Lovcův odkaz

Lovcův odkaz https://www.databazeknih.cz/img/books/34_/345485/bmid_lovcuv-odkaz-qn6-345485.jpg 4 73 17

Světla v temnotách série

Evropa zbídačená hospodářskými krizemi, exody biblických rozměrů a válkami vydávanými za humanitární intervence nemá Prokopu Koutnému co nabídnout. Jestli se ale člověk může na něco spolehnout, je to rodina. Dokonce, i když oficiálně žádnou nemá. Jenomže dědictví po dávno zapomenutém otci není ani náhodou takové, jaké by si přál. Někdo zdědí dům, jiný krabici plnou peněz. Prokop zdědil krev Lovce a otevřel se mu tak svět Prolnutí, místo, kde se střetává svět vědy se světem magie a kde už po staletí zuří válka o moc, proti které je soupeření Unie a Ruskoasijské federace jen neškodným poštuchováním. Pak je tu ještě to největší tajemství jeho otce. Kdo by uvěřil, že si ho vzal do hrobu? A Prokop by to tajemství mohl znát. Štvanice může začít…... celý text

ydnac
ydnac
12.03.2024 3 z 5

ZDĚDIL NADPŘIROZENÉ SCHOPNOSTI!
STAL SE LOVCEM!

Prokop Koutný nečekaně převzal "živnost" svého otce Maxe, kterého mimochodem nikdy neznal a netušil čím se zabývá.
Max je teď napůl člověk a napůl vlkodlak. Převzal také léčivé šamanské schopnosti. Je rychlý, hbitý,smrtící.
Otec měl také v držení lemurijskou zbraň, po které všichni touží a není to jediný artefakt o kterém Max věděl.
Všichni po nich jdou!
Jsou tu démoni, vyjci (upíři), čarodějky, elfové, vlkodlaci a pár lidí :-).
Docela hodně postav, ale buď jdou všichni po Prokopovi a nebo touží získat dávné artefakty a k těm, jak doufají, je Prokop dovede. Případně jeho matka, kterou zase hledá Prokop :-).
Ta je už několik desetiletí nezvěstná...
Navíc je královnou vlkodlaků :-).

V knize je hodně akce, hodně padouchů, občas trochu mišmaš, občas vtipná hláška :-).
Pokud nebudete čekat nějaký wow zážitek je to v pohodě :-).

TOHLE MĚ POBAVILO :-)
Riziko práce...
Bezďáci pravidělně šmejdící kolem popelnic sice krumpáč neodnesou, protože jim bude připomínat RIZIKO NAMÁHAVÉ FYZICKÉ PRÁCE, ale s trochou štěstí si ho vezme nějaký zahrádkář :-).

TOHLE JE SKORO VĚŠTECKÉ...
Druhá afgánská, výsadek v Koreji, čínská provokace, to vše bylo jen předzvěstí střetu Unie s Ruskoasijskou federací o Pobaltí, Ukrajinu a Bělorusko - obilí, nerosty, území. Teprve pak začalo být opravdu zle - z válkou zasažených území se do střední a západní Evropy začaly hrnout statisíce uprchlíků.

Terva
Terva
02.01.2024 4 z 5

No, určitá podoba by tu byla.
Třeba oči. Ty by mohl mít po (tátovi)
Barva i počet sedí,
. . . a taky bradu má podobnou.
Stejně nic lepšího nemáme.

Ačkoliv je tento příběh ze světa Prolnutí, vypadá to, že do něj asi nepatří. Někdo mu dal krabičku s názvem „Světla v temnotách“ i když je tento příběh ze stejného těsta jako Tovaryš a Jeden z devíti. A vlastně se to také ve stejném stylu odvíjí. Zadní část knihy mi sice tvrdí, že je to pro fajnšmekry, nadupané akcí a nenechá mě to oddychnout – inu, co je psáno nemusí být dáno. Pravdou je však fakt, že se to dobře čte, rychle do odsýpá a trousej se tu hlášky jak na běžícím pásu. Ale to je asi tak vše. Protože dva dny po dočtení už jsem docela tápal v Prolnutí, o čem, že to vlastně bylo. „Job tvoju mať!“

Citát: Když někdo zabíjí Lovce, tak já chci vědět kdo a proč.

Psenda31415
Psenda31415
07.12.2023

Knihu mám doma už docela dlouho dokonce podepsanou od autora! - získáno během covidové pandemie v rámci nějakého balíčku knih, nicméně název ani obal knížky mě moc neuchvátil. Obal evokuje spíš knihu pro náctileté, kde půjde o nějaký pseudo románek mezi upírkou a vlkodlakem. Naštěstí, všechno je jinak!

