Vendeta

Vendeta https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/155082/bmid_vendeta-p6i-155082.jpg 5 354 57

Lovci monster série

Život byl vážně skvělý. Z ušlápnutého účetního jsem se stal Lovcem monster, zabránil jsem mimozemské invazi, zachránil svět a zasnoubil se s dívkou svých snů. Pak mi ale fanatický vůdce Svaté církve dočasné smrti na dvorek vysypal dodávku plnou zombie, na slovíčko zaskočila má upíří tchýně a Úřad pro kontrolu monster mě informoval o menším nedorozumění, kvůli kterému si tříkilometrový mimozemský hlavonožec myslí, že jsem ho loni pošimral atomovkou, a chce se mi za to pomstít. A jako bonus mi UPKM přidělil celodenní ochranku v podobě zvláštního Frankse, který ze mě kdysi málem vymlátil duši a nemůže se dočkat, až se mě něco pokusí zabít. A tak jsem se kvůli federální vládě změnil z Lovce monster v návnadu na monstra. Jenže tenhle červ na háčku je po zuby ozbrojený a neprodá svou kůži lacino.... celý text

Literatura světová , Romány , Fantasy

Vydáno: , Fantom Print

Monster Hunter Vendetta , 2010

Maud22
Maud22
10.03.2024 5 z 5

(SPOILER) Owen v předchozím díle sice zachránil svět, ale zároveň tím popudil Starobylého tak, že si žádá jeho osobně, aby mu mohl připravit nekonečná muka. A protože to nemůže udělat sám, tak vyšle svého prostředníka velekněze takzvané Dočasnosti, bývalého lovce monster, aby mu ho naservíroval. Ovšem naservírovat statného a statečného Owena není jednoduchá záležitost. A tak se setkáme se zombiemi, vlkodlaky, orky, upíry, trpaslíky i bývalým domácím mazlíčkem. Do všeho se snaží fušovat federální agenti, obzvlášť Franks je bezva kousek. Román přivádí na scénu mnoho nám známých, ale i nových postav a celé je to vtipné a epické zároveň. Báječné počtení.

viktor4359
viktor4359
10.11.2023 5 z 5

Druhý díl... Prostě boží... Naprosto boží... Tak boží, až se bojím chodit ven.

TERRORDROME
TERRORDROME
06.08.2023

(SPOILER) Kilometrového vesmírneho hlavonožca poštípala do zadku atómovka a on chce toho hajzla čo to urobil. Síce ide po nesprávnom chlapovi, ale čo na tom, tí prťaví panáci sú aj tak všetci rovnaký. Po našom hrdinnom búchačovi tak ide celý vesmír plný príšer, na čele s anglánskym tieňovým nekromantom chrliacim oživlé mŕtvoly. Taký zombie medveď či slon s privareným brnením a bodákmi je slušné psycho. Príšery hore-dole, tisíce strieborných guliek, explózie všetkého, roztrhané telá kam oko dovidí, mimozemský strom večnej tmy a vo finále súboj na férovku človek vs. Lovecraftovský polyp... a k tomu ganxta trpaslíci "- hej-hou hej-hou zmrdi"! Takže druhý diel lovcov eseró je nadupaná braková chobotina ktorá nezastaví a chrlí chápadlá a krv čo sa len zmestí. Celá tá záležitosť s vyvoleným môže byť trochu otravná a dobrá hlavne k tomu aby hrdina prežil aj nemožné lebo osud, ale medzi všetkým tým sek-bum-prásk šialenstvom a gurmánskymi mentálnymi parazitmi sa to nejako vsiakne. No a agent Franks je podľa všetkého nejaký padlý anjel zašitý do tela Frankensteinovho monštra. Proste zbesilá režba ktorá sa moc netento.

tami1
tami1
13.04.2023 5 z 5

Jedním slovem - NÁŘEZ!

Šílenost prvního dílu se plynule přenesla do toho druhého. Brutální střílečka plná různých krvežíznivých monster, která se nezastaví před ničím a překážkou není ani smrt.
V této knížce mě nejvíc okouzlily Trpasličí gangy, ty jsou fakt peckovní. Doporučuji číst jeden díl za rok, jinak si je nevychutnáte.

havrmoni
havrmoni
28.02.2023 5 z 5

Páni, to byla jízda. Fakt mě to baví.

Lacie
Lacie
25.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Události minulého dílu se plynule přelily do zápletky tohoto nového. Megahustý kněz Starobylých si hodlá usmířit své božstvo obětí v podobě Owena Pitta a neváhá nasadit opravdu drsné páky. Do toho se motá minulost organizace LM, Erla, Doris, Meyerse, Owenova i Juliina rodina. A k tomu díky tchyni a tchánovi dostane Owen další dovednost, o kterou nestál.

Sitting-Bull
Sitting-Bull
15.01.2023 5 z 5

Standard nastavený prvním dílem zůstal, skvěle mi kniha sedla jak humorem, tak nápady, které "Emerickej Kulhánek" zase vymyslel. Hned se vrhám dál, protože přestat prostě nejde.

