Lovec hlav

Lovec hlav https://www.databazeknih.cz/img/books/62_/62751/lovec-hlav-62751.jpg 4 36 14

Detektivní román o pátrání po pachateli neobvyklých vražd, který zanechává na místě činu pouze hlavu oběti. Při pátrání po vrahovi, který zanechává na místě činu pouze hlavu oběti, se dostává mladý detektiv do atraktivního prostředí filmových ateliérů, musí překonat řadu nebezpečí, utkat se i s vycvičenou opicí a čelit lidem s neobvyklými koníčky. Vraha samozřejmě odhalí, usvědčí a najde mezi filmaři i svou životní lásku. Typický román svého autora, s tajemnými protagonisty a záhadnými úkazy.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Václav Pavlík

The Hairy Arm , 1926

Ladys
02.03.2024 3 z 5

Kouzelná brakovka s klasickými ingrediencemi.
Dívka v nesnázích, hrdina co se ji snaží chránit, záporáci krásně protivní, klaďáci přehnaně kladní, tajné chodby a tajné místnosti atd.
Tady nic důležitého neprozradím, když napíšu, že mě bavilo vykreslení ženy, filmové hvězdičky, která si o sobě myslela, jaká je mega Star a jak krásně odporná tím byla. Dnes máme takových českých rádoby hvězd plné televize.
Zpět ke knize.
Kdo nemá rád starý klasický brak, nemá tyto knihy vůbec brát do ruky.
Kdo ho může, jako já, ten ať po knize sáhne, protože v ní dostane přesně to, co na braku má rád. Dobro vítězí nad zlem, romantiku, krásně naivní hrdiny, lásku, které kladou hrozné překážky do cesty, nějaký ten zločin, tajemného zločince a napětí. S napětím čtete a čekáte, jak to všechno dopadne. Přitom to tak nějak podvědomě víte a při četbě takové brakové romanťárny se vám udělá tak nějak příjemno a o tom to vlastně celé je.
Chtěl jsem dát čtyři, ale už jsem četl lepší kousky, tak si vyšší hodnocení musím šetřit.
A rozhodně si nějakou další brakovku dám.
Kdo tyto knihy čte s porozuměním, nadhledem a láskou, ten mi rozumí.

Luigi1
10.09.2022 5 z 5

Tak tohle mělo sílu čtenářského ducha.

Sabina335
07.04.2020 1 z 5

Wallace jsem měla ráda, ale poslední dobou zjišťuji, že to stojí tak akorát za jendo přečtení a konec. Znovu bych po knize nesáhla.

MoncaS
08.08.2019 4 z 5

Kniha se dobře četla, pěkně napsaná. Zajímavý příběh.

konicekbily
10.09.2018 4 z 5

Autor uměl ve své době napsat napínavé knihy. Tenkrát se nevyřešilo, zda je to thriller nebo detektivka, hlavne,že to je sečtení.Tenkrát to byl hodně čtení autor.

LutherKing
05.06.2018 odpad!

Nemohl jsem ji zaboha dočíst. Ptákovina, víc už od Walllace nechci číst.

michalmatousek
26.01.2018 4 z 5

Svižná detektivka bez zbytečné omáčky. Pasáže s opičákem Bhagem patří k tomu nejlepšímu z celé knihy.

susan0834
21.05.2017 4 z 5

Úžasná kniha! Děj mě pohltil a závěr mě šokoval.

TheTara18
06.04.2017 4 z 5

Jedna z těch lepších knih, kterou pan Wallace napsal. Děj a zápletka byla dobrá natolik, aby čtenáře pohltila. Čtení knih od Edgara Wallace si užívám.

Jandel
22.01.2017 5 z 5

Kniha mě vtáhla na dva temné zimní večery. Nebudu nic spoilovat, ale ke konci sem se nechala pěkně nachytat a rozuzlení jsem opravdu nečekala. Příběh, který mi určitě zůstane v paměti, doporučuju!

Selinute
17.07.2016 4 z 5

Dobrá detektivka, pohodové čtení.

Trissi
17.10.2015 4 z 5

Tak tuhle detektivku jsem četla od Wallaceho jako první. Bylo mi asi devět nebo deset, když jsem ji vyštrachala z knihovny. A jelikož byly prázdniny a doma nikdo jiný, uvelebila jsem se v posteli a četla a četla, až jsem ji přečetla. Je možná trochu naivní a přehledná, ale už za tu vzpomínku...

bh69
24.04.2015 4 z 5

Klasika s příjemně brakovým nádechem :-)

Cartimmandua
01.06.2014 3 z 5

Příběh mě zaujal hned od samého počátku, ale s přibývajícími stránkami se mi zdála zápletka lehce průhledná. Nicméně se kniha četla dobře a zabavila mě. Dávám tři hvězdy.