Lovci monster s.r.o.

Lovci monster s.r.o.

Seznamte se s Owenem Zastavou Pittem, nejnovějším rekrutem Lovců monster, s.r.o. Netvoři jsou totiž skuteční. Tvorové z mýtů, legend a béčkových filmů jsou někde tam venku a číhají ve stínech. Oficiálně jsou tajemstvím. Někteří jsou zlí, jiní prostě jen hladoví. Na opačné straně stojí lidé, kteří se živí jejich zabíjením. Je to docela fajn práce, až na jeden malý problém. Starodávná bytost známá jako Prokletý se vrátila, aby si vyrovnala sto let staré účty. Pokud Prokletý uspěje, nastane konec světa a LM s.r.o. je to jediné, co mu stojí v cestě. Zatímco hodiny odpočítávají vteřiny do konce světa, Owen se ocitá v obležení legií nemrtvých přisluhovačů, nepřátelských federálních agentů, tajemného ducha, který se mu usídlil v hlavě, a prokleté rodiny ženy, kterou miluje. Obchod jen kvete… -- zdroj: www.legie.info --...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/127172/lovci-monster-s-r-o-127172.jpg 4.3191

Lovci monster (1.)

Monster Hunter International (2007)

Literatura světová, Horory, Fantasy
Vydáno:, Fantom Print

denydean

No tak mám pocit, že jsem se zamilovala do další série. Monstra, akce a zbraně. Co víc si přát?! Nemůžu se dočkat dalších dílů.

nycol

Monstrozni :), uchvatne, silene a bozske.

Pravda.Shin

Čtivé to celkem bylo a když člověk nemá do čeho praštit, zabaví to. Ale to jsou asi tak jediné plusy. Vlastně všichni Lovci jsou tak morálně založení, až se mi obracel žaludek. To byly pořád samé kecy o dobru a zlu, světlu a temnotě. Jsou to Američané, takže samozřejmě musí být ve všem nejlepší a často se tam vychvalují tím, jak pružnou mají mysl. Kdyby to alespoň byla pravda. Spíš to hraničilo s fanatismem. Jejich společnost je sice jen přes sto let stará, ale už mají tak úžasnou knihovnu, že se tam všeho dopátrají. Včetně magie, kterou ale z nějakého záhadného důvodu prostě nepoužívají a spoléhají se jen na zbraně. Jejich takzvaný geniální vynálezce prostě jen upravuje už vymyšlené zbraně a tím jejich vývoj končí. Každý tam musel vypadat drsně (a bylo to hodně umělé). Hlavní hrdina byl dost chytrý a na co sáhnul, to mu šlo (on jediný vyvolený!). Teda alespoň se nám tu myšlenku snažil spisovatel vnutit. Kniha je předvídatelná a charaktery jak přes kopírák. Každá postava je plná pohrdání a pořád se musí druhým vysmívat a nadávat (a to taky dělají všechny postavy stejně). Hlavně ty postavy, ke kterým se to vůbec nehodí. No a když už tam někdo zemře, musíme ho oživit. Bez toho by to nešlo!

MonicaMonique

Musím říct, že jsem se opravdu bavila. Líbil se mi humor hlavní postavy. Taky oceňuji nezvyklý popis monster. Elfove a Orci byly prostě nejlepší. Jdu se vrhnout na druhý díl.

karel0684

K téhle serii jsem se dostal úplně náhodou. Kniha čtivá od samého začátku, hodně akce, monster, vnitřností...

trudoš

„Jeden jinak normální čtvrteční večer jsem dostal příležitost prožít americký sen. Podařilo se mi prohodit svého neschopného, debilního šéfa oknem ve čtrnáctém patře.“
Zlaté pravidlo první věty zde padlo na úrodnou půdu, a jak mile Lovci monster začínají, tak pokračují i nadále. Umí-li si totiž autor sám ze sebe utahovat, polovinu čtenářových sympatií (nebo alespoň těch mých) má v kapse. Tu další pak získá zběsilou akcí, která sice neimponuje novátorstvím, ale je nápaditá a šlape jedna báseň. Snad jen jedno negativum bych měl - těch čtyři sta stran malým fontem je pro podobný žánr možná trochu moc. Na jednu stranu super zábava na dlouhý čas, na druhou stranu příliš mnoho super zábavy na dlouhý čas. Hlavně tak o to víc vynikne troubovitost hlavního hrdiny, který snad jediný celou dobu tápe v souvislostech, přestože modrým je vše jasné už nějakou dobu. Jenže co byste taky chtěli očekávat od chlapíka, co má téměř dva metry, váží něco přes metrák, miluje zbraně a má sklony k hrubému násilí?

