Love story

Oliver a Jenny se milují. Od první chvíle, co ji Oliver, student Harvardu, poznal v knihovně patřící Radcliffu. Jennifer je velmi zvláštní dívka, nadaná klavíristka, která má už jen otce Phila, na kterém jí velmi záleží. Naproti tomu Oliver Barrett IV. nenávidí svou číslici za jménem, nenávidí svého otce Barretta III. a také nenávidí, když ho Jenny nutí, aby se k němu choval lépe. Po pár měsících známosti se Oliver a Jen vezmou. Nějaký čas žijí na pokraji bídy, ale po promoci se Oliverovi nabídky jen hrnou. Brzy mohou mít vše, co si jen přejí. Rozhodnou se pro dítě. Zdá se ale, že kvůli jednomu z partnerů není možné tento sen uskutečnit......celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/24_/24198/love-story-rP9-24198.jpg 4.4254

Love Story (1970)

Vydáno:, Československý spisovatel

Aquagirl

Jeden z (velmi) mála případů, kdy se mi líbil film stejně jako knížka. Legendární příběh jedné velké, i když moc krátké lásky...

SSTknihy

„Milovat znamená nemuset nikdy prosit za odpuštění.“ Příběh jedné lásky je klasická romantická „love story“, jak zní ostatně originální název knihy i slavného film z roku 1970. Tragický příběh velké lásky bohatého studenta a chudé dívky, kteří se i přes nesouhlas svých rodičů rozhodnou vzít a žít spolu na věky věků. Moderní Popelka, ale tentokrát bez šťastného konce. Přiznávám, že v tomto případě mám o trochu raději film, snad díky podmanivé hudbě, která mi zněla v hlavě i při čtení knihy.

adelinka
30.11.2017

Krátky príbeh o láske....no a koniec? :-(

freejazz
15.11.2017

prvýkrát som ju čítal kedysi v praveku, keď sa u nás dobré knihy ešte ťažko zháňali. príbeh ma dojal, koho by aj nie. najlepšie na tej knihe však je, že nie je písaná prvoplánovo ako "doják".
film podľa knihy bol jedným z mála vydarených pokusov o kvalitnú adaptáciu.
mala by to byť povinná výbava každého čitateľa.

munka
27.10.2017

Krásny príbeh. Smiech cez slzy. Vždy keď počujem alebo si prečítam slovo "maznáčik" spomeniem si na túto knihu.

intelektuálka
17.09.2017

Novodobí milenci Romeo a Julie? Ale ne, Shakespearův jazyk je barvitý, Segalův spíše strohý a bez romance. Ale přece je to tragická láska.

Dáma s hrnstjm
11.09.2017

Krátká kniha plná klasických klišé o lásce, bohatých studentech a revoltě proti rodičům. Líbil se mi neobvyklý způsob, jak spolu partneři komunikovali, u toho jsem se celkem pobavila. Závěr hodnotím jako příliš uspěchaný a knihu celkově jako průměrnou.

e.llis
22.08.2017

Love Story. Hm... vidím tu nějakou velice pěknou Story. Bohužel jen náznaky Love.
SPOILERY
Jednoduše nechápu, co má láska společného s tím, co jsem právě přečetla. Možná je to jen další možnost jak se zamilovat... ale notak. Vždyť to by mohla být láska podle receptu..
1. vyprovokuj ho aby tě někam pozval
2. v podstatě ho zmanipuluj
3. vymysli si pokračování a pak mu prostě oznam že tak to bude

Nepřijde mi, že ji miloval. Nepřijde mi, že ona milovala jeho.
Ona jim prostě vymyslela život a on se jím řídil. End of story.

No.. bylo to dobře napsané a zdá se, že jim to vyšlo. Ať už je to jakkoliv.

