Love Me Do – 50 osudových dnů ze života Beatles

Love Me Do – 50 osudových dnů ze života Beatles https://www.databazeknih.cz/img/books/16_/167029/love-me-do-50-osudovych-dnu-ze-zivota-beatles-167029.jpg 5 25 8

Neotřelý a podmanivý pohled na život a hudbu kapely, která jednou provždy změnila tvář popkultury. Beatles jsou bezpochyby největší rockovou kapelou. Padesát let od chvíle, kdy 5. října 1962 vydali svůj singlový debut „Love Me Do", vychází jejich nový životopis z pera uznávaného hudebního publicisty Paola Hewitta. Ojediněle strukturovaná publikace se soustřeďuje na okamžiky, kdy se legendární čtyřka věnovala tvorbě jedinečného díla. Obsahuje méně známé informace, jako okolnosti zrodu Broučího účesu, popis jejich návštěvy v Indii a seznámení s Bobem Dylanem, i ty známější, jež se týkají jejich vystoupení v show Eda Sullivana, natáčení ve studiu Abbey Road a televizního přenosu skladby „All You Need Is Love". Během třináctileté existence se kapele podařilo víc, než jiným za celý život. ... celý text

Verouš23
29.04.2023 5 z 5

Jako velký fanoušek The Beatles jsem asi naprosto spokojená :)).

Pítrs85
04.05.2022 4 z 5

O něco horší než autorizovaná biografie Huntera Daviese, páč tam, kde si Davies vystačil se samotnými "zápisky ze života Brouků", se Hewitt přeci jen snaží být maličko bulvární a tzv. tlačí na pilu (nejednou, podle mě, naprosto zbytečně). Nedělám si iluze, že Fab Four byla chodící sama ctnost a neposkvrněnost, ale vylíčit je pomalu jako feťáky a násilníky, to už mi přišlo prostě přes čáru. Na druhou stranu dokáže autor psát (když se zrovna nesnaží být bulvární) velice zaujatě, navíc sympatický je styl, jakým je tato biografie napsána- 50 nejstěžejnějších témat v historii kapely, každému se dostane prostoru na cca třech až pěti stranách. Výtečný je pak i seznam důležitých dat, psaný na konci knížky. Krásné fotky a vůbec kvalitní papír, resp. obálka je pak onou třešničkou.

Kamínekvoku
12.12.2020 5 z 5

Pro neznalce Beatles skvělý úvod, pro zběhlé fanoušky to asi nebude nic nového. Kniha je i tak hezky zpracovaná, nic se zbytečně neokecává a přečtenou ji můžete mít za jedno odpoledne, doporučuji.

MortRainey
20.07.2018 3 z 5

Nenáročný doplněk knihovničky fanouška Beatles. Pro toho, v podstatě až na pár pikanterií ze života Beatles a kapitol z období po rozpadu slavné čtyřky vč. odchodu George Harrisona, nic nového. Nicméně příjemné čtení v krátkých kapitolách dle významných dat, a ještě příjemnější při poslechu jejich nesmrtelné hudby. Věřím, že pro méně zasvěceného a vzdáleného zájemce o chlapce z Liverpoolu může být tento titul skvělým začátkem;-) Za mě 3 hvězdicky, tedy dobrý:-)

qydko
08.07.2017 5 z 5

Love me do je brilantním výletem do historie nejznámější kapely všech dob. Čtivě napsaná, nabitá informacemi a doplněná hromadou super fotek. Můžu jen doporučit.

Michal1999
29.05.2016 5 z 5

Jen těžko bude kdy napsaná lepší knížka o The Beatles.

St. Jimmy
22.11.2015 4 z 5

Opravdu krásně napsaná knížka o Beatles, nabízející jedinečný souhrn 50 nejdůležitějších událostí nejen ze života kapely, ale i ze života samotných Brouků. Pro Beatles-začátečníky povinnost.

Kawila
07.03.2014 5 z 5

Tento průvodce životem mých oblíbenců mi odhalil mnoho nového a dobře se četl. Myslím, že si ho zamilují hlavně lidé, jejichž nejoblíbenější kapela nejsou zrovna Beatles, ale chtějí získat nějaké základní znalosti o moderní hudbě, případně si je doplnit.

Beatles

Autorovy knížky