Pasadenka

Jo, tohle bylo skvělé. Ideální na divoké dubnové počasí. Je to čistě žánrová záležitost, no na rozdíl do českých autorů, je to podstatně delší a akci střídají volnější pasáže a hrdinové dostávají čas na zotavení. Co se pro mě pak stalo největším problémem. Hodně mystéria, které se na konci promění v celkem očekávatelné rozuzlení a veškeré snažení se odbije pouhým osudovým určením. Jinak naprostá pecka, dobré postavy, dobrá romantika a pro změnu bez sexu. :)

kyklop123

Bavilo mě to a přečetl jsem to rychle, je to zajímavý, ale s některými nelogičnostmi a popisy monster jsem nebyl moc spokojen :D. Ale je to jen osobní náhled na věc :). Každopádně čtivost a akce na jedničku...

Kačí137

Skvělí, parádní :-). Knížku jsem přečetla během víkendu. Zed je skvělí. Líbí se mi jak přemýšlí. Jednoduše a nekomplikovaně ;-) Parádní akce, jednou jsem se teda lekla, už to vypadalo jako Tarantinovka, ale uuuuff, nakonec mi tam oblíbené postavy zůstaly.
Jen uznávám, že nejsem takový fanda do střelných zbraní a tak jsem technické popisy nadšeného fandy přeskakovala :-D. Zase jsem to měla rychleji přečtené!
Beru do ruky druhý díl!!

cr8g

Kniha kterou jsem cetl snad 4x a naprosto ji zboznuju. Kombinace Fantasy a moderni doby se strelnejma zbranema a neuveritelnejma hlaskama. Kdo mi nemiloval vidlacky Elfy nebo Orky poslouchajici heavy metal?!

Karelvovsik
13.11.2016

Hodně akční oddychovka, která mě velice bavila. Orkové zbožňující Heavy Metal? Prostě dokonalé.

Fidaa
03.10.2016

Příjemné čtení byl jsem příjemně překvapen

Ebon
20.09.2016

Zábavná spotřebka. Vtipná, plná hlášek a trochu gun porna. Občasné nelogičnosti tomu odpouštím.

Tamten
19.09.2016

Kulhánek to sice není, ale i tak je to čtivé a zábavné (když člověk nepřemýšlí).

tlllk
08.09.2016

to nemalo logiku, najskôr s jednou príšerou bojujú pol hodinu aby ich následne bez zjavného dôvodu, tréningu či čohokoľvek iného kosili po stovkách .... wtf , ale na relax pri vypnutom mozgu to bolo fajn.

koubin007
07.08.2016

Dá se taky stáhnout jako skvěle namluvená audiokniha na http://www.kralovstvimluvenehoslova.cz/ .
Čte rétor pan Jiřík a v jeho podání je to skutečná lahůdka a pohodový relax nejen na prázdniny.

Palele
24.07.2016

Potřebovala jsem nějakou oddychovku a tohle je perfektní relax. Celá série je zábavná a vtipná, pobavila jsem se

Eyghon
08.07.2016

Vynikající, zábavné, nemrtví, upíři, vlkodlaci, elfové, vendigo, prokletý - nože, sekery, pistole, brokovnice, samopaly, děla, minomety a dokonce atomovka. Co by člověk chtěl víc. Odpočinková četba.

SimaX
18.04.2016

Suprová kniha (čteno na doporučení). Od začátku do konce to byla pekelná jízda. Kvéry, montra, hlášky a rychlost. Dávám 4 hvězdy z toho důvodu, že nejde dát 4,5. Tu půl hvězdu bych ubral za ten vcelku zamotaný konečný fight. Knihu doporučuju. Vzhůru na 2. díl :)

hamtalka
03.04.2016

Právě to čtu. Je to takové moc béčkové. Skoro mi to připadá jako dobrodružná pro dospívající. Hrdina má až moc plus. Když se objeví nějaká nová postava, tak se snadno uhodne jaká za chvíli bude a co udělá.

pejty
17.01.2016

Tato kniha mě dostala do kolen už svoji první větou a já věděl, že se mám na co těšit. A opravdu kniha nezklamala. Výborné hlášky, skvělá akce, velmi napínavý děj a hlavně spousty a spousty monster.

LilianaFalcon
13.11.2015

Hvězdičku jsem ubrala jen za nesnesitelně dlouhé pasáže o zbraních, ale chápu, že i ty tam měly svůj účel a prostě k tomu patřily (musíte přece pochopit, jaký je Owen do zbraní magor :-D)... ale i tak toho bylo moc ;-) Jinak naprosto super :-) Vtipné, originální, se zábavnými zápletkami, "bombáckými" kladnými a zápornými hrdiny... zkrátka jsem se vážně od začátku bavila...
A elfové tady bodují :-D

Ládja
03.11.2015

Popravdě jsem se nějak nemohl pořádně začíst. Možná jsem čekal více kulhánkovinu či kotleřinu, nebo něco takového. Nepovedlo se mi objevit, jestli se kniha tváří vážně, nebo se tak má tvářit, nebo jestli je skutečně jen parodií, nebo humorem. Určité napětí tam je, to bez debat, legrace a vtipné hlášky také, ale díky komentářům jsem čekal více. Občas jsem se přistihl, že je mi více sympatická nějaká vedlejší postava než ta hlavní, nevím, jestli by něco takového mělo být. Ale už jen pro ten oddych se někdy pustím i do dalších dílů. Ale...zlatej Kulhánek.

