Lovci orchidejí 2 - V pralesích Ekvádoru

Lovci orchidejí 2 - V pralesích Ekvádoru https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24604/lovci-orchideji-v-pralesich-ekvadoru-24604.jpg 4 108 8

Lovci orchidejí série

Dobrodružný román pro mládež jednoho z nejoblíbenějších autorů své doby o napínavých příhodách českého hrdiny v prostředí Jižní Ameriky.

MartaPear
28.12.2023 3 z 5

V knihobudce v Motole jsem si půjčila postupně všechny tři díly, které jsem v dětství hltala. No... dnes jsem je sice přečetla, ale je na nich vidět letopočet vzniku a tehdejší společenský úzus. Nadřazenost bělochů nad domorodci, střílení zvířat jen pro zábavu... Myslím, že dnešní děti to už vůbec neosloví. První díl nejlepší, pak to klesá a třetí díl jsem přečetla s přemáháním.

Racek213
26.02.2023 5 z 5

Tak tady se objevil mistr Loupacek, moje milovaná postavička skromného maličkého človíčka, který ve světě hledá něco pro co by mohl žít. A tento všeuměl nachází víc, svoji novou rodinu. A revanšuje se mírou převelikou.
Samozřejmě, autorova sto let stará a nádherná a bohatá čeština čtenáře přímo pohladí. Naposledy jsem ji slyšel od p. Schwarzenberga.. on sice trochu koktal, ale slova a výslovnost měl perfektní. Asi proto jsem ho rád poslouchal, i když politicky mě nijak neoslovil.
K dnešku to má co říci zejména tím jazykem , obrazem autentických starých časů a přírody co již neexistuje a oslavou lidské vůle, píle a přátelství které překoná vše. Co víc by měla kniha pro mládež víc obsahovat?

jprst
28.08.2021 4 z 5

Tohle jsme jako kluci přímo hltali, ale u vnoučat už to takový úspěch nemělo, prostě už mají jiné představy o dobrodružstvích.

ydnac
03.10.2020 5 z 5

Dobrá kniha z mého mládí :-)

Cinik
22.07.2018 2 z 5

Značně mne znechutila ultraliberální politická agitace v knize obsažená.

woodward
19.08.2015 3 z 5

Slabší než první díl.

kattyV
01.08.2013 5 z 5

Řekla bych, že nejen pro mladší kluky- I jako holku mne náramně bavila. Četla jsem ji pořád dokola.

Rafa-P
02.05.2012 4 z 5

Dobrodružná knížka pro mladší kluky.