Lovci hlav

Lovci hlav https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93222/bmid_lovci-hlav-CYP-93222.jpg 4 3020 524

Ve svém dalším románu autor bestselleru Nemesis uvádí na scénu nového hrdinu. Roger Brown je podle svého vlastního názoru nejlepší a nejhůře placený lovec hlav (headhunter) v Norsku, má příliš krásnou ženu a příliš drahou vilu, a proto si musí přivydělávat krádežemi uměleckých děl. K tomu využívá kontaktů, které získává při své práci. Clas Greve je dokonalý kandidát na jakoukoli vrcholnou pozici. Ženám připadá okouzlující, a navíc vlastní jeden Rubensův obraz stomilionové hodnoty. Dokáže-li Roger Brown tento obraz získat, vyřeší se tím jeho ekonomické potíže a navždy získá svou ženu Dianu. Když se však Brown dostane do Greveho bytu, zjistí něco, co vědět ani nechtěl. Roztáčí se nečekaný kolotoč událostí. Náhle se lovcem hlav stává někdo jiný, Brownovi jde o život a mění se ve štvanou zvěř. Začíná zběsilý hon a boj o přežití, ve kterém může zvítězit jen jeden.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Hodejegerne , 2008

zuzana4587
15.01.2022 4 z 5

Celé čtení mi přišlo mdlé, knihu jsem chtěla odložit, naštěstí se po 100 stranách děj rozjel. To opravdu Roger nemohl tak dlouho přijít na to, co je důvodem, proč ho vždy najdou? Když věděl, z jakého prostředí konkurent pochází? Uvěřitelnost příběhu mi přišla chabá. Za mě bohužel nejslabší Nesboeho kniha, byť ho zbožňuju. 3.5*.

girdi
18.12.2021 4 z 5

Kniha by si ode mě zasloužila rozhodně intenzivnější čtení, a pak věřím bych hodnotila plným počtem. Brání tomu kromě mé rozkouskované nesoustředěné četby hlavně postava hlavního hrdiny, který mi k srdci fakt nepřirostl. Chápu, že tohle nastavení bylo pro příběh nezbytné, ale prostě mám radši, když hrdinům fandím. Každopádně brilantní charakteristika postav a dobře vystavěná zápletka. Po dočtení jsem se znovu vrátila k výslechovému modelu v praxi při pohovoru Browna s Grevem, kniha totiž obsahuje spoustu zajímavých informací.

Dom95
13.12.2021 5 z 5

Od Nesba jsem četl jen několik knih, ale vždy mě dokázaly vtáhnout do děje takovým způsobem, že jsem knihu musel číst dál a dál. Tato kniha není výjimkou. V knize není snad jediné hluché místo. Krásně do sebe vše zapadá a nakonec i překvapí. Sice jsem v příběhu našel jednu nedokonalost, ale to můj celkový dojem z knížky nezměnilo. Plný počet!

Liss93
04.12.2021 3 z 5

Kniha se rozjela slibně, bohužel dalším a dalším dějem se příběh stával víc a víc nerealistickým. V závěru jsou nesrovnalosti, které už ale nikdo neřeší. Docela škoda.

Monika_cz
01.12.2021 5 z 5

(SPOILER) Opět mistrovské dílo. Na začátku jsem se trochu bála, že se bude jednat o příběh plný pouze obchodní hantýrky, ale pak se to vše rozjelo. Děj se hodně motá také kolem uměleckých děl, některá jsem si musela vyhledat a musím říct, že to byl i dost naučné. Závěr byl opět dokonalý, a tak nečekaný, že jsem se musela i vracet, abych vše správně pochopila a něco nevynechala.
Jako nejlepší a zároveň nejnechutnější byla část s latrínou. Nechápala jsem, kam autor chodí na takovéto nápady, ale popis a představa celé té scény byla naprosto dokonalá. Sice jsem se pak necítila úplně nejlépe, ale stálo to za to. Nejhorší asi ta část s rozmočenou ruličkou a vykonáním potřeby.

katushah
19.11.2021 4 z 5

Miluji Nesba, ale klasická série s Holem je lepší. Tady je trochu moc byznysu a zbraní. Film byl lepší a vtipnější.

Kačka_knihomol
13.11.2021 5 z 5

Co k této knize říct - je to Nesbø, který by ode mě dostal 5 hvězd vždy, ať už by napsal cokoliv (jak jen to dělá?). Což nic nemění na tom, že kniha byla velice čtivá, plná napětí, dokázala čtenáře pohltit a i překvapit. Do TOP5 autorových knih bych ji asi nezařadila, konkurence Harryho Holea je veliká, co si budeme povídat. Na konci jsem se navíc trošku ztratila v rozuzlení, ale to je jen malá vada na závěr. Přečteno doslova jedním dechem během jednoho odpoledne - i přes drobné výhrady doporučuji!

E.Hyde
31.10.2021 4 z 5

To se cetlo samo.. od Nesba jsem cetla jeste Snehulaka, ten mne bavil o neco vic, ale i tak jsem byla napnuta jak struna. Po precteni jsem shledla film (az pak jsem si uvedomila, ze scenu s kadibudkou mi nedavno s chechotem poustel pritel :D )

Zajimava zapletka, ktera je dost dobre promyslena, jen jsem se nejak nechytla zadne postavy, se kterou bych sympatizovala.

