Lovci mamutů ještě po pěti letech

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Na přebalu: Edus Štorchus, Ciconius Troglodytus. Lovci mamutů ještě po pěti letech. (Kapitola nevázaná). Obrázky kreslil Zdeněk Burian. Jako soukromý tisk v prosinci 1939 vydali a svým přátelům s přáním lepšího Nového roku 1940 posílají nakladatelé Toužimský a Moravec v Praze.

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/466310/big_lovci-mamutu-jeste-po-peti-letech-CRT-466310.jpg 57
Nahrávám...

Komentáře (5)

Kniha Lovci mamutů ještě po pěti letech

jaroiva
12. září

Malý kousek nostalgie, opravdu jen kousíček.

špulo
25. dubna

Ani som nevedel, že niečo takéto existuje. A ono aha. Kratučká oddychovečka, ktorá ma vrátila do detstva a krásne pobavila. Všetkým štorchovcom doporučujem. Ebook sa dá zohnať na internete, tak pátrajte. Ja si idem nejakú štorchovku zopakovať po rokoch. Darmo, detstvo je detstvo ;))


alekis
17. února

Nádhera. Škoda, že to není delší, s radostí bych si početla podrobnosti, jak Kopčem s Žabkou rozšiřují tlupu, jak se má Veverčák, a další legrácky...
Děkuji příteli z DK za poskytnutí této roztomilé perličky, zvedla mi náladu v pochmurném měsíci únoru, kdy zima už přestává být snesitelná, a navíc v tomto nechutně zavirovaném období.
Je to pecka, moc jsem se pobavila! :-)))

hanzmb
16. února

Život tropí hlouposti a tak se mi po 60 letech dostalo do ruky toto pokračování Lovců mamutů. Tedy spíše jen kraťoučká ptákovinka. Už asi nikdo nezjistí, zda to opravdu napsal autor, či jde jen o žert pánů nakladatelů. Ale moc hezké čtení. Tlupa má dostatek, všichni se cpou a Mamutík nadarmo vyhlašuje bezmasý den na vytrávení. Všichni jsou plni energie, takže není divu, že se už dospělý Kopčem popere s Tlkoněm, který je arbiter elegance tlupy, o mladou Žabku. Slavně zvítězí a večer se s Žabkou věnují rozšiřování tlupy. Tu ale nic moc pěkného nečeká protože:
Manželka, i když jen dočasná a s výpovědí »na hodinu«, byla totiž v lovecké tlupě oddanou otrokyní svého pána a živitele, což byl jeden z největších vynálezů troglodytů, slibně počínající kultury. Muži si aspoň toto zařízení velmi libovali a nedopouštěli, aby nějaké emancipační hnutí zaselo do nevinných duší žen semeno sociální vzpoury.

encyklopedie
16. února

...konečně! ...díky někomu za ebook téhle raritky!!! ....zázraky se ještě dějí /ale ne na Databáziknih ......
Samozřejmě tenhle Štorchův kratásek má 100% .....přečteno, znovu pokocháno obrázky velmistra Z.Buriana....