Lovcův odkaz

Evropa zbídačená hospodářskými krizemi, exody biblických rozměrů a válkami vydávanými za humanitární intervence nemá Prokopu Koutnému co nabídnout. Jestli se ale člověk může na něco spolehnout, je to rodina. Dokonce, i když oficiálně žádnou nemá. Jenomže dědictví po dávno zapomenutém otci není ani náhodou takové, jaké by si přál. Někdo zdědí dům, jiný krabici plnou peněz. Prokop zdědil krev Lovce a otevřel se mu tak svět Prolnutí, místo, kde se střetává svět vědy se světem magie a kde už po staletí zuří válka o moc, proti které je soupeření Unie a Ruskoasijské federace jen neškodným poštuchováním. Pak je tu ještě to největší tajemství jeho otce. Kdo by uvěřil, že si ho vzal do hrobu? A Prokop by to tajemství mohl znát. Štvanice může začít…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/34_/345485/lovcuv-odkaz-qn6-345485.jpg 4.438

Světla v temnotách (1.)

09.08.2018

Skvele cteni

jennefer
23.11.2017

Čtečky jsou zrádné - ono to má ještě jeden díl! Stránky utíkaly svižně jako srnky a najednou konec! Jdu shánět pokračování.. Jinak celá série o Prolnutí je zatím velmi podařená, jen tak dál.

KAREL6725
16.11.2017

Když jsem tuhle knihu kupoval neviděl jsem , co mám čekat. Tak že četlo se to velmi dobře, zajímavý námět . Pro mě milé překvapení, postapo odehrávající se v naši zemi . Spokojenost, hurá na druhý díl.

Polgara1974
18.10.2017

Tak za mě je to fakt odvaz, výborně jsem si u ní odpočinula, bavila mě a opravdu se těším na pokračování. Mám hodně ráda tento druh literatury - postapo s fantasy světem a když je to navíc zasazené do naší země....a svět Prolnutí, promíchávání skutečného světa a toho vedle....prostě jen tak dál :)))

gross2
29.09.2017

Úžasná kniha☺

martin6849
15.08.2017

Autora jsem neznal a knihu jsem si koupil jen díky rezenzi v XB-1 a tomu, že děj se odehrává v Ostravě. Za to jednoznačně plus, menší mínus za to, že jí bylo tak málo :-).

Líbil se mi zajímavý svět, chvílema mi už ale přišel trošku překombinovaný. Celkově se to dobře četlo, je to taková oddechová zábava. Co se mi ale hrubě nelíbilo, byla autorova snaha o to být vtipný. Používá plno různých klišé a narážky, které jsou většinou nenápadné asi tak jako Zeman u korunovačních klenotů (pokud bych měl přiblížit zhruba autorovu úroveň) a jsou akorát hloupé a vůbec ne zábavné. Sem tam se objeví nějaký zajímavější kousek, u kterého se člověk musí i trošku zamyslet, kéž by jich bylo více.

Dal bych knize solidních 7/10, s přimhouřením oka 4*. Jestli si ale koupím druhý díl, to nevím. A obálka je fakt děsná.

Sirius
29.07.2017

Naprosto poctivá braková zábava, která si na nic nehraje a která jede jak Niagarský vodopády, takže těch 400 stran tohohle velkýho formátu dáte klidně za jedno volný odpoledne. A to jsem si myslel, že mě tyhle akční vypalovačky už nikdy brát nebudou. Ale jsem rád, že mě letos Drescher a Fuchs přesvědčili o opaku. Stylisticky to s další a další kapitolou roste a roste, ačkoliv mě Drescher neuhranul jako Kulhánek nebo Kopřiva. To nejvíc fascinující na Lovcově odkazu ale je svět - na něm je vidět, jak moc si s ním autor vyhrál a možná bude někomu připomínat dort pejska a kočičky, ale mě prostě sedl. Je to hlavní devíza románu, což se ale nedá říct o hrdinovi - Prokop je sice fajn, ale za celou tu dobu jsem si k němu nedokázal vybudovat vztah jako před lety k Tobiášovi v Nočním klubu. Což ale naopak neplatí pro Richarda Svátka (pokud znáte Tovaryše a Jednoho z devíti, tak do tohohle určitě jděte, protože ty knížky jsou propojený - já naopak v brzký budoucnosti budu dohánět vzdělání). A když už jsem nakousl to prostředí - fascinující je Drescherovo skoro až noirové pojetí Ostravy a bylo by fajn si někdy v budoucnu střihl nějakou mimožánrovku z tohohle města. Každopádně do druhýho dílu půjdu. Jo a dokonce tu narazíte i na řezníka z Bruntálu. PS. Obálka je jeden velkej omyl. Škoda, že Fantom Print nenavázal na Leonardo s obálkami Lubomíra Kupčíka. Takhle to bude každej pes jiná ves.

rimar
20.07.2017

Kniha je důstojným nástupcem Tovaryše. Děj už je propracovanější a komplikovanější a svět prolnutí se nám otevírá zase z dalšího úhlu pohledu - Lovce. Rozhodně stojí za přečtení. Pravda věděl jsem již co mne čeká jelikož jsem příběh četl poprvé jako román na pokračování na autorových stránkách což mělo také své kouzlo očekávání dalšího dílu. Určitě fanouškům tohoto autora doporučuji vyzkoušet. A pro nedočkavce jak to dopadne platí to samé :-))).

TallulahBee
11.07.2017

Skvělá kniha. Prokopa si člověk snadno oblíbí a stejně to je i s Damiánem a Kyrou. Jedna akce střídá druhou, ale občas se tam naskytne nudnější část (aspoň pro mě). Jen jediné co mi vadilo, bylo časté střídání "pohledů"- chápu, že to pro příběh má smysl, ale ze začátku jsem se, kvůli tomu nemohla pořádně začíst. V každém případě se těším na pokračování a doufám, že se shledám s některými postavami :).

Supernova
11.06.2017

Dobrá akční fantasy (nejen pro Ostraváky a Brňáky :) i když odehrává se to hlavně tam). Dobře promyšlené a autor se teda s postavami vážně nepárá :D nikdy nevíte, která dožije konce. Obzvlášť jsem si ovšem oblíbila vyjce - sama teď přemýšlím proč, jsou ale zajímavý konstrukt - a celkově byly magie a svět Prolnutí dobře promyšlené. Hodně mě zajímá, co se bude s postavami (s těmi, co přežily) dít dál.

Alex Drescher

Alex Drescher