Knížka nabízí překvapivě zajímavý mix postapo světa s velkým bratrem, magií, elfy, trpaslíky i skřety. Ještě pořád jsem překvapený, že takhle bizardní mix funguje :-) Hlavní hrdina k tomu sem tam hodí vtipnou hlášku, děj se odehrává na našem území, což je taky plus.

Od lineárního hlavního děje mě trochu moc odváděly skoky do jiné dějové linky, kde není na první pohled jasné o jakou dějovou linku se jedná a člověk musí pár odstavců přečíst, aby tušil o co jde.

Každopádně se těším na další díl a kouknu co dalšího spáchal tento autor a rozhodně tomu dám šanci, ať už obálka bude vypadat jakkoliv!

Pain
Pain
06.02.2023 5 z 5

Líbilo se mi to. Super hlášky, zajímavé pojetí světa. Děj má švih. Jen náš hrdina do nového života vklouzl tak nějak moc lehce. Těším se na pokračování.

Klilad
Klilad
21.11.2022 5 z 5

Zajímavý mix post apo, fantasy, cyberpunku, prostě akční mišmaš všeho, co jde. A to velmi dobrý. Několik dějových linií, které se různě spojují a rozpojují. Každá má své pro a proti a je svým způsobem zajímavá. Velmi dobré, doporučuji. :-)

Lenka.Vílka
Lenka.Vílka
22.09.2021 4 z 5

S autorem jdu ve čtení pozpátku. Nejdřív jsem četla sérii Tvůrci světů a teď Světla v temnotách. Měla jsem asi nejdřív přečíst Tovaryše? Celá já, popletená od začátku do konce  :D Navíc je na knize napsáno: "Nadupaná akční fantasy pro opravdové fajnšmekry...". Ups podruhé  :D

Tak to sem dejte!

("Máte revma. A taky dva tucty podomácku ošetřených zlomenin. Je div, že se po ránu vůbec pohnete. Kde jste proboha žil, člověče? V Kongu?" ... "Skoro. V Ostravě." ... "Jo aha.")

Auror samozřejmě napsat dobrou akční fantasy rubačku. Ale zároveň dobře popsal a vysvětlil svůj svět. Ne žádný sto stránek uvedení. Tady se spadne rovnou akce a padají termíny, který nemohou dávat smysl, ale přesto to bylo děsně fajn. A potom hezky dovysvětlit, když je zvolnění a na správném místě.

("Já vím, že ženu ani květinou neuhodíš, ale uprostřed městské zástavby už dávno nic zeleného neroste. Tak jsem musel improvizovat a pěst mi tak nějak přišla akurátní.")

Hlavní hrdina k tomu přijde jako slepej k houslim a naštěstí nenastane žádné vyšilování. Tedy. Trochu mohlo, ne? Přeci jen reakce: "Kde to mám podepsat, ať nespím pod mostem?", když nevím skoro nic, je taková zvláštní. Takže jsem jenom byla zvědavá, z jaké strany přijde odrbávka. Pokud přijde  :D

Byť to bylo dobré, plné technických kravinek, akce a odreagování vážně nastalo, po dějové stránce se mi víc líbila série Tvůrci světů. A místy se mi to trochu vleklo  :(

A ta obálka je super hnusná, co? :D

Ramiel
Ramiel
06.06.2021 4 z 5

Toto je přesně můj šálek kávy. Mám rád tento styl, který pobaví, a přitom to není jen bezduchá řežba.

elis0383
elis0383
09.08.2018 5 z 5

Skvele cteni

jennefer
jennefer
23.11.2017 4 z 5

Čtečky jsou zrádné - ono to má ještě jeden díl! Stránky utíkaly svižně jako srnky a najednou konec! Jdu shánět pokračování.. Jinak celá série o Prolnutí je zatím velmi podařená, jen tak dál.

KAREL6725
KAREL6725
16.11.2017 5 z 5

Když jsem tuhle knihu kupoval neviděl jsem , co mám čekat. Tak že četlo se to velmi dobře, zajímavý námět . Pro mě milé překvapení, postapo odehrávající se v naši zemi . Spokojenost, hurá na druhý díl.

Polgara1974
Polgara1974
18.10.2017 5 z 5

Tak za mě je to fakt odvaz, výborně jsem si u ní odpočinula, bavila mě a opravdu se těším na pokračování. Mám hodně ráda tento druh literatury - postapo s fantasy světem a když je to navíc zasazené do naší země....a svět Prolnutí, promíchávání skutečného světa a toho vedle....prostě jen tak dál :)))

gross2
gross2
29.09.2017 5 z 5

Úžasná kniha☺

martin6849
martin6849
15.08.2017 4 z 5

Autora jsem neznal a knihu jsem si koupil jen díky rezenzi v XB-1 a tomu, že děj se odehrává v Ostravě. Za to jednoznačně plus, menší mínus za to, že jí bylo tak málo :-).

