Lovci skalpů

Lovci skalpů https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58465/bmid_lovci-skalpu-oZZ-58465.jpg 4 10 2

Dobrodružný román z prostředí Nového Mexika poloviny 19. století, kdy se odehrávaly krvavé střety indiánů s bělošskými lovci skalpů.

Literatura světová Dobrodružné
Vydáno: , Toužimský & Moravec

The Scalp Hunters , 1851

o_mega
26.04.2021 2 z 5

Uff-uff toho "otravnopisu" bolo priveľa. Veľmi často som musel preskakovať zdĺhavé opisovanie kadečoho nepotrebného. Mayne-Reid asi rád naťahuje zbytočnosťami. Pri 100 člennej bande je schopný u každej jednej postavičky opisovať ošatenie, výzor, výzbroj a čo ja viem čo všetko. Brrrr = keby sa odstranil tento balast, tak by mal román 100-120 strán.

minirock
10.11.2019 4 z 5

Na Lovce skalpů jsem byl hodně zvědavý a natěšený. Začátek je dost pozvolný, seznámení s hlavním hrdinou a posléze jeho zamilování do krásné Zoe. Cesta do města Navahů mě přišla dost zdlouhavá. Až osvobození Adély a následná výměna zajatců byla výborná pasáž. Stejně tak i útěk ze zajetí a konec se závěrečnou bitvou byl hodně dobrý. Četl jsem vydání z roku 1997 s pěknými obrázky Milana Fibigera, ovšem vydání z roku 37 s ilustracemi Z. Buriana je mnohem více ceněné. Ty čtyři hvězdičky jsou zasloužené, na víc to podle mě nebylo.

dobrodružství

Thomas Mayne-Reid