Nemesis

Nemesis https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/187163/bmid_lovci-monster-nemesis-Rep-187163.jpg 5 261 32

Lovci monster série

Agent Franks z amerického Úřadu pro kontrolu monster je složitý člověk – a také složený ze spousty dalších lidí. Víc jak dva metry na výšku, samé svaly, prakticky nezničitelný. Navíc se posiluje mocným alchymistickým elixírem a obývá ho mazaný duch starší než samotné lidstvo. Štěstí, že je na naší straně. Většinou. Když jednomu z Otců zakladatelů odpřísáhl, že bude Spojené státy americké chránit před všemi monstry, měl Franks jedinou podmínku – bez ohledu na to, co o něm vláda zjistí, bez ohledu na to, co se dozví o jeho fyzickém stavu a chemickém složení jeho elixíru, americká vláda se nikdy, nikdy nepokusí vytvořit někoho dalšího, jako je on. Tato podmínka je absolutní, a pokud ji vláda poruší, veškeré dohody padnou. Utajený projekt Nemesis, vedený tou samou agenturou, pro kterou Franks pracuje, se s pomocí sofistikované technologie a genetického inženýrství přesto do takového vývoje pustil. A řediteli nestačilo „vyrobit“ jen jednoho. Ne, on jich musel mít hned třináct. Teď se všechno provalilo a nikdo nedokáže zuřit tak jako zrazené monstrum. Zvlášť když tím monstrem je neumírající stroj na zabíjení, co likviduje upíry a vlkodlaky s jednou rukou svázanou za zády.... celý text

Literatura světová Fantasy
Vydáno: , Fantom Print

Monster Hunter Nemesis , 2014

viktor4359
10.11.2023 5 z 5

Franksovo magnum opus jestli se rozlobim budu zlý...

havrmoni
05.03.2023 5 z 5

Další parádní díl. Mě se to prostě líbí, přišla jsem téhle sérii na chuť.

Lacie
25.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Stricken kontra Franks. Pokud jste někdo doteď nepřišli na chuť Franksovi, Meyersovi, Grantovi a spol., tady se dočkáte. A pokud jste byli fakt zvědaví, jak to vlastně s Franksem celé je, dočkáte se taky. A pokud jste si jako já celou dobu okusovali nehty, jak tohle může Franks zmáknout… uvidíte!

Belanna
16.11.2021 5 z 5

Stále lepší a lepší .... a navíc velké odhalení agenta Frankse. Super.

vladka16
27.08.2021 5 z 5

Jo, jo dostala jsem co jsem chtěla- velkýho, hnusnýho, chlapa - to byl mazec. Další díl zatím nemám, však ho někde ho seženu. No vlastně dyť je to (puclesympaťák).

tlllk
03.12.2020 5 z 5

Nezastavujeme , Bože už teraz mi ju ľúte že idem na posledný diel ....

Luigi1
09.11.2020 5 z 5

Jsem unešen,krásným popisováním děje,který má spád.Doporučuji

PetrCepek
29.07.2020 4 z 5

Na tuhle Franksovu sólovku jsem se moc těšil a určitě mne nezklamala. Pátou hvězdu nedávám proto, že Franta Kotleta z Alabamy poněkud pozměnil žánr a postava stvořitele (či Stvořitele) mi do téhle série vůbec nesedí. Ale jinak dost hustej nářez.

Václaf
06.07.2020 5 z 5

Souhlasím s těmi, kteří tvrdí, že celá série jde nahoru. Mě to teda určitě baví víc a víc a tahle Franksovina mě bavila moc!

Stupino
13.01.2020 5 z 5

Tohle byl masakr. Životopis Frankse je řež od začátku až do konce. Presouvam se na poslední díl.

BlackBlade
04.01.2020 5 z 5

Joo, tak tohle byla taky jízda :) Hlavní postavou byl první (a jedinečný) agent Franks z UPKN. V knize se dozvíte, jak a proč vznikl. A jaké je jeho poslání za posledních 300 let :)
Mimo jiné se můžete těšit na epický souboj mezi Franksem a Earlem Harbingerem a výsledek? "To je tajný!" jak by řekl Franks. :)
Jak někdo píše, že knihy jdou s nápady dolů a nemá to šťávu, jako první díl (nebo první dva), tak nesouhlasím, mně se to líbí víc a víc. Takže šup, jdeme na 6. díl :)

Gordonlord
16.09.2019 4 z 5

Topaz, korund, diamant, Franks ! - nová stupnice tvrdosti.

Totální masakrální jízda, narvaná neskutečně přehnanou akcí až za hranice absurdity, kdy se hlavně kulometů žhaví do běla a příliv krve pod neustálým krupobitím kulek nikdy neustává. Hlavní hrdina Owen je v tomto díle mimo hru, ale dozvíme se hodně z Franksovy minulosti, padnou mnohá tajemství a dojde i na vytoužený souboj Harbinger vs. Franks !

"Nemesis" není tak dobrá jako geniální první dva díly, ale je mnohem lepší než ty dva předešlé.

Etule
25.07.2019 5 z 5

Po přečtení Alfy jsem si myslela, že Correia nasadil tak vysokou laťku, kterou bude horko těžko překonávat. No, tak to jsem se sakra spletla! :D Tohle byla tak neuvěřitelně skvělá hustokrutopřísná jízda.