Klilad
Klilad
13.02.2022 5 z 5

Jak série super začala, tak super pokračuje. Akce se s ničím nemaže, humor opět spíše situační a tak nějak "kovbojský". Nicméně po každém díle mám neskutečnou chuť se vrhnout hned na další.

Belanna
Belanna
29.09.2021 5 z 5

Opět jsem se bavila. Akce, humor, akce humor.
Nakopává to fantazii a představivost. Tohle můžu.

Luigi1
Luigi1
06.11.2020 5 z 5

Konečně jsem sehnal další díly a jsem rád,protože je to čtivé a zajímavé.

tlllk
tlllk
05.11.2020 4 z 5

keby to bolo jedlo, bol by to Hot Dog, ale zo 100% diviny s poriadnou oblohou a hromadou kečupu

MartinH
MartinH
22.07.2020 4 z 5

Jo je to konina, ale taková milá a zábavná

Covenant
Covenant
13.07.2020 4 z 5

Stále je to neoriginální, ale když mi tam dáte zombie, tak mi to je jedno. Jakmile jsou někde zombie, vypíná se mi mozek. A když přidáte Frankse na hlídání (já to věděl), nebudu se zlobit. Chtěl jsem si tímhle dílem ověřit, že nemá cenu pokračovat v sérii dál a on byl lepší, než ten předchozí....alespoň pro mně.

PetrCepek
PetrCepek
03.06.2020 4 z 5

Druhá blbina Franty Kotlety z Alabamy. Pořád stejně nebušené adrenalinem, stále až po střechu nahuštěné spoustou figur, opět monstrózní Correiovský závěr. A k tomu monstrum Franks k zulíbání a shogllot Pan Popelnice jako vánoční překvapení. Pitomé, ale hezoučké.

anishta
anishta
25.05.2020 5 z 5

Trochu to ztratilo to kouzlo nových postav a poznávání "nového světa", ale stejně to byla pecka. Miluji ten humor. Každá kapitola nabitá akcí a furt se odhalují nová tajemství. Skvělé!

Stupino
Stupino
16.12.2019 5 z 5

S mojí super fantazií se to čte samo. Tento díl byl o špetku lepší než první. Vyjasnili tu pár mých otázek takže skvělé. Těším se na třetí díl.

Ebon
Ebon
29.10.2019 4 z 5

Trochu slabší než úvodní díl, ale pořád velmi čtivá spotřebka.

BlackBlade
BlackBlade
29.08.2019 3 z 5

Tak jako u prvního dílu = je to děsně překombinované, samá akce, ale příběh se dobře rozvíjí... Oddechovka, u které nesmíte moc přemýšlet a naučíte se něco o zbraních :)

Gordonlord
Gordonlord
21.08.2019 4 z 5

Říkal jsem si, že laťku geniálního prvního dílu není možné udržet. Ovšem Larry mě vyvedl z omylu. Hned od začátku servíruje poutavé zápletky mezi hlavními hrdiny, ještě většího mega-padoucha než v prvním díle a ještě víc over-the top akci. A když už jsem si myslel, že je to takhle tak akorát skvělé, objevila se další postava, která děj ještě více zajímavě opepřila :)

Bod dolů dávám za to, že je zde - paradoxně k tomu, co jsem napsal - těch postav už trochu moc ...sice každá z nich dostane skutečně potřebné množství prostoru a jejich charakter a vykreslení, rovněž i interakce a vztahy s ostatními hrdiny jsou naprosto bravurní, což smekám klobouk - to nebývá ve většině knih, co se mi dostanou do ruky vůbec pravidlem - ale je v tom už místy kapku zmatek. Navíc potenciál některých postav nebyl dostatečně využit, o některé hlavní hrdiny se pomalu přestávám bát, protože zjišťuji, že jsou supermani a i můj vztah k nim díky tomu lehce ochladl. Poslední mínus je finále, které je sice absurdně přehnané a totálně přes čáru - což miluji !!! - ale je potřeba to dobře zvládnout a to se zde Larrymu moc nepovedlo.

Vypadá to, že kritizuji až moc, ale výše zmíněné výtky podle mě nejsou zas až tak vážné jak vypadají. Pořád je to neskutečně nabušená akce plná skutečně zajímavých a poutavých postav, která odsýpá, nenudí ani vteřinu a směřuje k pompéznímu a správně přehnanému finále. Akce se střídá s humornými momenty, které jsou velmi povedené, skvěle zvládnuté a dobře zapadají do naturelu a prostředí Lovců monster, a nechybí ani dokonale poutavé vztahy mezi sympatickými a zajímavými hrdiny, jejichž osud vás prostě nemůže nechat chladnými !

No a já už se těším na třetí díl. Tahle série v e mě našla oddaného fanouška :-)

burg
burg
27.07.2019 2 z 5

O poznání horší, než předchozí a dějově neuspokojivé - neustále přicházejí armády z temnot, pekel, jiný dimenze nebo jaký jiný díry co si autor vymyslí, jen aby byly okamžitě odpraveni naším macho bouchačem. Nuda, šeď a hromady bouchaček, ve kterých se stejně nikdo orientovat nebude.

Larry Correia
americká, 1977
2012  87%Lovci monster s.r.o.
2015  91%Drsná magie
2014  92%Nemesis