Lovci hlav

Lovci hlav https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93222/bmid_lovci-hlav-CYP-93222.jpg 4 3020 524

Ve svém dalším románu autor bestselleru Nemesis uvádí na scénu nového hrdinu. Roger Brown je podle svého vlastního názoru nejlepší a nejhůře placený lovec hlav (headhunter) v Norsku, má příliš krásnou ženu a příliš drahou vilu, a proto si musí přivydělávat krádežemi uměleckých děl. K tomu využívá kontaktů, které získává při své práci. Clas Greve je dokonalý kandidát na jakoukoli vrcholnou pozici. Ženám připadá okouzlující, a navíc vlastní jeden Rubensův obraz stomilionové hodnoty. Dokáže-li Roger Brown tento obraz získat, vyřeší se tím jeho ekonomické potíže a navždy získá svou ženu Dianu. Když se však Brown dostane do Greveho bytu, zjistí něco, co vědět ani nechtěl. Roztáčí se nečekaný kolotoč událostí. Náhle se lovcem hlav stává někdo jiný, Brownovi jde o život a mění se ve štvanou zvěř. Začíná zběsilý hon a boj o přežití, ve kterém může zvítězit jen jeden.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Hodejegerne , 2008

Lily101
08.03.2021 3 z 5

(SPOILER) Druhé setkání s autorem a podruhé jsem v šoku. Opět vše začalo jako jedno téma (zde o profesi) a skončilo to...vlastně šíleně. Téma se totiž přeskupilo do úplně jiného a mi nezbyl než šok.

Vadilo mi násilí i postelové scény, na konci jsem se trochu ztratila a pak se znovu objevila a vysvětlení znělo logicky, ale prostě se Vám trochu nepozdává. Nicméně při aktuální migréně bylo fajn slyšet sympatický hlas profesionála Filipa Švarce, který velice poutavě namluvil audioknihu a perfektně intonoval jednotlivé protagonisty a udržoval napětí.

Za mě dvě hvězdičky za snahu a jednu za téma tak neotřelé profese, víc tak nějak nedokáži objektivně zhodnotit, neb to bylo hodně atypické a ani napodruhé
jsem nečekala tak markantní změnu samo o sobě hodně zajímavého původního námětu (profese hlavního protagonisty).

gaaabi
08.03.2021 5 z 5

Pecka kniha! Miluju!

Ryšava
26.02.2021 4 z 5

Knihu jsem četla z napětím. u Nesba se mi moc nelíbí styl psaní. Někdy mám problém se v jeho dějích vyznat, ale tenhle děj se mi líbil. Od třetí části jsem knihu nechtěla odložit. Konec mě překvapil. Nesba čtu, jen kvůli výzvám =D jinak bych na ho asi nečetla =D

zdenaR
15.02.2021 4 z 5

Tato kniha se mi líbila pro své napětí, neobvyklé téma i závěr.
Ocenila jsem i menší míru drastických scén.

Kubrtík
10.02.2021

Nic moc...

hnilda3
23.01.2021 4 z 5

Prvních asi osmdesát stran mě moc nebavilo a přišlo mi tak nějak o ničem, ale potom se zápletka rozjela a bylo to super.

Evda
09.01.2021 5 z 5

Před pár lety jsem viděla film, který mě fakt dostal, pár let jsem si tedy počkala, abych si knížku přečetla. A musím říct, že i když si film pamatuji, tak mě knížka přesto hodně bavila a během dvou dní mám přečteno. Lovci hlav a Zmizelá (od G. Flynn) jsou především zvratem
Skvěle vyprávěný příběh, nabírá na intenzitě a na konci vás mile překvapí, že není přeci jen tak předvídatelný. Přestože někteří zmiňují zbytečně zdlouhavé některé pasáže a překombinovanost, já se bavila.

Ivca72
01.01.2021 5 z 5

Pre mňa od Nesba mimo Holeho príbehov totálne TOP. Taká až čierna komédia, plná zvratov, prekvapení.

ArwenEvenstar
01.01.2021 4 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Zpočátku jsem se sice nemohla začíst, ale pak mě příběh pohltil. Kniha byla plná zvratů a konec jsem tedy opravdu nečekala. Až na Sperreho objasnění zločinu v televizi, které bylo hodně překombinované, se mi kniha líbila.

Komentáře pod knihou mě navnadily, takže tohle určitě nebyla poslední Nesbova kniha.

