Lovec králíků

Lovec králíků

Joona Linna je už dva roky ve vězení s vysokou ostrahou. A teď ho odvezli na tajnou schůzku. Po vraždě jednoho ze švédských ministrů totiž policie potřebuje, aby jí pomohl vypátrat a zastavit pachatele, který nejspíš plánuje další vraždy v politických kruzích. Policie pracuje s verzí teroristického pozadí případu, Joona však tuší, že oběti, kterých bude brzo víc, spojuje cosi jiného. On i Saga Bauerová musejí pracovat tajně a proti rozkazům svých nadřízených, aby vraha zastavili dřív, než bude příliš pozdě. Hříčka osudu nečekaně postaví do centra dění populárního kuchaře Rexe Muellera. Má v plánu poprvé se postarat o svého syna Sammyho. Ale místo tří týdnů dovolené ho čeká děsivý boj o přežití. Až se z vašeho telefonu ozve dětský hlas odříkávající básničku o králících, dejte se na útěk, protože právě tu slyšely všechny oběti před smrtí. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/32_/324375/lovec-kraliku-mAE-324375.jpg 4.3897

Detektiv Joona Linna (6.)

Kaninjägaren (2016)

Detektivky, Thrillery
Vydáno:, Host

josska
dnes

Moc jsem se na knihu těšila a bohužel zklamání,všech 5 knih od nich super,tak mě vubec nenapadlo,že by to mohlo být jinak.Záčátek ještě šel a konec taky,ale prostředek .....

nejpet
předevčírem

Zřejmě stejně jako autorské duo, nemám nic originálního, co bych napsala... Lovec králíků má spoustu témat, ale je to celé nějak podivně nesourodé. Záchvatový vrah a Joona super, to ostatní mi s tím vážně neladilo. Za mě rozhodně nejslabší počin této série.

hey123
předevčírem

Miluji knihy této manželské dvojice. Vždy s napětím čekám, co nového vymyslí. Ale bohužel musím přiznat, že jsem v tomto případě tušila, kdo je hlavním "grázlem". U mě pořád vedou knihy Stalker a Písečný muž.

Yogini
předevčírem

Pro mne zatím nejslabší kniha od této dvojice autorů.

allebra
předevčírem

Lovec králíků byl velmi čtivý, stejně jako ostatní knihy autorské dvojice. I přes vyšší počet stránek jsem se díky svižnému tempu a akčnímu stylu psaní ani chvilku nenudila. Přesto musím připustit, že už jsem četla od autorů lepší „kousky.“ Nemůžu opomenout nápadnou inspiraci knihou Deset malých černoušků od Agathy Christie a inspiraci mohla poskytnout i kniha Zabijáci Jussiho Adlera-Olsena. Některé situace mi opět přišly jako zbytečné nebo přehnané.

marca_m

Lovec kraliku je v prvni řadě od začátku až do konce neskutečně napinava kniha, na konci každé kapitoly jsem měla chuť číst dál a dál. Nicméně mám trochu pocit že téma pomsty dávných zločinů traumatizovanymi oběťmi a prostředí elitních internatnich škol se v severské krimi už poněkud opakuje.

TomK

Musím říci, že tohle bylo trochu odlišné dílo od manželů Keplerových, než ostatní vzhledem k akčnějšímu popisu. Ne, že by mi to úplně vadilo, ale některé scény mi přišli zbytečné, ale nedá se upřít knize její styl psaní, který je opravdu čtivý a zase jsem chtěl zjistit, jak to vlastně dopadne a děj knihy nebyl zase úplně tak špatný, ale taky nepatří mezi to nejlepší v této sérii.

nikol6168

Lars Kepler je stále lepší a lepší.

Mikkinnen

Kniha mě celkem zklamala. Dle hodnocení a recenzí jsem očekával něco skvělého. A co jsem dostal? Akční film se S. Segalem. V hlavní roli, který běhá téměř tak rychle jako jedoucí auto, s vybuchující loděnicí v jeho zádech, hektolitry krve, atd. Škoda. Aspoň, že to je čtivé a má to čtenář rychle za sebou. Za mě 60%

Vec1980

Ne vždy je vše jak bychom čekali. Předpoklad dokonalého vyšetřovatele a dokonalého vraha nemusí nutně skončit dokonalým příběhem. Po dlouhé době jsem se na konec těšil (ať už je tu), čekal happy end a ten vlastně taky dostal. Vrah (s pokrývkou akčního hrdiny, zázemím batmana a patřičným dětstvím) se kterým se celou dobu vlastně dějem proplétá i jeho omluva je zvláštní a dalo by se říct, že by mi ani nevadilo tentokráte pochovat Joonu .....