Líbil se mi zajímavý svět, chvílema mi už ale přišel trošku překombinovaný. Celkově se to dobře četlo, je to taková oddechová zábava. Co se mi ale hrubě nelíbilo, byla autorova snaha o to být vtipný. Používá plno různých klišé a narážky, které jsou většinou nenápadné asi tak jako Zeman u korunovačních klenotů (pokud bych měl přiblížit zhruba autorovu úroveň) a jsou akorát hloupé a vůbec ne zábavné. Sem tam se objeví nějaký zajímavější kousek, u kterého se člověk musí i trošku zamyslet, kéž by jich bylo více.

Dal bych knize solidních 7/10, s přimhouřením oka 4*. Jestli si ale koupím druhý díl, to nevím. A obálka je fakt děsná.

Sirius
Sirius
29.07.2017 4 z 5

Naprosto poctivá braková zábava, která si na nic nehraje a která jede jak Niagarský vodopády, takže těch 400 stran tohohle velkýho formátu dáte klidně za jedno volný odpoledne. A to jsem si myslel, že mě tyhle akční vypalovačky už nikdy brát nebudou. Ale jsem rád, že mě letos Drescher a Fuchs přesvědčili o opaku. Stylisticky to s další a další kapitolou roste a roste, ačkoliv mě Drescher neuhranul jako Kulhánek nebo Kopřiva. To nejvíc fascinující na Lovcově odkazu ale je svět - na něm je vidět, jak moc si s ním autor vyhrál a možná bude někomu připomínat dort pejska a kočičky, ale mě prostě sedl. Je to hlavní devíza románu, což se ale nedá říct o hrdinovi - Prokop je sice fajn, ale za celou tu dobu jsem si k němu nedokázal vybudovat vztah jako před lety k Tobiášovi v Nočním klubu. Což ale naopak neplatí pro Richarda Svátka (pokud znáte Tovaryše a Jednoho z devíti, tak do tohohle určitě jděte, protože ty knížky jsou propojený - já naopak v brzký budoucnosti budu dohánět vzdělání). A když už jsem nakousl to prostředí - fascinující je Drescherovo skoro až noirové pojetí Ostravy a bylo by fajn si někdy v budoucnu střihl nějakou mimožánrovku z tohohle města. Každopádně do druhýho dílu půjdu. Jo a dokonce tu narazíte i na řezníka z Bruntálu. PS. Obálka je jeden velkej omyl. Škoda, že Fantom Print nenavázal na Leonardo s obálkami Lubomíra Kupčíka. Takhle to bude každej pes jiná ves.

rimar
rimar
20.07.2017 5 z 5

Kniha je důstojným nástupcem Tovaryše. Děj už je propracovanější a komplikovanější a svět prolnutí se nám otevírá zase z dalšího úhlu pohledu - Lovce. Rozhodně stojí za přečtení. Pravda věděl jsem již co mne čeká jelikož jsem příběh četl poprvé jako román na pokračování na autorových stránkách což mělo také své kouzlo očekávání dalšího dílu. Určitě fanouškům tohoto autora doporučuji vyzkoušet. A pro nedočkavce jak to dopadne platí to samé :-))).

TallulahBee
TallulahBee
11.07.2017 4 z 5

Skvělá kniha. Prokopa si člověk snadno oblíbí a stejně to je i s Damiánem a Kyrou. Jedna akce střídá druhou, ale občas se tam naskytne nudnější část (aspoň pro mě). Jen jediné co mi vadilo, bylo časté střídání "pohledů"- chápu, že to pro příběh má smysl, ale ze začátku jsem se, kvůli tomu nemohla pořádně začíst. V každém případě se těším na pokračování a doufám, že se shledám s některými postavami :).

Supernova
Supernova
11.06.2017 5 z 5

Dobrá akční fantasy (nejen pro Ostraváky a Brňáky :) i když odehrává se to hlavně tam). Dobře promyšlené a autor se teda s postavami vážně nepárá :D nikdy nevíte, která dožije konce. Obzvlášť jsem si ovšem oblíbila vyjce - sama teď přemýšlím proč, jsou ale zajímavý konstrukt - a celkově byly magie a svět Prolnutí dobře promyšlené. Hodně mě zajímá, co se bude s postavami (s těmi, co přežily) dít dál.

Alex Drescher
česká, 1972