Nemesis

Nemesis https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187163/bmid_lovci-monster-nemesis-Rep-187163.jpg 5 261 32

Lovci monster série

Agent Franks z amerického Úřadu pro kontrolu monster je složitý člověk – a také složený ze spousty dalších lidí. Víc jak dva metry na výšku, samé svaly, prakticky nezničitelný. Navíc se posiluje mocným alchymistickým elixírem a obývá ho mazaný duch starší než samotné lidstvo. Štěstí, že je na naší straně. Většinou. Když jednomu z Otců zakladatelů odpřísáhl, že bude Spojené státy americké chránit před všemi monstry, měl Franks jedinou podmínku – bez ohledu na to, co o něm vláda zjistí, bez ohledu na to, co se dozví o jeho fyzickém stavu a chemickém složení jeho elixíru, americká vláda se nikdy, nikdy nepokusí vytvořit někoho dalšího, jako je on. Tato podmínka je absolutní, a pokud ji vláda poruší, veškeré dohody padnou. Utajený projekt Nemesis, vedený tou samou agenturou, pro kterou Franks pracuje, se s pomocí sofistikované technologie a genetického inženýrství přesto do takového vývoje pustil. A řediteli nestačilo „vyrobit“ jen jednoho. Ne, on jich musel mít hned třináct. Teď se všechno provalilo a nikdo nedokáže zuřit tak jako zrazené monstrum. Zvlášť když tím monstrem je neumírající stroj na zabíjení, co likviduje upíry a vlkodlaky s jednou rukou svázanou za zády.... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Monster Hunter Nemesis , 2014

KAREL6725
11.11.2017 5 z 5

Tak že UPKM napsalo . že jdeme do finále , poslední díl LM. V hlavní roli agent Franks. Opět perfektní příběh , nemá chybu . Celou sérii jsem si neskutečně užil prostě parádní čtení moc často se nestává , aby každý díl byl tak skvělí. Doporučuji každému kdo nečetl.

FishMac
22.10.2017 5 z 5

Hmmmm to byl nářez !! Hodně nasranej Franks, kupa mrtvol, hlášky, pár starých známých...prostě opět zaručený recept na parádní akční jízdu !!

Filatov
06.08.2017 5 z 5

Larry Correia nabral po trochu slabších dílech dech a přišel s plnohodnotým pátým dílem. Moc jsem mu nevěřil, když jsem se dozvěděl, že tentokrát přijde na řadu díl o agentu Franksovi. Přeci jenom to nebyl můj oblíbenec, ale musím říct, že Nemesis je povedené dílo. Ubylo hodně magie a povídání o časoprostorech a artefaktech. Místo toho přišla čirá řežba mezi vojáky Nemesis na straně jedné a agentem Franksem na straně druhé. Celé mi to připomínalo bitvy nesmrtelných monster, které se prostě nemohou zabít a moc fajn bylo i to, že jsem se o Franksovi dozvěděl, kým vlastně je a proč dělá to, co dělá.

MonicaMonique
18.07.2017 5 z 5

Opět perfektně napsaný příběh. Líbilo se mi, že tentokrát se příběh soustředil na mou oblíbenou postavu agenta Franse a osvětlil jeho minulost. A akce v knize nebylo vůbec málo. Teď mě jen zajímá, neví někdo, jestli už vyšel další díl?

karel0684
04.07.2017 4 z 5

Tentokrát je hlavním hrdinou agent Franks. Dozvíme se, co je vlastně zač... a něco o jeho Nemesis... Zase velmi čtivé a znovu je tu všude hromada zbraní...

Pasadenka
11.06.2017 4 z 5

Zatím poslední díl a hodnocení 4*. Knížka byla skvělá, o tom žádná, jen se mě to už malinko zajídá. Ale opět mytologie a geneze je tu dotažená na opravdu vysokou úroveň. Řemeslně skvělé, emočně chytlavé; skvělí zážitek.

SimaX
12.06.2016 5 z 5

Podobný díl jako Alfa, ale tento se mi líbil mnohem víc a také jsem se do něj lépe začetl. Historie zrození Frankse pro mě byla záhadou a byl jsem velice rád, že se vše objasnilo. Nechybala záplava krve, mtvol a také super hlášek. Touto knihou si u mě Franks hodně šplhnul a já se nemůžu dočkat až budou přeloženy další díly. Velice nerad se od této série přesouvám někam jinám. Všem vřele doporučuju

renefer
02.11.2015 4 z 5

Tento díl je tentokrát o agentu Franksovi. Ne že by nebyl dobrý, ale ich forma tomuto spisovateli sluší lépe.

Maff
31.07.2015 4 z 5

A série nekončí! Ono by to ostatně asi bylo škoda. Autor prostě baví, dokáže opět přinést něco, do jisté míry očekávaného, ale přesto nového a překvapujícího. V okamžiku kdy se čtenář domnívá, že je seznamován s konečnou apokalypsou a tím pádem rozmetáním existence lidského světa, přijde ono pověstné světlo na konci tunelu a příběh je nasměrován k dalšímu pokračování. A pak nezbývá než se těšit na další díl a čas si krátit odhadováním o čem bude. A to je asi největší deviza celé série. Přestože jsou jednotlivé díly ukončenými celky, nepůsobí jen jako na sebe volně navazující epizody, ale logicky navazující části. Vlastní díl Nemesis je velmi povedenou ukázkou zmiňovaného, troufám si tvrdit, že dokonce celou sérii posunuje o level výš.

Barchez
11.12.2014 5 z 5

Dejte Larrymu někdo Nobelovku za literaturu...Ještě se mi snad nestalo aby se mi celá série tak líbila a to bez jakýchkoli vyjímek...současné hodnocení 97% je přesné...

Lorrainee
08.12.2014 5 z 5

Jak já se těším na pokračování! Protože tenhle závěr je jaksi... no sakra :D jiné mě nenapadá. Mám toho spoustu co říct ale tím bych moc prozradila... snad jen že jsem ráda, že tu byla Kerkonenová, tu ženskou mám ráda :D

Monicay
01.12.2014 5 z 5

Čtení knížky jsem od vydání odkládala dva týdny a vychutnávala si, jak se na ni těším. Když jsem se do ní konečně pustila, rozhodně jsem nebyla zklamaná. Franks je super postava. Vysvětlení jeho existence a prozrazení toho, co je vlastně zač, se mi líbilo. Vždycky, když si myslím, že Correia už nemůže přijít s žádným dalším, větším zlem, jaksi se mu to podaří. Jsem hrozně zvědavá na frakce, které zmiňuje, a taky na další bojovníky, kteří byli vyvoleni pro nadcházejí válku. Jako vždy se nemůžu dočkat dalšího dílu.

Larry Correia
americká, 1977
2012  87%Lovci monster s.r.o.
2015  91%Drsná magie
2014  92%Nemesis