Lovci orchidejí 1

Lovci orchidejí 1 https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318644/bmid_lovci-orchideji-1-qhE-318644.jpeg 4 140 11

Lovci orchidejí série

Dobrodružný román pro mládež jednoho z nejoblíbenějších autorů své doby o napínavých příhodách české výpravy za vzácnými orchidejemi v prostředí Jižní Ameriky.

MartaPear
28.12.2023 4 z 5

V knihobudce v Motole jsem si půjčila postupně všechny tři díly, které jsem v dětství hltala. No... dnes jsem je sice přečetla, ale je na nich vidět letopočet vzniku a tehdejší společenský úzus. Nadřazenost bělochů nad domorodci, střílení zvířat jen pro zábavu... Myslím, že dnešní děti to už vůbec neosloví. První díl nejlepší, pak to klesá a třetí díl jsem přečetla s přemáháním.

Racek213
26.02.2023 5 z 5

Nádherná čeština, autentické příběhy a dobrodružství v cizích exotických zemích.... co víc si přát? Klos byl opravdu mistr slova (nádherná čeština) a ani po 100 letech nezestárl. Když si člověk představí, že ještě v dobách mého narození bychom místa děje mohli poznat...

Kaja1
21.01.2022 5 z 5

Lovce orchidejí jsem jako dítě milovala, snad už tehdy se ve mně zrodila touha poznat všechny ty daleké země. Musela jsem si sice počkat, ale pomalu jsem si své dětské cestovatelské sny začala plnit.

ydnac
03.10.2020 5 z 5

Dobrá kniha z mého mládí :-)

Kakho-Oto
31.08.2019 3 z 5

Slavné dílo českého klasika dobrodružné literatury pro mládež. Příliš nadšený nejsem - dílo je prošpikováno lovem zvěře a potýkáním lidí se zvířaty vůbec, k tomu několik přepadení indiánskými a především bílými darebáky. Nevím, zda se vůbec někdy pustím do dalších dílů trilogie. Jestli se v případě Lovců orchidejí jedná o špičku tvorby Františka Flose, potom se tento český spisovatel nemůže vůbec rovnat Němci Karlu Mayovi. 65 %

Schullerka
31.12.2017

Dočetla jsem do poloviny a pak jsem to vzdala. Tohle prostě není pro mě. Normálně mám ráda dobrodružné příběhy, ale tahle kniha byla stavěna na neustálém zabíjením toho či onoho zvířete, navíc popisy "Indiánů" a jejich chování bylo trochu mimo mísu. Chápu, že tohle je už stará kniha, a navíc od člověka, který v Americe nikdy nebyl, takže knihu zas tak nesoudím. V současnosti ale tenhle autor asi mládež moc neosloví.

lancelot
16.10.2017 5 z 5

Stará dobrá klasika mého dětství :-)

MarkétaLore
16.10.2014 5 z 5

3* přečtená, krásné vzpomínky

kattyV
01.08.2013 5 z 5

Jako holku mne ta kniha úplně uchvátila. Díky ní jsme nevynechal jedinou výstavu orchidejí, která se objevila v širokém okolí.

iresim
14.06.2012 5 z 5

Četla jsem ji několikrát, jako dítě mě přímo nadchla, jako dospělá jsem si chtěla oživit to dobrodružství.

vitavita
01.04.2012

Výborná a čtivá kniha ....