Anna27
10.12.2020 4 z 5

Noo, tak tohle bylo hodně dobré. První kniha, kterou jsem od autora četla. Musím říct, že se mi to líbilo. Bylo to zajímavé téma a i když mu stejně nikdy úplně neporozumím, líbilo se mi dozvědět touto formou víc. Bylo to napínavé, místy vtipné, ironické. Určitě si přečtu další jeho knihy.

Zdekat
29.11.2020 4 z 5

Severská detektivka není můj šálek čaje, Nesbo je ovšem mistr ve stupňování napětí. Nejde o díl dlouhé série, zajímavé je nahlédnutí do způsobu hledáním vysokých manažerů do velkých firem.

LadyAnn
05.11.2020 1 z 5

Uf, Nesbø si něco šlehnul, ne? :( Tady je všechno špatně, bohužel to nemá kvalitu a místy ani úroveň - kapitola Metan; to snad žádný spisovatel nemá zapotřebí.

teacup
29.10.2020 3 z 5

První Nesbø, kterého jsem četla. Mám obrovské zpoždění, vím :-) Standardní thriller, přečteno za dva dny, napětí fungovalo, měla jsem nicméně jistý morální či etický problém s ukončením a tím pádem celkovým vyzněním příběhu. Obávám se, že nejsem asi úplně cílovka, ale určitě zkusím ještě něco s HH.

Jani23
24.10.2020 1 z 5

Jiné knihy od Nesba mi připadaly zajímavější. Děj mě až tolik nezaujal.

akcive11
07.10.2020 5 z 5

Opět skvělý, strhující příběh.

mi-380
20.09.2020 4 z 5

Film z roku 2011 jsem viděl. Když jsem to podstatné konečně zapomněl, pustil jsem se do knihy. Dlouho, předlouho jsem se nemohl smířit s upovídaností vypravěče, ale hlavně s jeho nepříjemnou povahou. Až po první třetině, naplněné narcistickým monologem, konečně nastal očekávaný zlom a začaly se dít věci… napětí, horor, prudké dějové zvraty.
Snesitelnější Roger Brown je ale ten filmový.
70 % (aktuálně 2421! hodnotících s průměrem 84 %).

P.S.
Jak jsem v roce 2012 na čsfd hodnotil film:
Míchanice žánrů, překombinovaná zápletka přesně ve stylu skandinávské kopie americké drsné školy z pera aktuální norské spisovatelské hvězdy Jo Nesbø. Akce se střídá s hororem, komedie s romantikou, umění s hnusem. Dvoumetrovou krásku Synnøve Macody Lund si moc neužijeme, místo ní často nastupují obludní tlusťoši a jiné odpudivé postavy, které milují zbraně všeho druhu a také je používají . Zábavné, napínavé, naprosto nereálné: *** 65 % (v září 2020 již 15660 hodnotících s průměrem 82 %).

lencin
19.09.2020 5 z 5

Výborná kniha, a to i přesto, že v ní není HH :-).
(2011)

Swiss
10.09.2020 5 z 5

Tohle je nářez! Neskutečně čtivé!

heyitsronnie
29.08.2020 4 z 5

Lovci hlav mě velice příjemně překvapili. Sice mě z "neholeovek" více oslovil Syn, Lovci jsou však velmi svižným příběhem, který jsem přečetla i vzhledem k jeho malé tloušťce opravdu rychle. Je poznat, že se jedná o starší knihu, protože Nesbův styl psaní tam ještě není takový jako v pozdějších knihách, nicméně jsem byla velice příjemně překvapena dějem i postavami.

ennlady
21.08.2020 2 z 5

Tak já jdu proti proudu.
Zlatej Harry! Zlatej alkoholik Harry Hole! Tahle knížka mi teda prakticky vůbec nesedla. Byla sice určitě velice inteligentně propracovaná, je pravda, že některé pasáže byly opravdu čtivé a zajímavé, hlavně v první půlce. A možná měla ve druhé polovině i napětí a spád, ale já tam našla jen jednoho hajzla vedle druhého, kteří mezi sebou soupeří genialitou svých mozků, což se ale bohužel neděje pro dobrou věc, ale pro peníze, slávu, prestiž. Souboje probíhají barbarským způsobem a aktéři se neštítí vůbec žádných praktik. A celá brutalita a honitba je ještě místy doplněna pěkně nechutnými pasážemi. A jak už tady bylo zmíněno, v závěru a ve vyšetřování jsou takové díry a takové ptákoviny, že by to i dítě zvedlo ze židle. Ale to doufám, že se dítěti tahle knížka do rukou nedostane.