Roubas

Keplerovci by na poli detektivky mohli vyučovat spád, akci a čtivost. Musím přiznat, že první polovina mě příliš nenadchla, ale pak už se z toho stala osvědčená jízda se vším, co k jejich knihám patří. Opravdu by mě ale zajímalo, jestli si z nás, čtenářů, nedělají srandu, protože jinak si nedokážu vysvětlit, že se snad v každé knize objeví moment, který mi hlava ale opravdu nebere. Při pasáži na záchodech v restauraci u silnice jsem knihu přivřel a položil si otázku – To si snad dělají prdel ne? Ale v podstatě už to k jejich knihám patří. Doufám, že se šedooký detektiv vrátí co nejdříve. V rámci žánru silný nadprůměr, ale v sérii s Joonou patří k horším.

turnip

Trošku zklamání po všech těch skvělých detektivkách od Larse Keplera. Chvílemi možná až zbytečně brutální a vyhrocené. Dle mého nejslabší kniha tohoto autorského dua

dominika2585

Knihu hodnotím plným počtem hvězd, protože to byl opravdu nářez, ale pro mě pořád na prvním místě zůstává Písečný muž. Příběh pomstychtivého Lovce králíků mě bavil, musím ale přiznat, že tak od poloviny příběhu jsem již tušila jakým směrem se příběh bude odvíjet - což se mi u Keplera stalo poprvé. Co se týče akce v loděnici, tak souhlasím s předchozími komentáři. Tuhle pasáž jsem přelouskala, ale nijak zvlášť jsem si ji neužila. Občas obsahovala trochu chaotický popis situace, takže jsem se i ztrácela a nakonec to s dějem nemělo nic moc společného. Pouze nám to trochu vysvětlilo linku se Salímem Ratjenem., bez čehož bych se já obešla. Ale nic to nemění na tom, že šlo o kvalitní thriller, který je pro milovníky Keplera nezbytností. A kdo ví, možná se dočkáme i dalšího dílu.

kaja205

Jednym dychom precitana, kniha splnila presne to co som od nej ocakavala, prepracovany pribeh s postupnym odkryvanim temnej minulosti. Jedine co musim uznat, ze "strielackove" sceny su az prilis detailne, zasach s helikopterou som preskocila uplne a k celistvosti pribehu mi to vobec nechybalo. Takisto viem, ze ak neaku postavu policajta resp. clena neakej jednotky popisuje Kepler do detailu, zachvilu zomrie, takisto preskakujem :) na moju spokojnost to ale nema vplyv.

amenufus

Recenze z okolí zněly jasně: Keplerova nejlepší. Možná jsem Lovci králíků pohoršila tím, že předchozí den jsem přečetla Svědkyni ohně, která mě naprosto dostala. Uznávám, že děj byl zajímavý, spletitý. Ale nosné téma deseti vražd je pro mě trochu ohrané a u mě knize trochu ubralo. Ale to nezměnilo nic na tom, že jsem ji jako zatím všechny jeho knihy přečetla jedním dechem. To je jeho doménou, knížku vezmete do ruky a do poslední stránky neodložíte.

IvusP

Pro mně možná trochu zklamání, na 5* to rozhodně není... Jak už zde někdo psal, část s teroristy byla naprosto zbytečná (a takovou jsem objevila zatím v každé jejich knížce) a možná právě to mi vadí. Knížky jsou pak úplně zbytečně natahované a když člověk zjistí, že to v podstatě nemělo žádný vliv na vývoj děje, je akorát otrávený.. :-D Ale i přes to se samozřejmě jedná o kvalitní, napínavé počtení :-)

Kamcatak

Bohužel první zklamání od mého oblíbeného autora... většina knihy docela nezáživná, až na vyvrcholení děje na lovu a v hotelu.. Kdo je vrahem bylo taky velice předvídatelné, nechápu že jsem byla tak blbá a nedošlo mi to dříve.
Příští kniha snad bude opět kvalitou stačit těm předchozím v sérii.

