Vendeta

Vendeta https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155082/bmid_vendeta-p6i-155082.jpg 5 356 58

Lovci monster série

Život byl vážně skvělý. Z ušlápnutého účetního jsem se stal Lovcem monster, zabránil jsem mimozemské invazi, zachránil svět a zasnoubil se s dívkou svých snů. Pak mi ale fanatický vůdce Svaté církve dočasné smrti na dvorek vysypal dodávku plnou zombie, na slovíčko zaskočila má upíří tchýně a Úřad pro kontrolu monster mě informoval o menším nedorozumění, kvůli kterému si tříkilometrový mimozemský hlavonožec myslí, že jsem ho loni pošimral atomovkou, a chce se mi za to pomstít. A jako bonus mi UPKM přidělil celodenní ochranku v podobě zvláštního Frankse, který ze mě kdysi málem vymlátil duši a nemůže se dočkat, až se mě něco pokusí zabít. A tak jsem se kvůli federální vládě změnil z Lovce monster v návnadu na monstra. Jenže tenhle červ na háčku je po zuby ozbrojený a neprodá svou kůži lacino.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Monster Hunter Vendetta , 2010

burg
27.07.2019 2 z 5

O poznání horší, než předchozí a dějově neuspokojivé - neustále přicházejí armády z temnot, pekel, jiný dimenze nebo jaký jiný díry co si autor vymyslí, jen aby byly okamžitě odpraveni naším macho bouchačem. Nuda, šeď a hromady bouchaček, ve kterých se stejně nikdo orientovat nebude.

pavel.2
01.07.2019 3 z 5

Není to úplně podle mého gusta (nesedl mi hlavní hrdina), ale kniha je plná akce a čte se dobře. První díl mě bavil o něco víc.

Etule
15.06.2019 4 z 5

Tohle byla opět parádní jízda. Nějak se stalo, nemám tušení zatraceně jak, ale v tomhle díle jsem si totálně oblíbila Frankse. :D To je prostě týpek! :D Sice mě na konci autor trošku nakrknul, uronila jsem pár slziček, ale stejně jedu dál. :)

protokol
17.05.2019 5 z 5

pokračovanie ani trochu nesklamalo ide to skvele ďalej

odporúčam

Landreth
20.03.2019 5 z 5

Stejně dobré jako první díl, opět mě hodně bavily interakce mezi hlavními hrdiny. Franks je skvělá postava a slovní "přestřelky" mezi ním a zbytkem osazenstva byly snad nejlepší momenty knihy. Výborná byla taky scéna příjezdu rodičů, měl jsem problémy dusit smích. Zároveň je příjemně posunutý děj, mile mě překvapila hloubka provázání různých událostí z minulosti včetně prvního dílu. Snad jen závěrečná akce byla možná o něco delší, což vzhledem k nepřekvapivé nesmrtelnosti zúčastněných působilo časem trošku nudněji...

Pája20
19.03.2019 5 z 5

Co to sakra .... Jsem úplně paf... Nemůžu říct že by se mi knížka nelíbila to fakt ne to by měla jiný počet hvězdiček. Ale dějově je to silný kafe... Člověk se dozví pár odpovědí a hned je tu spousta otázek.
SPOILER !!!
Fájn nechám se zelenáčskou chybou pokousat zombie.. sakra tak to je tuhej.. co on to zregeneroval to nejde on to přežil jak fakt? Agent Franks je nějaká zajímavá entita a souvisí to s Frankenstein? Tak to už je na mě fakt moc a zabít Svrchovaného pána Starobylých.. Oka dnes už jsem přečetl všechno ..Ono to bude ještě horší super jen do mě :D bránit se nebudu...
KONEC SPOILERU
Toto byl fakt nářez.. Nevím jak jinak to popsat ale opravdu úžasná série i knížka.. hltám každou stránku tolik děje, napětí a skvělého humoru.. Jen tak dál :D

Ramiel
01.02.2019 3 z 5

A to jsem si myslel, že v rámci fantasy už jsem viděl a četl všechno... Ale gang trpaslíků mě vyvedl z omylu.
Jinak prostě klasika žánru. Stejně dobré jako první díl, jen s obměnou hlavního padoucha.

QEDS
22.08.2018 5 z 5

Naprosto skvělé pokračování. Kniha pokračuje v příběhu, který je představen v prvním díle. V tomto díle se mimo jiné dozvíme více o Frenkovi. Musím říct, že mě dost překvapilo co je zač. Kniha se mi četla velice dobře. Ti kteří mají za sebou první díl, ví do čeho jdou. Pokud hledáte více téhož z prvního dílu, tak vřele doporučuji. Pokud doufáte, že autor začal psát něco jiného než odpočinkovou četbu, poohlédněte se raději jinde.

