Lovci hlav

Lovci hlav https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93222/bmid_lovci-hlav-CYP-93222.jpg 4 3019 523

Ve svém dalším románu autor bestselleru Nemesis uvádí na scénu nového hrdinu. Roger Brown je podle svého vlastního názoru nejlepší a nejhůře placený lovec hlav (headhunter) v Norsku, má příliš krásnou ženu a příliš drahou vilu, a proto si musí přivydělávat krádežemi uměleckých děl. K tomu využívá kontaktů, které získává při své práci. Clas Greve je dokonalý kandidát na jakoukoli vrcholnou pozici. Ženám připadá okouzlující, a navíc vlastní jeden Rubensův obraz stomilionové hodnoty. Dokáže-li Roger Brown tento obraz získat, vyřeší se tím jeho ekonomické potíže a navždy získá svou ženu Dianu. Když se však Brown dostane do Greveho bytu, zjistí něco, co vědět ani nechtěl. Roztáčí se nečekaný kolotoč událostí. Náhle se lovcem hlav stává někdo jiný, Brownovi jde o život a mění se ve štvanou zvěř. Začíná zběsilý hon a boj o přežití, ve kterém může zvítězit jen jeden.... celý text

Literatura světová , Detektivky, krimi

Vydáno: , Kniha Zlín

Hodejegerne , 2008

Nikol117
31.07.2020 4 z 5

Jiné knihy od Nesba mi možná připadaly zajímavější, ale nicméně tato kniha nebyla vůbec špatná. A tomu konci jsem se upřímně od srdce smála.

nik077
19.07.2020 5 z 5

Podle některých recenzí, jsem si myslela, že kniha není skvělá, ale musím napsat, že skvělá byla.

TerezaaBaarova
15.07.2020 4 z 5

Kniha byla taková slabší jednohubka. Přečetla jsem ji rychle, asi i tím, že nečítá moc stránek...ale úplně mě to nenadchlo. Je to tak, když chytrák narazí na ještě většího chytráka.
Dávám 3,5hvězdy...

maxim248
12.07.2020

Za mě nejslabší kniha od J. N.

Kajami
11.07.2020 2 z 5

Kdyby se proskrkaly za mne dlouhe pasaze s popisem, tak by kniha byla mnohem ctivejsi. Mnohdy jsem se do cteni musela nutit. Od pulky knihy dostala konecne spad a nemohla jsem se od ni odtrhnout. Jinak zajimavy pribeh

Annie666
04.07.2020 odpad!

Takové zklamání od "mistra severské krimi" jsem tedy nečekala. Nedalo se sympatizovat s jedinou postavou, popisy i dialogy byly šíleně škrobené, ale to bych asi ještě skousla. Co jsem ale nedávala, byla zápletka, která měla víc děr, než můj cedník na těstoviny. A to i v případě, že by norská policie byla tak neschopná, jako v Lovcích hlav. Kdyby se román propagoval jako komedie nebo parodie na krimi, budiž, ale tohle byla opravdu hrůza.

Jrsnbl
28.06.2020 5 z 5

Po přečtení série Harryho Holea jsem se bál, že ostatní Nesbøvy romány nemohou být na stejné či podobné úrovni. Avšak po přečtení této knihy jsem musel svůj skeptický návrh přehodnotit, Lovci hlav jsou skvělé dílo s ještě úžasnější zápletkou. Konec mě opravdu překvapil, ale to už je u Nesba zvyklostí. ;)

michaelaaa5
20.06.2020 1 z 5

Tohle že napsal Jo Nesbo? Po přečtení Sněhuláka tedy musím říct, že pro mě byla kniha Lovci hlav velkým zklamáním. Do knihy jsem se již od začátku nemohla začíst, protože obsahuje zdlouhavé popisy vedlejších dějových prvků a moderní technologie. Jelikož má kniha vysoké hodnocení a já nerada odkládám rozečtené knihy, donutila jsem se ji nakonec dočíst s nadějí, že ten napínavý děj teprve přijde. Hvězdičku však uděluji pouze za ten propracovaný závěr a raději se vrátím k sérii s HH.

Meri47
14.06.2020 1 z 5

Bohužel tato kniha mi vůbec nesedla. Ne a ne ji dočíst. Série s Harrym je pro mě čtivější a i zajímavější.