Úryvek:
Otevřeli ji. "Tohle má být panenská oběť?" Zírali na něj dva chlapi, oba v nepraktických obřadních róbách. Daleko za nimi se z oceánu vynořovala stěna ostnů a chapadel. "Myslel jsem, že dostaneme pěknou buchtu, ne velkýho hnusnýho chlapa."
Takhle mě dostala hned od začátku, a pak se prostě vezla v tom samém duchu až do konce. Spokojeně jsem si u toho chrochtala jako dlouho ne. Samozřejmě jen v duchu, už tak na mě lidi dost divně koukali, když jsem bezdůvodně vyprskla smíchy. A že tam těch pasáží teda bylo. :)
Zároveň nám autor odhalí, kdo ve skutečnosti Franks je, a páni to je teda něco! :D Mooooc pěkné.

QEDS
10.07.2019 5 z 5

Naprosto skvěle pokračování. V této knize se konečně člověk dozví jak je to s Franksem. Děj jede kupředu jako nezastavitelny kombajn, který tlačí Franks. Konec knihy donutí člověka okamžitě otevřít další díl a dal číst ve snaze zjistit jak to všechno skončí. Oproti minulému dílů mi tako kniha připadala více akčnější (né že by v minulé knize nebylo akce až, až...) což s povděkem velice kvituji. Autor trochu opomněl vysvětlit co se vlastně děje s jednotkou LM v mezidobí Franksového řádění. Z knihy to vypadá že všichni sedí na zadku a čekají, že Franks zachrání svět, což mi vůbec nesedí k nátuře lidí i z LM. Jinak knihu vřele doporučuji, ale samozřejmě až po přečtení předchozích dílů.

protokol
17.05.2019 5 z 5

to je tak keď nase.... agenta F renkse

chudáci Pitovci vlkolak a frankenštajn v ich dome si spravili ring

ech to bude mastný účet za opravi :-)

Pája20
13.04.2019 5 z 5

Opravdu si nemůžu stěžovat. Pokračování série Lovců monster se podívalo na záhadného agenta UPKM Frankse,který je hotovou mašinou na zabíjení. A odhalení jeho tajemství.

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILER!
V tomto díle se dozvídáme nejen informace o Franksovi ale také o UPKM a jednotce Jednorožec "každý ví že jednorožci neexistují"a také o projektu Nemesis. Franks má mnoho tajemství a odhalení že Franks je prakticky démon z pekla.. no každy by si řekl to sedí podle povahy ale je toho víc nejenže dostal šanci od stvořitele ale je také "hlídán" archandělem Michaelem.
Bohužel ne vše je dobré. Stricken je prostě velká potvora a hraje si na boha. A ke všemu netuší že projekt Nemesis ovládli démoni z pekla a chtějí zničit svět. Naštěstí se to vyřeší. Ale opravdu má to ale. Tím to nekončí pořád je tu ten neznámí, který se probral a shromáždit armádu na finální útok. Ale o tom v dalším díle :D
Myslím si že každý čekal na epický souboj mezi Earlem a Franksem a dočkali jsme se byl to super souboj sice Julie musela být hodně naštvaná když jí zase zdemolovali venkovské sídlo Shakesfordu no a prej skončili remízou nikdo prakticky neumřel :D i když k tomu nebylo daleko :D
Bohužel mě i rozesmutnilo Meyrsovo úmrtí bylo mi ho fakt líto a nakonec překvapení s Frankosovým synem a bohužel i s jeho úmrtím to jsem nečekal.Ale zajímavá narážka že Franks nemá jen jednoho potomka.. Sice podle toho jak Franksův syn dopadl a nebudou tak odolní a nemohou si vyměňovat končetiny a rozhodně nepřežijí když z nich zůstane fašírka jak z Frankse.
A ta potvora Stricken bohužel zase utekl a rozhodně neskončil.. Naneštěstí ...
KONEC SPOILERU!
Super pohled na UPKM a na odhalení Franksova žovota ,stvoření , tajemství a skrytého poslání od Stvořitele.

Ramiel
08.04.2019 3 z 5

V této knize najdete odpovědi na vše, co jste kdy chtěli vědět o agentu Franksovi, ale sami jste se ho báli zeptat. Objevování jeho minulosti mi přišlo zábavnější než v případě Earla. Ale přece jen mi je nejbližší cynický pohled Owena. Každopádně tímto střídáním vypravěčů alespoň nezabředneme do stereotypu, nudy a nebezpečí opakování se, což se mnoha autorům u delších knižních sérií stává.
A třeba se někdy příště dočkáme vyprávění z pohledu Skippyho...

VesmirnaOndatra
09.01.2019 5 z 5

Agent Franks, to sú najvýkonnejšie orgány činné v trestnom konaní a nič na tom nemení ani fakt, že ide o orgány z druhej ruky. Zošité zošívačkou. Bez písomného súhlasu pôvodných majiteľov.

GinaKicaid
07.09.2018 5 z 5

Další skvělý díl. Přiznám se, že mi lépe sedí vyprávění v ich-formě, tudíž mi trvalo krapet dýl, než jsem se začetla... Což mě samotnou docela mrzelo. Nicméně, příběhově jsem byla na vrcholu blaha... Franks je můj největší oblíbenec od prvního dílu a kdyby byl opravdový, tak už nám chystám svatbu :D Takto si já představuji románového hrdinu :D :D

slawa.cap
17.12.2017 5 z 5

Lovci monster skoro bez lovců, zato plní Frankse. Odpověď na většinu otázek které vás kolem nejlepšího agenta UPKM mohli trápit.

Larry Correia
americká, 1977
2012  87%Lovci monster s.r.o.
2015  91%Drsná magie
2014  92%Nemesis