Lovec draků

Lovec draků https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/3256/bmid_lovec-draku-2rT-3256.jpg 5 2336 432

Strhující drama ze současného Afghanistánu. Autor, kalifornský lékař, inspirován vlastními vzpomínkami, vypráví příběh osudových zvratů, jimiž jeho hrdina Amír prochází od dětství na cestě k dospělému zmoudření nejprve za mírových posledních let afghánské monarchie a poté za sovětské válečné okupace, na útěku z vlasti a při hledání nového života v emigraci. Události těžko pochopitelné krutosti i bezmezné oddanosti a očistné lásky se v tomto bravurně napsaném románu střídají bez sentimentu, bez jediného zbytečného slova. Svou opravdovostí zasáhl čtenáře ve čtyřiceti zemích světa a v milionových nákladech stále zůstává hlavní literární událostí knižních žebříčků. Román byl rovněž zfilmován režisérem Marcem Forsterem v roce 2007...... celý text

Literatura světová , Romány

Vydáno: , Rozmluvy

The Kite Runner , 2003

wildavk
16.12.2015 5 z 5

Tato kniha se mě dotkla na srdci. Ukazuje co se dělo v Avganistánu, co prováděl taliban, kdo to byl mulla Umar, který nedavno umřel. Pořád na tuto knihu musím myslet a určitě si ještě od Khaleda Hosseiniho něco přečtu.

Kiwisska
27.11.2015 5 z 5

Přečetla jsem ji a jen jsem děkovala, že žiju tady. Nesmírně silná kniha, neubránila jsem se slzám...S každou další stránkou jsem si občas říkala, že to nemůže být ještě horší a stejně mě to dostalo.

Veru_92
24.11.2015 5 z 5

Dokonalé dílo z prostředí Afghánistánu s nádherným, nesmírně dojemným příběhem. Tato kniha se zaslouženě zařadila mezi mé TOP nezapomenutelné. Mezi ty, které vás chytí za srdce a nepustí.
"Pro tebe třeba tisíckrát."

Mikkinnen
19.11.2015 5 z 5

Nádherná knihu o nesmírně těžkých životech. Je strašné dnes vidět jak dopadl Afghánistán a číst o tom jak krásná byla tato země před okupaci Ruskem. Kniha se čte téměř sama. Kamarád mi doporučil film podle této knižní předlohy a já se rozhodl si nejprve přečíst onu předlohu a až následně shlédnout film. Ale po takto nádherné knize, kde vám autor dokáže vše skvělě popsat a navodit danou atmosféru, jsem se rozhodl, že si film nechám ujít (navzdory velmi dobrým recenzím) a tento příběh si nechám uloženy "jen" v knižní podobě. Všem, kteří mají rádi opravdu kvalitní literaturu mohu tento román jen a jen doporučit.

rasputin
04.11.2015 5 z 5

Obvykle rozebírám knihu, ale tentokrát kniha rozebrala mě. Kdykoliv uvidím draka na obloze, vzpomenu si.

Dandy1
15.10.2015 5 z 5

Tahle kniha mě svým příběhem dostala. Mé srdce bylo jako na houpačce a oko nezůstalo suché.

Klára90
04.10.2015 5 z 5

Tak tahle kniha mne dostala. Kolikrát jsem se u ní neubránila slzám. Je to silný příběh o obrovské oddanosti a věrnosti, zklamání a odpuštění. Navíc čtenáři i přiblíží historii a způsob života v Afganistánu. "Pro tebe třeba tisíckrát" - tuto větu budu mít v mysli ještě hodně dlouho.

Chytuš
29.09.2015 5 z 5

Nádherná kniha, která se čte jedním dechem... Rozhodně doporučuji všem k přečtení a zamyšlení, jak nad obecnými lidskými tématy (láska, odpuštění - nejtěžší je odpustit sám sobě, obavy a strachy v nás), ale i nad aktuální situací v islámských zemích (i když děj románu končí na začátku milénia, znovu se aktuálně ve zprávách objevují informace o rostoucím vlivu Talibanu v Afghanistánu)...

ladka50
15.09.2015

Nic lepšího jsem asi nečetla, knížka kterou stále všem doporučuji a až se mi vrátí, protože momentálně jsem ji půjčila, chci si ji znovu a vklidu ještě jednou přečíst. Stejně jako kniha Tisíce planoucích sluncí a A hory odpověděli,....... od té doby namátkou kontroluji, za nemá Hosseini nějakou další novinku, kterou bych si bez zaváhání koupila.
Všem doporučuji přečíst aspoň tuto knihu.