Doubravka1975
08.06.2020 5 z 5

Přes hrozný začátek, kdy jsem se nemohla vůbec začíst a absolutní nesympatie k hlavnímu hrdinovi nakonec vynikající! Jo Nesbo píše skvěle, super !
A už jsem stihla shlédnout i film a hodně povedený, postavy perfektně obsazené i když knížka tentokrát jen o maličko lepší
Doporučuji oboje

esfinge
28.05.2020 4 z 5

Pozvolný rozjezd a seznámení s ne moc kladným charakterem hlavní postavy, svižný střed s unikatni scenou ukrytu a skvělá závěrečná zápletka. Nešlo se odtrhnout. Hvězdu strhavam, neboť hlavní hrdina má snad 10 životů :)

Thamilka
27.05.2020 1 z 5

Toto dílo se mi opravdu nelíbilo, ani moc nechápu, o čem to mělo být a co to mělo za smysl... raději se vrátím k Harrymu :-D

JiříSvoboda
26.05.2020 5 z 5

Knížka, i když moc tenké :( přečtená na jeden nádech, stejně jako film (99% totožný), je to skvělé a moc sem si užil víceméně všechny postavy :)

Kristyna95
30.04.2020

Můj první Nesbo a upřímně? Čekala jsem od tohoto předního autora severské krimi daleko víc.

pavel9989
28.04.2020 3 z 5

Moje druhá kniha od Nesba, po Sněhulákovi. Přečtena rychle, ale děj trochu zklamal, hlavně cca poslední třetina. Bylo to takové trochu moc přeplácané. Příště snad vyberu lepší ;-)

Sejna1955
24.04.2020 4 z 5

Vynikající kniha. Vychutnal jsem jí.

Marek.Sc
20.04.2020 4 z 5

Výborná kniha od Jo Nesba. Aj keď prvú som čítal Diablovu hviezdu, táto kniha je samostatný celok pre fanúšikov bez už známeho hrdinu detektíva Harryho Hola. Profesionálny hľadač manažérskych talentov - mozgov, je aj profesionálnym zlodejom. Dvojitá tvár a zásterka, mu umožňuje žiť nákladný život a financovať aj aktivity svojej krásnej manželky. Na scéne sa však objaví kandidát-manažérske zviera, ktorý chce hlavný hrdina využiť pre svoj benefit. Z lovca mozgov sa však stáva korisť, ale kto ho chce uloviť a prečo mu však uniká. A aj keď zistí kto, stále nevie dôvodu lovu svojej osoby. Zrazu sa začnú kopiť mŕtvoly a hlavnej postave je jasné, že to asi naozaj nebude sranda. Stránka za stránkou, graduje sa dej, zápletky dávkované po kvapkách, avšak na hranici pretečenia pohára. Vynikajúce zvraty a ten záverečný s konečným rozuzlením, je čerešnička na torte a nenechá vás na pochybách o kvalitách severskej knižnej tvorby. Kniha plná napätia, podľa ktorej bol tento titul aj natočený. Videl som aj film, kniha je však o pár tried lepšia.

annettka1098
19.04.2020 3 z 5

Mám od autora přečteny všechny knihy a toto mi upřímně přijde jako vtip. A tajně doufám, že to tak Nesbø také myslel. Až na slabou výjimku to bylo celé téměř prvoplánové a předvídatelné. Občas jsem se musela opravdu až zasmát, protože jsem si v duchu řekla, co absurdního by se ještě mohlo stát a ono se to opravdu stalo.

Janadvorackova
04.04.2020 4 z 5

Že by návod na "téměř" dokonalý zločin?
Možná jo. Možná ne.
Přestože příběhu nemám moc co vytknout, ke konci mi přišel až moc zašmodrchaný (vis. vysvětlení osudu jedné z ženských hrdinek).
Ale autorovi se nedá upřít, že prostě umí udržet čtenářovu pozornost. Až do konce nepoleví :). To oceňuji.

7507
26.03.2020 4 z 5

Také moje první knížka od Nesba. Počítala jsem s tím, že to bude čtivé, a opravdu, knížka mě vtáhla do děje a přečetla jsem za den. Skvělé vykreslení hlavní postavy, supr zvraty. Myslela jsem si, že krvavý detektivky nejsou nic pro mě, ale asi se v brzo vrhnu na sérii Harryho Hola.