Lovci hlav

Lovci hlav https://www.databazeknih.cz/img/books/93_/93222/bmid_lovci-hlav-CYP-93222.jpg 4 3020 524

Ve svém dalším románu autor bestselleru Nemesis uvádí na scénu nového hrdinu. Roger Brown je podle svého vlastního názoru nejlepší a nejhůře placený lovec hlav (headhunter) v Norsku, má příliš krásnou ženu a příliš drahou vilu, a proto si musí přivydělávat krádežemi uměleckých děl. K tomu využívá kontaktů, které získává při své práci. Clas Greve je dokonalý kandidát na jakoukoli vrcholnou pozici. Ženám připadá okouzlující, a navíc vlastní jeden Rubensův obraz stomilionové hodnoty. Dokáže-li Roger Brown tento obraz získat, vyřeší se tím jeho ekonomické potíže a navždy získá svou ženu Dianu. Když se však Brown dostane do Greveho bytu, zjistí něco, co vědět ani nechtěl. Roztáčí se nečekaný kolotoč událostí. Náhle se lovcem hlav stává někdo jiný, Brownovi jde o život a mění se ve štvanou zvěř. Začíná zběsilý hon a boj o přežití, ve kterém může zvítězit jen jeden.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Kniha Zlín

Hodejegerne , 2008

Grety
02.01.2015 4 z 5

Začátek nuda, konec super !

Lilith1
22.12.2014 4 z 5

Bezva překvapení - žádné předvídatelné okamžiky, strhující děj, překvapivý závěr. Já jsem nadšena. Moc se mi líbilo, jak se psychologicky rozebíraly profily kandidátů v Rogerově zaměstnání, už tahle část mě chytla a po krádeži Lovu na kalydonského kance, to teprve dostalo grády. Až na pár evidentních maličkostí, do sebe vše pěkně zapadalo, jen ten irský teriér mi nepřijde jako taková bestie, jak byl vylíčen v knize :)

Market = )
22.12.2014 3 z 5

No, nevím, jestli se odvážím číst ještě něco jinýho než HH. I tam mi občas některé věci přijdou na hranici (uvěřitelné x blbost), ale tohle na mě bylo moc. Prostředek knihy byl napínavý a čtivý, ale jinak jsem si celou dobu říkala, že nic šílenějšího jsem dlouho nečetla. A nemyslim si, že bych něco takovýho chtěla číst nějak zvlášť často :-D.

Meluzínka
15.12.2014 1 z 5

Po pár stránkách jsem to vzdala :(

divisova.majja
08.12.2014 5 z 5

Po dlouhé době kniha, kterou jsem přečetla s nevídaným zájmem od začátku až do konce.

Adiemus
30.11.2014 4 z 5

Knihu (můj první Nesbø!) jsem si poslechla jako audio v podání Zdeňka Švarce. Skvělé a originální. (Dosud jsem považovala za jeden z nejhorších fekálních úniků útěk Andyho Dufresneho z věznice Shawnshank, ale to hladce přebila latrínová scéna z Lovců hlav. Ale abych jen nechválila.
Samozřejmě mě zarazilo několik sporných momentů, kdy jsem si říkala "tohle žádný zkušený kriminalista nespolkne", ale když jsem se dostala k televiznímu rozhovoru velice sebevědomého Brede Sperreho, který si (eufemisticky řečeno) dal za úkol oslnit diváky, napadlo mě, že právě takhle to snad autor zamýšlel. Sperre předložil svou verzi příběhu tak, aby nikdo nepochyboval o jeho schopnostech. Záměna psího a lidského kousnutí? (Pravda, psa mohl autor klidně vyškrtnout a na výsledku by to vůbec nic nezměnilo.)
A co různý stupeň mrtvolného strnutí nebo rozkladu u obětí, které měly zemřít současně? Kdo by se nad tím pozastavoval, když to televizním divákům servíruje charismatický policista, navíc přitažlivý pro obě pohlaví, že. Sperre podle mého vlastně předkládal fikci, své "pojetí dějin". O jeho skutečných úvahách se díky ich-formě posluchač/čtenář (a potažmo Roger Brown) nic nedověděli. Ale renomé je přece nade vše, že, Rogere Browne.
Daleko víc mě zarazil popis vraždy ženské oběti; jako by něco chybělo nebo jako bych nějakou scénu zaspala. Teprve na konci jsem zjistila, že právě tohle bylo autorovým záměrem: mlžit tedy umí dokonale.

gallovl
21.11.2014 5 z 5

"Vrahem se zdál být zahradník" - měla jsem jasno hned ze startu, kdo v tom má prsty, ale nakonec to bylo všechno jinak - pro mě překvapivé rozuzlení.
JN překvapil dobrou knihou bez HH - asi zatím nejlepší, co jsem od něj četla.

0anet0
19.11.2014 5 z 5

Naprostá paráda. Čekala jsem, s čím přijde po sérii HH. Tohle je pro mě překvapení, ale rozhodně milé překvapení

Peťulka3
15.10.2014 4 z 5

Trošku pomalejší rozjezd, ale pak se mi to moc líbilo. :)

ivkalia
05.10.2014 5 z 5

Vynikající, ačkoliv v některých momentech trochu nevěrohodné a překombinované.

jiri.janak
03.10.2014 3 z 5

Druhá půlka knihy, od začátku pronásledování, je mnohem zábavnější a čtivější než první polovina. Závěr se mi zdál až příliš překomplikovaný.