teli9845

Bylo to boží, Hypnotizér a Lovec králíků top, ale proč se nemůžu zbavit pocitu, že autoři tentokrát použili námět z Deseti malých černoušků? Záměr nebo "Keplerům" došly vlastní nápady? Ale nevadilo mi to:)

zelenoockaa

Stejně jako předchozí díly mě kniha velice bavila, přečetla jsem ji jedním dechem a mnohdy kvůli ní měla problém ráno vstát :).

pavčape

Jó Kepler!!! Těšila jsem se na další příběh Joony Linny a určitě jsem nebyla zklamaná. Nicméně výhrady ke knížce byly... Knížka začala dobře, příběh se jevil napínavý, v duchu "starých" keplerovek. Proč jen tam zakomponovali linku s teroristy, nepodařeným zásahem v loděnici, netuším. Na vývoj děje to dle mého názoru nemělo žádný vliv a bylo to zbytečné. Kdyby to autoři vynechali, knížka by možná měla o 100 stránek méně, ale jednalo by se opravdu o thriller a ne politický propletenec. Můj názor. Jinak dobrý, zápletka zkombinovaná z více "předloh", ale nevadilo. Na Hypnotizéra, Svědkyni ohně nebo Písečného muže neměla, ale četla se dobře. A že by měl Joona zaděláno na řešení další záhady? Doufejme! :-)

3nitka

Áno je to riadne prehnané a prekalkulované. Ale preto je to také napínavé a čtivé. Joona opäť všetko odhalí. Ach, to ma baví. Už sa teším na toho "schouleného člověka bez rukou" :)

mrwendor

Napínavé, ke konci rozvláčné

Evka27

Knihy této dvojice mám ráda, ale tady jsem čekala trošku více. Podobný námět se opakuje např. i v knize Chrise Cartera nebo Monse Kallentofta a líbily se mi více. I Agatha Christie už psala o deseti malých černoušcích....Některé akce zmatené - loděnice, to jsem se v postavách i ději ztratila.
Takže aspoň 3*, protože je to Lars Kepler.

kahuda01

Celkově mě kniha nenadchla, čekal jsem něco víc. 75%

Ivetaa

skvělé počteníčko

mystyna

Celou sérii knížek s komisařem Joonou jsem prakticky hltala a vždy se těšila až vyjde další díl. Bohužel u Lovce králíků jsem se velmi zklamala. Postavy se chovají absolutně nesmyslně a nereálně, ani zápletka nedává moc smysl. Jediné plus zůstává, že tato dvojice autorů umí psát opravdu čtivě, ačkoliv některé scény byly tak přeakčněné, že se v tom člověk chvílemi trochu ztrácel.

Verisvlckova

Všechny knihy od Lars Kepler byly prostě báječné. Lovec králíku se četl sice dobře, konec mě však trochu zklamal.

Sklenda

Knížka strhující a způsobila mi kolikrát velmi těžké vstávání, poté co jsem večer musel načít další a další kapitolu. Spolknul jsem v podstatě 4 díly Joony najednou a ve srovnání s předchozími je tato o dost krvavější, přesto ději to neubírá na kvalitě. Mám jedinou výtku k Joonovi i Saze hned ze začátku, "POZOR SPOILER, KDO NEČETL, NEPOKRAČUJTE" kdy slepě jdou za falešnou stopou, kterou jim zprostředkovala svědkyně u ministra. Bylo očividné, že jí nechal naživu, aby je odlákala na chybnou stopu z které se pak stalo v přístavu fiasko,... Divil jsem se, že to Joona neodhalil, bylo to do očí bijící

katerina2660

Četla jsem Stalkera, který byl super... Tato kniha je o další level výš... Opravdu skvělý, napínavý příběh, žádná nuda. I přesto, že má kniha přes 500 stránek, stojí za to. Tento manželský pár patří mezi mé TOP spisovatele.

Dumicek

Jako já musím opět pět jediné chválu :) jak tu někdo píše, že mu přijde jak kdyby to nepsal tentýž autor (autoři) , tak já teda musím nesouhlasit. Kniha je opět strhující, napínavá, nutí Vás číst pořád a pořád...spousta zvratů, super námět. Ten se mi opravdu líbil. V knize jsem nenašla jediné hluché místo, prostě mi naprosto vyhovovala, jako všechny jejich knihy..tak od poloviny jsem už tušila kdo je vrah, ale o to víc to snad bylo napínavější. Kniha je tentokrát hodně surová, takže jsem se chvílemi otřepala, ale už jsem zvyklá :D takže za mě TOPovka!