VesmirnaOndatra
11.08.2018 3 z 5

Kniha na časy, keď si ja a môj mozog potrebujeme od seba na chvíľu oddýchnuť

(Čítať to v takých dvanástich, určite som do agenta Frankse. Čert to ber, ja som aj teraz do agenta Frankse, len neviem, čo na to povie rozum, ked sa vráti)

Jimm1
13.05.2018 4 z 5

Tak další díl mám přečtený. Co dodat. prostě jsem se neodtrhl od písmenek a nic to neubralo na množství stran. Díky slabším chvilkám se konečně hlavní hrdina zdá být i více člověkem nežli jen strojem na zabíjení.

slawa.cap
17.12.2017 5 z 5

Posloucháno jako audiokniha. Vysvětlení jednoho z důvodů zášti mezi LM a UPKM. I když naroubování Hooda na stěnu padlích mi příjde trochu křečovité. Kvalita srovnatelná s prvním dílem, jen mnohem víc orků

KAREL6725
11.11.2017 5 z 5

Tak my napsali s UPKM co jako říkám na ten druhý díl. No co by pan Correia se zase předvedl v tom nejlepším světle . Spousta akce , krve , zombíku, zbraní. Tak my proboha řekněte koho by to nebavilo. Tohle pobaví a nezklame. Plný počet hvězd.

trudoš
22.09.2017 4 z 5

Druhý díl mi přišel o chlup slabší než ten předchozí, což je dáno hlavně tím, že se toho v koncepci vlastně moc nezměnilo. Snad jen charakterizace hlavního hrdiny začíná překračovat chlapáckou mez uvěřitelnosti, protože údajně tupý bijec těch nejhorších monster začne být citlivý, chápavý a kdesi cosi. Díky tomu vyprávění občas sklouzává k fantaziím náctiletého chlapce o hustejch týpcích a cool šťabajznách. Paradoxně navíc ubylo nadsázky, pro kterou jsem si sérii původně oblíbil, takže občas scény působí až příliš kýčovitě. Larry Correia však naštěstí o humor zcela nepřišel, takže vždy v ten pravý čas umí všechno shodit do roviny sympatické nadsázky.
Jinak opět nabité nepřetržitou akcí, která nemá jiného významu, než vyplnit prostor mezi začátkem a koncem, poněvadž o nutnosti finálním střetu čtenář nepochybuje od prvních stran. Ale ta megalomanská obrazotvornost prostě okouzlí, stejně jako některé potrefené nápady. Například trpasličí gangy vás dostanou, i když jste sebevětší škarohlíd.

denydean
13.09.2017 5 z 5

Druhý díl opět super, zombie, akce, napětí. Kniha je plná nečekaných zvratů a to se mi moc líbilo. Těším se na další díl.

nycol
24.08.2017 5 z 5

Prectene behem chvile, tak jako cela serie.

MonicaMonique
09.07.2017 5 z 5

Musím říct, že tenhle díl se mi líbil víc než první. Nejvíc jsem ale zvědavá na Franka. Jdu se vrhnout na 3.díl.

karel0684
04.07.2017 4 z 5

Dost často se stává, že je druhý díl horší jak první, zde se to naštěstí nestalo. Stále se to pěkně čte a akce letí stejně jako monstra a vnitřnosti a kulky ze zbraní... Jen jedno podotnkutí - je třeba vypnout mozek a číst jak děj přichází a odchází

Pasadenka
24.05.2017 5 z 5

Larry je šikovný. Napsané dobře, poutavě a tematicky se to drží toho správného žánru. Na poli děsu reality monster a hrozícího armageddonu světlá strana zrodila hrdinu. Byl jím celkem ošklivý lovec monster, jménem nepodstatný, milující Julii, nejspanilejší dívku na naší hroudě. Má moc, jako žádný jiný; ultra drsný hrdina; trpící; vítězící. Opravdu skvělé žánrové počteníčko. Má výtka z prvního dílu teď už neplatí, jelikož je to jedna z determinant příběhu. U mála knížek se těším, až se budu moci vrátit k příběhu, a tato do té úzké skupinky patří. ❤

snupko
08.05.2017 5 z 5

O chlp, teda o hviezdu, lepšie ako prvý diel. Je pozoruhodné, ako Correia vo svojich knihách šikovne využíva, ale aj prekrúca všeobecne známe postavy z horrorov a fantastiky, doplnené cestovaním v čase, dimenziami. Jasné, poviete si, dnes to robí kde kdo, či už v knihách, komixoch a vo filme. No Correia to podáva, tým ľahkým spôsobom, ktorý sa nehrá na nič vážne a chce hlavne pobaviť. Jeho knihy sú prepchaté hláškami, že si ich človek ani nemôže zapamätať a keď sa v tomto diely k hláškovaniu pridáva aj agent Franks, tak to už je čo povedať. Ďalej musím uznať, že ja ako pacifista, som si celkom slušne obohatil znalostí zbraní, strieľa sa tu doslova zo všetkého, čo mu asi neprivádza veľa čitateliek, keď sa nad tým tak zamyslím. Každopádne, čo sa týka hrubostí, neslušností, atď Correia je predsa len slabší odvar opoti takému Františkovi Kotletovi, to už je teda fakt hustej nářez. :)

kyklop123
06.04.2017 4 z 5

Podobné jako jednička, ale některé postavy se mi zdály vtipnější a lepší - Franks, orkové... A jsem zvědavej co se vyklube z Melvina :D. Každopádně čtivost a akce tomu nechybí. Nicméně pořád musím snížit hodnocení kvůli popisu monster a nelogičnosti - občas si síla monster a dalších bytostí v porovnání s jejich životností atd. hrozně odporují.

Larry Correia
americká, 1977
2012  87%Lovci monster s.r.o.
2015  91%Drsná magie
2014  92%Nemesis