Seznam skandálních snů

Seznam skandálních snů https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/116962/bmid_seznam-skandalnich-snu-v4T-116962.jpg 5 337 85

Láska podle čísel série

První kniha ze série historických romancí nové autorky. Žádná skutečná dáma nekouří doutníky, nejezdí obkročmo, nestřílí z pistole a nepije skotskou. Lady Calpurnia Hartwellová ta pravidla dodržovala celý svůj život. Poslušnost a vychování z ní udělaly v osmadvaceti letech starou pannu. Ale když se zasnoubí její mladší sestra, má toho Callie právě tak dost. Sepíše seznam tajných snů, kterými by se dáma chlubit nemohla, a ihned si začne plnit první z nich: políbit markýze Ralstona.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Nine Rules to Break When Romancing a Rake , 2010

Le Chat
15.01.2024 5 z 5

Tak tohle byla "pecka", které bych dala i 20 hvězdiček, kdyby to bylo možné. ;-) Super oddechovka, která předčila moje očekávání. Rozhodně jsem tuto romantickou komedii nečetla naposledy a jsem rozhodnutá si co nejdříve přečíst i její pokračování Deset polibků. Doporučuji!

lusitta05
15.12.2023 4 z 5

Fajn romantika so šťastným koncom.

imelia
10.08.2023 5 z 5

Jedna z najkrajších kníh aké som v tomto žánri čítala. Dokážem ju čítať stále dookola. Vtipné, krásne, dokonalé. Každé jeden popis som si vychutnávala do detailov. Zaujal ma aj Nick, ale nebol taký charizmatický ako Gabriel. Takže tento diel je jednoznačne zo všetkých troch najlepší.

cukrovka
18.04.2022 5 z 5

Příjemné romantické čtení. Příběh má spád a správné jiskření mezi hlavními hrdiny.

merry0206
13.03.2022 5 z 5

Doporučujem,prečítané na jeden dúšok.Už sa teším na brata Nicka,len škoda,že nevyšlo pokračovanie o ich sestre Juliane.

Kudík
19.09.2021 4 z 5

Calpurnia/Callie byla na danou dobu celkem číslo. Z usedlé členky z "pohovky starých panen" přesedlala celkem v akční a celkem i zhýralou hrdinku. :) Některé scény, viz. šerm, návštěva pánského klubu a souboj, byly už trošku moc, ale předpokládám, že měly hlavně pobavit. Kdo mě bavil určitě, to byli její sourozenci, ať už starší bratr Benedick nebo mladší sestra Mariana. Podle anotace bude i druhý díl s Nicholasem v podobném ražení, škoda jen, že v překladu nevyšel i poslední z této série s jejich nevlastní sestrou Julianou.

uminaa
16.09.2021 3 z 5

Celkom príjemné a zábavné čítanie :)

allyska
22.05.2021 2 z 5

Jen tak tak jsem to dočetla. Těšila jsem se na kvalitu alá Lisa Kleypas, hlavně kvůli hodnocení a bylo to tak prostoduché. Kde se ocitla rádoby odvážná hrdinka, tam byl Ralston, aby jí pomohl ze svízelné situace. Ke konci mi vadilo, jak hlavní hrdina si nemůže pomoci a Callie prostě musí mít.

katkaq
20.04.2021 3 z 5

Zajímavý koncept = dáma nechovající se jako dáma - "rebelující lady". Autorka mě ale neoslnila. Oddechová romantika protknutá erotikou, ale nic víc.

beruzzka
29.03.2021 4 z 5

Knížka byla čtivá a děj rychle utíkal, jak moc se mi líbila vcelku chytrá a odvážná hlavní hrdinka, tak stejnou měrou mě vytáčel až příliš nereálný Gabriel. Chápu, že čtu červenou knihovnu, ale takový muž, který dokola řeší lásku a v závěru je samé tutu nunu je prostě moc.

MakiMel
16.03.2021 4 z 5

Pružně ubíhající a čtivě napsaná romantika, ve které to hodně jiskří erotikou a rozhodně ji neodložíte dříve než na poslední stránce.

AniDi
17.02.2021 5 z 5

Naprosto souhlasím s hodnocením knihy. Ačkoliv jsem čekala další "lehký" historický román na rozptýlení (a tím nechci ostatní autory historický knih shazovat), tento má rozkošný děj s úžasnými hlavními postavami, bravurní humor a autorka má opravdu osobitý styl, který se lehce čte, stačili mi tři hodinky k přečtení až mě mrzí, že jsem přečetla tak rychle. Nemyslím to s nadsázkou, že děj měl hloubku, autorce tleskám. Rozhodně přečtu znovu.

Dellphi
06.01.2021 5 z 5

Tak tohle bylo boží! Pokud se chcete zasmát, odpočinout a odreagovat, tak si to rozhodně přečtěte! Víc netřeba psát.

Saraken
29.10.2020 5 z 5

Velmi sa mi pacil pribeh ... aj hlavne postavy...odporucam;) stoji za precitanie :)

Liduka
30.08.2020 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. Ale podle mě tam bylo až dost milostných scén. SPOILER: Nicméně Callie byla skvělá a Ralston i když byl proutník, tak se mi líbilo, jak se mu dostala Callie pod kůži. Výborné bylo jejich kočkování a také to, že se Ralston ukázal vždy tam, kde to nejméně potřebovala. Přála jsem jí moc, aby se dočkala toho, o čem skoro celý život snila a to taky dostala. Takže za mě naprostá spokojenost.

asam
25.06.2020 4 z 5

Romantické, oddychové čtení. Romantika staré dobré Anglie. Pro letní dny jako stvořené.

jinbr
10.05.2020 5 z 5

Hezká romance, připomíná, kolik věcí kdysi nebylo ženám přístupno a jak bylo jednoduché je obrat o jejich i tak omezenou svobodu a také je ve společnosti zdiskreditovat a v důsledku toho v podstatě zničit. Příběh se mi líbil, byl mile a sympaticky převyprávěn.

karamelka57
02.05.2020 5 z 5

Tak pridavam sa k spokojnym a nadsenym citatelkam. Velmi vydarene, vtipne, ctive. Fakt skoda, ze su v serii iba dve knihy. Dala by som viac hviezd, keby sa dalo.

rampapa
25.03.2020 5 z 5

Bože můj já jsem se do této knížky tak Zamilovala že se už nemůžu dočkat až si přečtu další díl. Knížku velmi doporučuji.

lucie.dc
22.01.2020 4 z 5

Byla dobra, velmi nadejne zacala, ze jsem se i zasmala, ale pak uz nebyla moc vtipna, ale pekna je. Zarazil me pocet stran a jak jsem si myslela, byla zbytecne natahnuta. Ale za precteni urcite stoji :)

Anglie 19. století romance

Sarah MacLean
americká, 1978
2012  90%Seznam skandálních snů
2012  82%Deset polibků
2020  65%Búrlivák a netýkavka
2021  86%Grófka a Netvor
2024  65%Vojvoda a kráľovná

Kniha Seznam skandálních snů je v