Lovci mamutů

Lovci mamutů obálka knihy
Mé hodnocení:

Koupit

Knížka patří k nejlepším pracím E. Štorcha a právem se dočkala četných vydání nejen u nás, ale byla přeložena do řady cizích jazyků. Dnes již klasické dílo stále znovu uchvacuje živým popisem starší doby kamenné i napínavými dobrodružstvími, kterými procházejí kurážný Kopčem a veselý Veverčák se svými kamarády i s celou pravěkou loveckou tlupou. Prožívají starosti o obživu, nucená stěhování, boj s nepřáteli, se šelmami i přírodou. Spolu s napětím však příběh přináší též historická fakta a poučení....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58341/lovci-mamutu-Ga1-58341.png 41554
Literatura česká, Pro děti a mládež, Historické romány
Vydáno, SNDK - Státní nakladatelství dětské knihy

Kniha Lovci mamutů

Schamila

Nádherná knížka, podobně jako předchozí pisatel komentáře, ani já nechápu, jak je možné, že jsem tu knížku nikdy nečetla. Nad některými řádky jsem váhala, zda číst či nečíst, skoro jako nějaký thriller, jenže takový byl jejich život.... Ale vše napraveno a ostatním mohu jen doporučit ....

mgeisselreiter

Poutavé každou větou, zajímavé taktéž, fakt nedokážu dát míň než 5*. Nechápu, jak jsem v dětství a dospívání toto mohl vynechat. 24. 2. 2021.

gaaabi

Kniha mého dětství - četli jsme ji povinně ve 4. třídě a líbila se mi, líbila se i mým dětem, kterým jsem ji četla já a líbí se mi pořád....

AlbionFoxyFox

Díky čtenářské výzvě jsem se vrátila o víc než čtvrtstoletí zpět, kdy mi maminka jako malé holce knížku předčítala a to mě motivovalo naučit se ve 4 letech číst. Teď jsem si čtení vychutnala, byť mi vadily neustálé krvavé scény, užila jsem si nádherné vyprávění o životě v krajině, kterou dnes tak ráda cestuji.

ivoiro

Nádhera. Otevřel jsem knížku, začetl jsem se a ... Najednou jsem byl v časech vzdálených 20 až 30 tisíc let. Prožíval jsem všechny strasti a život tlupy společně s Mamutíkem, Kopčemem, Vylomeným zubem, Veverčákem a všemi dalšími. Buďme pyšní na spisovatele, který nám umožnil prožít kousek naší historie.

jarin58

Knížku jsem si přečetl opět po padesáti letech a ani tentokrát nezklamala.Děj má stále co říci.

Kontryhelka

Na knihu velice ráda vzpomínám z dob prvního stupně ZŠ.

*-*Kleny*-*

Do této knihy jsem šla s tím, že ji nejspíš nedočtu, ale že to jdu prostě jen zkusit. To poslední, co jsem si o ní myslela, že se do ní začtu tak, že ji budu nosit všude s sebou, abych mohla využít každé volné chvilky ke čtení.
A teď když už jsem u konce a přišla jsem o své pravidelné chvilky v pravěku se svou tlupou, je mi nějak smutno, jako kdybych se vrátila z dovolené a věděla jsem, že už zase dlouho nic takového nezažiju a čeká mě zase taková ta domácí ,,samota".
Tak jdu aspoň pokračovat do Osady Havranů (i když Kopčem forever), třeba taky překvapí svou čtivostí.