Lovci lebek : český thriller z prostředí speciální pátrací jednotky

Lovci lebek : český thriller z prostředí speciální pátrací jednotky https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/292281/bmid_lovci-lebek-Hg7-292281.jpg 4 84 31

Posledních deset let zatemnila Jaroslavův mozek jediná myšlenka. Myšlenka na pomstu. Tehdy boss ukrajinské mafie zastřelil jeho kolegu Lukyho, po kterém zůstala těhotná žena. Ačkoliv Jaroslav konečně dostal nabídku práce u speciální jednotky lovců lebek, má ke spokojenosti daleko. Život mu komplikují nevyřešené dluhy z pokeru, sílící tlak vymahačů a postupný rozpad rodiny. I pracovní úspěchy střídají neúspěchy. Ukrajinská mafie posílá do Čech nebezpečného nájemného vraha, aby zlikvidoval nepohodlné svědky, po nichž pátrá také Jaroslavova jednotka. Zdá se, že nájemný vrah s andělskou tváří je vždy o krok napřed...... celý text

LenkaKa
05.06.2017 3 z 5

Na mě to bylo dost rychlé, než jsem se začetla bylo hotovo, přečetla jsem to během víkendu a nakonec se mi to líbilo. Jen ta tvrdá realita mě trochu děsí.

harena
23.04.2017 4 z 5

Je to dobrá kniha a pro mě velice zajímavá. Právě krátké kapitoly a syrovost příběhu mi vyhovovaly. S potěšením zjišťuji, že zde v komentáři policista Jiří Johánek uvádí. že je podepsán pod každým dějem a pod každou minutou příběhu. Já jsem četla s napětím akce speciální pátrací jednotky a jsem 100% pro, aby v psaní pokračoval. Doporučuji k přečtení

Medvědářka
28.01.2017 3 z 5

Kniha to není zlá. Tedy pokud si odmyslíte to, že se nezaměřuje jen na jeden případ, ale že jich je v knize hned několik. Od ilegálního pěstování marihuany a pedofilního vraha malých dětí k praktikám ruské mafie. Je zde i ukázka toho, jak policie pracuje při těchto akcích a jak je důležitá komunikace. Krátké někdy možná až moc stručné kapitoly taky nejsou špatné.
Co mi v knize naopak vadilo a chybělo bylo to, že jsem se víc nedozvěděla o Andílkovi. Ano, byl tam a co se kolem něj dělo, ale přišlo mi toho málo. O tom jsem si přeci chtěla víc přečíst a ne o tom, jakej byl hlavní hrdina alkáč a že se rozvádí. Čekala jsem víc akce a té bylo prostě málo.
Možná jsem zmlsaná tím, že mě URNa zajímá i normálně a že jsem viděla několik dokumentů o její činnosti. To, co bylo ukázáno v knize, můžete vidět běžně v béčkových filmech a seriálech, které na nás denně valí televizní obrazovky. Tím mě kniha opravdu zklamala

Johy
01.12.2016

Predne bych vam vsem chtel podekovat za Vase hodnoceni. Jako autor knihy si zpetne vazby velmi vazim. Musim vsak uvest nektere veci na pravou miru a to sice,ze jako spoluautor jsem podepsan pod veskerym dejem,tedy pod kazdou minutou pribehu. Nikoliv jen nametu jak je zde mylne prisuzovano Hane Hindrakove. Proto by mela kritika deje spadat na mou hlavu. Syrovost pribehu je zamerna,stejne jako delka kapitol. Chtel jsem,aby dej mel rychly spad a kniha se cetla jednim hltem. Tvrda realita je obrazem dnesni doby.

between
15.11.2016 5 z 5

Souhlasím s Mikkinnienem. Oceňuji odvahu za český počin v oblasti thrilleru. Byť je to na pomezí thrilleru a detektivky. Vyhovovalo mi, že děj měl spád a nemusel jsem se pročítat rozsáhlými popisy kde jakého "uměleckého díla".
Co bych tomu vytkl je, že kniha měla být delší.

Belatris
10.10.2016 odpad!

Naprosto nečitelná záležitost. Připitomělé dialogy, tak křečovitá snaha o syrovost, až se z toho rodil humor... Prostě totální průšvih nejen v žánru krimi/thriller, ale obecně.

Šárka5875
03.10.2016 3 z 5

Knihu bych asi neřadila mezi thrillery, spíš krimi, detektivky. Četla se velice dobře a rychle díky krátkým kapitolám a velkému fontu. Ale v tomto případě bych si přála, aby kniha byla delší a sdílnější. Nakouknutí pod pokličku speciální jednotky bylo určitě zajímavé, jen ta dějová stručnost příběhu trochu ubrala na atraktivitě.
Přestože podle mě nebyl úplně využit potenciál, který námět mohl nabídnout, myslím, že za přečtení kniha určitě stojí. Pár příjemných hodinek s ní strávíte.

ElisR1
14.06.2016 4 z 5

Nebylo to špatné čtení. Místy mi přišel příběh moc rychlý a uvítala bych víc zátahů, ale nakonec jsem byla docela spokojená.

Marselle
29.05.2016 4 z 5

Tuto knihu jsem měla velice rychle přečtenou, a bylo zajímavé zjistit jak to přibližně funguje u speciálních jednotek. Krytí a vzájemná důvěra jsou zde velice důležité. Vzhledem k tomu, že autorka spolupracovala s policistou předpokládám, že jde o tvrdou realitu a ne jen o fikci. Krátké kapitoly mi plně vyhovovaly.

mmmisulka.r
25.05.2016 4 z 5

Stručné a syrové čtení! Má to svoje drsné kouzlo a kus tvrdé reality! Díky této knize jsem zavzpomínala na jednoho velmi blízkého člověka...

Mikkinnen
14.05.2016 4 z 5

Předně musím ocenit odvahu, kterou prokázala Hana Hindrakova, když se rozhodla odskočit si od sve klasické tvorby románů z afrického prostredi, do akčního světa české policie, konkrétně zasahové jednotky. Jistě k tomu přispělo spojeni se spolutvůrcem Johankem. Jejich odvaha pustit se na pole thrilleru v době, kdy česky knižní trh uz několik let ovládají podobné tituly, zejména ze severu Evropy, je chvalihodná. Pro českého čtenáře, je jiste osvěžující přečíst si knihu v oblíbeném čtivém formátu přímo z domácího prostředí. Nicméně v průběhu čtení jsem se neubránil jedné otázce, ktera se mi vkrádala na mysl "do jaké míry je popis postupu policie založeny na skutečnosti a do jake míry se jedná o čistou fikci?" Vzhledem k tomu, že spoluautorem je skutečný policista, tak se jedná patrně o reálný obraz. Coz bohužel není úplně veselé zjištění.
Co se tyče děje, tak příběh příjemně plyne a krátké kapitoly určitě přispívají spadu děje. Bohužel se mi nepodařilo se v průběhu čtení ztotožnit z žádnou z postav. Hlavní hrdina vlastně ani hrdinou neni. Je člověkem s klady i zápory. I kdyz jak postupně zjistíme, tak těch záporů je výrazně víc nez kladů... Ale dál uz prozrazovat nebudu.
Každopádně doporučuji tuto knihu k přečtení, co by zajímavý exkurz do prostredi české zásahové policejní jednotky. Kniha je hodně syrová a jeji děj stojí za přečtení.

mafie detektivní a krimi romány Česko, Česká republika pomsta české detektivky

Autoři knihy

Hana Hindráková
česká, 1982

Kniha Lovci lebek : český thriller z prostředí speciální pátrací jednotky je v