AzrAeL_666
19.09.2015

Brutálne hlášky, kopa krvi,zbrane,monstra ... od začiatku až do konca ... výsledok = moja srdcová záležitosť. Larry sa s tým proste nepára a pre to je to také skvelé !

FishMac
05.09.2015

Na doporučení jsem vyzkoušel první díl ze série Lovci Monster a musím říct...Ku*va nááářez !! Od začátku dokonce jedna velká jízda plná krve, hlášek, drsnější mluvy a parádních postav! Už od první kapitoly se jede pěkně z ostra. Akce je popsána neskutečně detailně, energicky, takže se v mžiku přesunete do bitevní vřavy a nakopáváte zadky upírům, démonům, vlkodlákům a dalším šmejdům společně s hlavními hrdiny! Dialogy mezi postavami jsou parádně napsané, správně drsné a vtipné :-) Vynikající záležitost! Boj o osud světa nikdy nebyl tak nasranej! :-D

Filatov
17.08.2015

No tak tohle byl brutální nářez, který se četl opravdu sám. Tenhle styl mám přesně rád. Vlkodlaci, upíři a další monstra to je moje a tak trochu vulgární stylizace téhle knihy mi prostě sedla. Popisy bitev, jednotlivých zbraní a následky jejich účinku, které zanechaly na jeho nepřátelech jsem si užíval. Chtěl jsem dát plný počet, ale nakonec prostě stejně zase nemůžu. První polovina knihy je na pět hvězdiček bez debat. To jak se Owen zasvětil, výcvik a první akce je paráda ale od druhé půlky jde děj trochu dolů, protože ho brzdí vize do vzpomínek lorda Machada a spousta věcí o artefaktu (proč se skoro každé scifi neobejde bez artefaktu, už jsem na tohle docela alergickej). Kdyby se celý děj držel jednoduchý vyvražďovačky monster, tak dám pět hvězd, ale řeči o artefaktu a následná složitost děje spíš celkově ublížily. Závěr naladil na další pokračování, takže budu Pittovi fandit dál a přát mu, aby vybojoval bezpočet dalších bitev společně s Lovci monster!

julliette
05.06.2015

Páni. Tak tohle je teda pořádná kniha. Samé příšery, nestvůry a všelijaké bytosti. Samé mrtvoly a zabíjení, prostě supr počtení.

Narissa
01.06.2015

Je to tak šílené, až je to úžasné!

Calla
07.04.2015

Jednoho dne jsem si koupila tuhle knihu,už ani nevím proč a asi 2 týdny mi ležela v knihovně kde na ní usedal prach.Jednou jsem se rozhodla,že si jí konečně přečtu.Od prvních 2 vět mě kniha naprosto vtáhla do děje.Za 2 dny jsem jí měla přečtenou a rychle jsem běžela do knihkupectví pro zbívající díly.Už si ani nepamatuji jak rychle jsem je přečetla,prostě děj byl náhle za mnou .D Teď si uvědomuji,že jsem knihu ze začátku úplně odepsala a už vím,že to byla hrozná chyba.Mám radost z koupě všech úžasných knih ze série Lovci monster.Postavy jsou bezchybné a miluji jejich úžasné hlášky (vážně se mi líbí když nebezpečného padoucha pošlou někam .DD).Vy kteří jste knihu ještě nečetly,neváhejte!U knihy se několikrát pobavíte a nebudete se moci odtrhnout od napínavého děje.Hodnotím 5/5 - bezchybné .)

Teresa1996;
24.02.2015

To jsem takhle měla příliš peněz, tak jsem si zašla do knihkupectví a náhodně vybrala knihu. Vzhledem k tomu, že jsem o Lovcích před tím nikdy neslyšela a na přebalu nebyl obsah (tohle u knih nesnáším), nebyla jsem si jistá, zda jsem pořídila správně. Jakmile jsem se však dostala k Owenovu prvnímu setkání s monstrem, kniha mě vytáhla jako ještě žádná předtím. Kopa akce, potoky krve a vnitřností, monstra všech druhů a tvarů, sympatické postavy, žádná přehnaná romantičnost a záplava perfektních hlášek. Rozhodně koupě nelituji.
(během prvních dvou dnů od koupě prvního dílu se mi na poličce objevily další dva a během dvou týdnů byly první dva díly za mnou)

Larry Correia

Larry Correia