E_Lan
24.08.2015 5 z 5

Skvělá kniha, výborný dechberoucí příběh od začátku do konce. Navíc zasazeno do skutečných historických událostí, které čtenáře přivedou i k trochu historie ne zrovna populární země. Žádný americký patos, prosté a přitom dojemné i děsivé vyprávění o tom jaký život může být. Bravo!

Bybyla
23.08.2015 5 z 5

Prave jsem docetla....a jsem plna dojmu, pocitu, myslenek. Neskutecne silny pribeh, na ktery nikdy nezapomenu.

achilles
18.08.2015 5 z 5

Obdivuji autory, kteří dokážou s takovou úctou a citem psát o své zemi a to i přes tu hrůzu a bolest. Krásný příběh, zejména to dětství dvou bratrů. Tuto knihu zařazuji mezi knihy, které mi zůstanou v hlavě.

Xterka
04.08.2015 5 z 5

Opravdu nádherná kniha, která mě naprosto dostala a pohltila.

Jarisko2
18.07.2015 5 z 5

Překrásný, intimní a lidský, psychologický a přitom velice čtivý příběh, vsazený do prostředí a kultůry, o které toho zas tak mnoho nevím, ale určitě mě v tomto, i v ostatních autorových příbězích, oslovila. A přiměla k úvahám, jak už to u dobrých knížek bývá. Snad má ještě Afghánistán nějakou budoucnost, ale teď ji vidím velmi černě.
Pochopitelně za pět, ale musím to napsat, kniha "Tisíce planoucích sluncí" mě dostala ještě víc. A doteď je v mém osobním pomyslném žebříčku na jednom z nejvyšších míst.

wiix
02.07.2015 5 z 5

Začalo to opisom nevinného chlapčenského vzťahu medzi chlapcom a jeho sluhom v Blízkom východe, pričom čitateľ mal možnosť byť svedkom zrady a výčitiek svedomia, ktoré len zreli pod pokrievkou, aby mohli v budúcnosti ešte väčšmi devastovať ľudskú dušu. A skončilo to tým, že "Kábul bol v tých časoch veľmi zvláštne miesto, miesto, kde niektoré veci boli dôležitejšie ako pravda". Happyend knihy nebol v skutočosti "happy" a to mu dodávalo to čaro a to reálno.
"Iba človek bez svedomia a ľudského citu sa netrápi."

Maarty
16.06.2015 5 z 5

Líbilo,moc.Není co víc dodat.

Ivana11
15.06.2015 5 z 5

Úžasné.

sluppka
15.06.2015 4 z 5

Kniha, která se věnuje velice zajímavému tématu, napsáná je dobře a má onu hodnotu, po které v literatuře neustále pátrám, přesto ale doufám, že už ji nikdy nebudu číst znovu. Po knize sem sáhla s nadšením, že se dozvím něco o hezké stránce Afgánské kultury, o které se mnoho nemluví, a to se mi dokonce splnilo, ale pak vám autor zničí všechny iluze nehezkou stránkou v podobě znásilnění malého hrdiny třemi pořízky a ač příběh pokračuje k dobrému konci, pachuť tohoto incidentu už vám zůstane celou dobu. Nemám nic proti tomu, když mi chce někdo sundat růžové brýle, ale když mi je shodí fackou, tím si mě zrovna nezíská.

Lupinka9
03.06.2015 5 z 5

Bomba, super

milunka21
22.05.2015 5 z 5

Krásný silný příběh.Opravdu pěkná kniha.Místama jsem to i obrečela.Těžko se mi s knihou loučí,nejraději bych ji začla číst hned znova,jenže mě čeká kopec nepřečtených.Tuhle knihu opravdu doporučuju.