Nicmene nakonec - u rodicu jsem zazila do svych 20 let suchy zachod, takze latrinova kamuflaz mne skoro chytla za srdicko.. :D :)

mina_harker
24.09.2021 4 z 5

Skvěle napsané. Cca před 10 lety jsem viděla film, takže jsem měla představu o ději, ale stejně jsem si to náramně užila.

Iveta248
17.08.2021 3 z 5

Lovec mozgov -personalista - muž, ktorému to páli. Popri svojej práci má rád aj diela slávnych maliarov, ktoré si sofistikovane privlastňuje , a tým si prilepšuje k svojmu nákladnému životu. Nový kandidát na manažérsky post mu však zmení jeho zabehnutý život. Začína boj o prežitie.

hrachovka
07.08.2021 5 z 5

(SPOILER) Zatím asi od JN nejlepší. Je to můj subjektivní pohled, bavilo mne ochomejtnutí se kolem umění, businessu, zarputilosti k dosažení cíle až přes mrtvoly (psa) a bestiální animálnost lovu, inteligence kořisti. A co teprve ten happyend ?!? ;)

katst
18.07.2021 2 z 5

Nijak zvlášť zajímavý zážitek.
Celý příběh mi přišel dost přehnaný a neuvěřitelný.

Lucie311
17.06.2021 2 z 5

Dej mě až tolik nezaujal. Zvláštní styl psaní ale to beru jako plus. Kniha nudila až tak do str 80 pak se to krapet rozjelo. Jako celek nic moc.

Tejeja
17.06.2021 5 z 5

Zatím všechno, co jsem od Nesba přečetla bylo dobré, ale tohle... Tohle bylo dokonalé! V komentech tu čtu, že hlavní hrdina je namyšlený a nesympatický (přesto mu fandíme), ovšem mě přijde prostě jen lidský, opravdový, sebevědomí ano, ale i mající strach, prožívající emoce nás všech.. Za to, že z něj Nesbo neudělal macho hrdinu , co se ničeho nebojí a má za každou cenu chladnou hlavu +. Za nečekané zvraty v dějí další .

Lucek
13.06.2021 3 z 5

Nevím. Můj první Nesbø a já nevím. Bavilo i nebavilo...

Gabri-88
15.05.2021 5 z 5

V první pětině knihy jsem neměla v plánu dát pět hvězd. Jenže...
Sebeironie, kterou vládne hlavní postava, je prostě skvělá. Přirovnání, kterých Jo využívá, jsou jednoduše geniální (moucha?! etc). Hra se slovy. Vtip. Jakože občas jsem si nebyla jistá, že jde o humor. Vždyť jde o krimi! Jenže já se smála. Smích mi bublal v hrdle a kolikrát jsem musela na chvíli přestat číst :))))
A jako sorry, ale že Jo dokáže napsat takovýho anti-sympaťáka a já si ho nakonec oblíbím a fandím mu? Tvl to kde jsme? :))))
Některé ukázky se prostě sem nehodí, protože 16+... tak vybírám dva lehčí kalibry:

"...Zabočil jsem do obýváku a zjistil, že se v posteli posadil. Jeho omdlení bylo pouhé divadlo. V ruce držel plastovou zkroucenou lízající ženu..." :))))

"...Naprosto trapně přesně: pistoli Glock 17 s kulkami ráže devět milimetrů, které při průchodu tkání deformují a tříští vše tak, že celkové množství olova s sebou vezme naprosto neúměrné množství masa, svalů, kostí a mozkové hmoty, která se poté, co projektil projde vaším tělem přilepí na stěnu za vámi, ne nepodobně jako na malbách Barnabyho Furnase..."
- přiznejme se, kdo si Furnase vygooglil? :)))))

Bax9
06.05.2021 4 z 5

Nesba mám fakt ráda, HH přečten jedním dechem, takže jsem byla zvědavá na knihu mimo sérii s HH. Nevím, jak to říct, bylo to napsané dobře, bylo to napínavé, ale mně byl prostě ten hlavní hrdina strašně nesympatický. Takový namyšlený a namachrovaný týpek... I jsem se chvílemi přistihla, že mu moc nefandím... Ale kniha dobrá.

Hall3006
10.04.2021 5 z 5

Druhá kniha, co jsem četl od autora. Je mimo sérii o HH, kterou toho času kompletuji. Lovec hlav není žádný detektiv, jen nejlepší "personalista". Jenže jeden pohovor dopadne jinak a důsledkem budou mrtvoly. Hltal jsem každou stránku a nemohl se odtrhnout.

kululinka
09.04.2021 3 z 5

Taková rychlochuťovečka, ale v porovnání s ostatními knihami autora, mi tam prostě něco chybělo...a nemyslím tím jen Harryho Holea. Není tam ten spád, napětí, živočišná potřeba a nutkání číst dál a dál... Ale jinak Nesbo jako vždy kvalitní.

marketa7
18.03.2021 5 z 5

Mé první setkání s Nesbo, viděla jsem i film. Obojí před 12 lety a dodnes si pamatuji pocity z děje plného překvapení a zvratů. Včetně poznání, že severské detektivky nejsou pro slabé povahy a že "v rukavickach" se v nich jedná jen v minimálních případech souvisejících maximálně tak s počasím.