PetraBery
09.08.2017

Příběh, kde se asi dá použít známé "žili šťastně až do smrti"... Krásný smutný příběh o velké lásce, souznění, ale i bolesti. Útlá knížka, kterou máte přečtenou za chvilku a přesto ve Vás dlouho zůstane. To je příběh o Olliem a Jenny a já jsem ho rozhodně nečetla naposledy. Příležitostně se podívám na film, i na něj jsem slyšela samé kladné ohlasy.

Jadla
14.07.2017

Taková rychlovka na večer. Neodložíte ji, dokud nedočtete. A na konci mi ukápla slzička, otočila jsem pár stran dozadu a četla znovu.

Dimas
18.05.2017

Nádhera! Knižní i filmová.

katkah73
09.01.2017

nádherný silný příběh, film je taky výborný...

prochajda
06.04.2016

Pěkný příběh se smutným koncem, musím se ještě podívat na film.

zuzepka
24.01.2016

Kniha,která nikdy nezklame a čte se jedním dechem. Jedné velká láska je strhujícím příběhem dvou rozdílných lidí,kterým není dopřána společná budoucnost.

Yarwen
18.09.2015

Film je v tomto případě výjimečně lepší a patří do top ten, co jsem v životě viděl. Kniha je také parádní, nemám k tomuto příběhu co dodat - kdo zhlédne/přečte, pochopí, a to i kdyby romantiku moc nemusel.

St. Jimmy
26.08.2015

Kdo by to řekl, že by Love story dokázala chytit za srdce i takového antiromantika, jako jsem já? Krásný příběh. Většinou se podobným románům vyhýbám, ale tohle je krátké, svižné, nenáročné a kupodivu příjemné čtení.

ovpana
23.06.2015

Krásné počtení na dlouhé večery

martas006
30.04.2015

Krásný, dojemný příběh lásky

12kája34
09.01.2015

Je to jedna z nejlepších knih o lásce, která skončila tragicky.Všem doporučuji.Výborný je i film

katerina-b
04.09.2014

typický styl autora, jak vtáhnout čtenáře do děje ... na odreagování a vyčištění hlavy od spousty problémů ideální

nova8907
21.08.2014

krásná kniha :-)

Marika Vanova
08.07.2014

Moc se mi to líbilo, čtivě napsáno, v předposlední kapitole mi i ukápla slza. Přečteno za 1,5 hodiny.

Oter
07.06.2014

Moc hezky a stravitelně napsaný milostný příběh. Čte se lehce a rychle a je myslím výborným odrazovým můstkem pro mnohé slečny od jednoduchých romantických "slátanin" ke klasice. Četla jsem ho poprvé ve dvanácti letech a ráda se k němu občas vrátím.

allebra
29.03.2014

Moc hezky napsané, s citem, dojemně, svižně a s příjemným humorem. Těším se na film. -:)

luky123
29.06.2013

Pro mě dodnes jeden z nejkrásnějších a nejsilnějších milostných příběhů, co znám.

Freedyn
23.12.2012

Tak mě se tedy Příběh lásky líbil, a líbí do dnes.

Ječmínek
22.08.2012

Pro mě zklamání. Vlastně téměř nudný příběh, který mi prošel hlavou a je pryč.

princesse
25.06.2012

Viděla jsem nejdříve film a byl krásný, pořídila jsem si i knihu a moc se mi líbila, krásný, dojemný a smutný příběh. Kdo říká, že minimálně nezamáčkl slzu, lže. Doporučuji.

Addie
28.03.2011

Byla jsem připravena na to, co přijde v závěru, ale jak jsem četla a četla, přála jsem si to co nejvíce oddálit, nejlépe úplně vynechat. To pochopitelně nenastalo (leda že bych odložila knížku, což by byl dosti zoufalý únik, navíc to v zápalu čtení nebylo možné), a tak ve mě závěr vybudil obrovský pocit sounáležitosti s Oliverem.

triatlet
04.02.2011

"Láska nemusí prosit za odpuštění." Strohý jazyk vystihne charakter postav, atmosféru doby. Autor prokazuje sečtělost i aluzí na W. Whitmana.

60. léta 20. století láska zfilmováno USA studenti

Erich Segal