Joujalicka
29.09.2014 4 z 5

Příběh je zajímavý. Zaujalo mě vyprávění o práci lovce hlav. I zápletka byla fajn a musím neskromně říct, že v této knize jsem se neztrácel. V jiných listuji o několik stran zpět poměrně častěji. Zatím moje nejmenší kniha od Nesbo (počet stran) a musím říct, že to je ku prospěchu - např. Levhart byl ke konci zbytečně obsáhlý. Musím souhlasit s čtenářkou Luckou_89, že závěr mi připadal přitažený za vlasy. Takhle odfláknuté vyšetřování detektivů z KRIPOSu??? To by se panu H.H. nestalo :). Přesně mě napadly první dvě věci jako zmiňovanou čtenářku. Pokousání hlavního hrdiny psem si nemůže patolog splést s pokousáním od člověka a navíc, když je pokousaná mrtvola dva dny po smrti. Rány pak nejeví žádnou vitální funkci. Dále, že jedno tělo je čerstvé (policie jej nalezla díky alarmu ihned) a druhé ztuhé....to se prostě zaměnit nedá ani obhájit otevřeným oknem. Navíc na mrtvole se objevují takřka okamžitě posmrtné fleky, které se udělají na nejnižších místech a ty se mění podle toho, jak je mrtvola stará. Patolog musel být opilý.
JINAK, ALE PĚKNÝ PŘÍBĚH. P.S. Dianě už bych nevěřil. Ale chudák byl na ní závislý.

střapatá
27.09.2014 3 z 5

Tak já nevím, jestli to je mnou a nepozorným čtením, nebo kniha připadá nepřehledná a roztěkaná i ostatním.. Naštěstí Nesbo zvolil přijatelný počet stran - kdyby byla kniha dlouhá jako průměrná severská detektivka, třemi hvězdami bych rozhodně nehodnotila. Zápletka zajímavá, nicméně nic převratného, přičemž ke konci jsem se začala ztrácet a měla jsem co dělat, abych pochopila, jak to všechno teda bylo..

Lucka_89
25.09.2014 3 z 5

Stále nevím, jak tuto knihu hodnotit. Nemohu říci, že bych byla tak úplně zklamaná, nicméně… nedostavil se u mě podobný pocit, jaký jsem měla u Netopýra a Švábů, a to se uvádí, že jsou to Nesboeho nejslabší knihy!! Lovci hlav měly svůj příběh, bylo to něco jiného než klasická detektivka. Možná jsem od knihy měla jiné očekávání a podle recenzí se domnívám, že nejsem tak úplně jediná.
Zpočátku jsem měla trošku problém se do děje dostat, pořád mi tam něco chybělo. A když už se akce a napětí dostavilo, přišlo mi, že toho bylo tak trošku moc. Najednou příliš mnoho náhod. Velmi diskutovaná „latrínová“ část se mi ale líbila a myslím si, že se do děje velmi hodila.
Trochu mi vadil konec knihy, měla jsem ji přečtenou za poměrně krátkou dobu, ale ke konci už čtení tak neodsýpalo. Neustále jsem se snažila soustředit na děj, na rozplétání vztahů. Kdože koho zabil, kdo s kým byl provázaný… a když se v knize najednou objevila Diana, musela jsem zalistovat zpět a přemýšlet, v které části mohla obživnout, popřípadě jestli byla vůbec zabita. Ke konci knihy, kdy bylo vše vysvětleno, mi do sebe spousta částeček zapadla. Je mi jasné, že není moc pravděpodobné, že by se něco podobného mohlo opravdu stát, takže asi nemá moc velký smysl přemýšlet na reálností celého příběhu, nicméně mi to občas přišlo až moc přitažené za vlasy. Například že patolog považoval lidské kousnutí za zvířecí, že člověk, který byl na onen svět poslán již předchozího dne, než uváděla lékařská zpráva, byl považován za zavražděného teprve pár hodin, protože venku byla zima a bylo otevřené okno a tak dále. Shrnuto podtrženo mi těch „náhod“, které hrály hlavnímu hrdinovi do karet, přišlo až moc.

Pe3ček
21.09.2014 5 z 5

Kdysi dávno jsem viděl film a netušil, že je podle knihy mého oblíbeného autora. :) Teď jsem si přečetl knihu a na film se podíval ještě jednou. Knižní zpracování bylo samozřejmě lepší, ale i zfilmování se povedlo. Je to trochu něco jiného, než Nesboho detektivky, přesto jsem se dočkal nechutností a překvapivého závěrečného rozuzlení, takže jsem si to užil a mohu doporučit. :)

kaptah
17.09.2014 5 z 5

velice pekne nejdrive jsem videl film ale to nebylo na skodu, dobre promyslene a i celkem verohodne

Aniga
16.09.2014 5 z 5

Velice dobrá kniha, moje první od p. Nesbø.
Musím se přiznat, že jsem začala číst knihu, pak během četby se podívala na film a následně knihu dočetla.
Při této kombinaci těžko soudit, zda byl pro mne lepší film nebo kniha.
Obě varianty měli něco, co mi trochu nesedělo. Některé scény byly lepší v knížce a naopak, něco se mi více líbilo ve filmu. Scéna se psem a traktorem mne ve filmu rozesmála, i když tento druh "humoru" jinak nevyhledávám. I když jsem z filmu věděla, jak vše dopadne, nemohla jsem se od čtení odtrhnout a to si myslím, že je základ pro dobrou knihu, pokud čtenář zná děj a přesto hltá každou stránku.

Petulko391
05.09.2014 4 z 5

Pridávam sa k tomu waw

Nicoletka
15.08.2014 5 z 5

Asi jen: WOW. :)

Darf...
14.08.2014 4 z 5

Výborná knížka, velmi čtivá. Moc se mi líbila, i když jsem prvních asi 120 stran moc netušila, co se vlastně bude dít. :-D Neříkám, že některé pasáže nebyli poněkud přehnané, ale myslím, že se to dá odpustit.