod., ale rovněž koně a dokonce i jeden člověk. Závěr knihy byl docela odbit, což mě celkem zklamalo. Čtyři hvězdičky s odřenýma ušima (cca 75 %).

kapllu
09.05.2012

Skvěle napsaná dobrodružná knížka, na kterou mám ty nejlepší vzpomínky. A popravdě, kdo z vás věděl, co to vlastně ten kuguár je? :)


Autor knihy

Jim Kjelgaard
americká, 1910 - 1959

Kniha Lovec kuguárů je v

Přečtených37x
Čtenářské výzvě1x
Knihotéce38x
Chystám se číst3x
Chci si koupit1x
dalších seznamech1x