Lov stínu

Lov stínu https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/372732/bmid_lov-stinu-qKX-372732.jpg 4 74 20

Lov stínu série

1. díl

Nev nastoupil jako řadový člen na palubu vesmírné lodi, které velí Qole, nejmladší kapitánka všech dob. Její posádku tvoří sebranka sirotků, uprchlíků a ani Nev není úplně obyčejný člen personálu. Ve skutečnosti pochází z královské rodiny a na lodi se skrývá. Věří totiž, že Qole má klíč k měnící se galaktické civilizaci. Proto se ji rozhodne unést na svou domovskou planetu. Netuší však, že se zapletl s něčím mnohem horším, než je jedna mladá kapitánka.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , CooBoo

Shadow Run , 2017

Julinka679
26.02.2022 1 z 5

Tak já nevím co si o knize myslet... Doufala jsem, že to bude menší kříženec Illuminae a Nyxie ale bohužel...
Začátkem jsem se hodně prokousávala a nakonec jsem přeskakovala kapitoly a skočila až na konec. Hodně se v knize popisují vesmírné lodě, jak fungují apod., děj se strašně vleče a já se absolutně nemohla začíst.
Anotace zněla dobře ale bohužel ji příběh nenaplnil...

Hodnotím 1* za snahu a doufám, že si kniha najde své čtenáře.

vlkove
15.09.2021 2 z 5

Sáhla jsem po knize špatně, že se mi nelíbila je hlavně mou chybou. Očekávala jsem něco na způsob knih Loď mezi hvězdrami nebo Prvních 100. Bohužel kniha je hodně zaměřená na vesmírné lodě, jejich funkčnost a doplňování energie. Zároveň je zde popsán vymyšlený svět planet, jsou zde nová slova a hodně popisů.
Nedůsledně jsem si přečetla anotaci knihy, takže za mě krok vedle.

Saraken
04.06.2021 5 z 5

Super knizka :) velmi sa mi pacila … sice neviem preco som ju dlho odkladala ale urcite stalo zato ! Len som zvedava kedy bude dalsia cast ?!

hanaseidl
13.02.2021 4 z 5

Rozhodně stojí za přečtení. Zajímavý námět a sympatické postavy.

Ailee
25.05.2020 3 z 5

Zajímavý nápad s potenciálem, který ale nebyl moc dobře využit. Čtivé, ale moc mě to od druhé poloviny nedokázalo vtáhnout. Kdyby se děj ubíral trochu jiným směrem, opravdu jen trochu, byla by to pecka!

katka-kacav3318
25.03.2020 5 z 5

Rychle prečtené. Hlavní postavy jsou sympoši.( teda ne úplně všechny). Ale Nev mi jen potvrdil, že mám slabost pro princátka.

Maritza
21.02.2020 4 z 5

Kniha byla skvělá, dobře napsaná, akorát jsem se někdy zamotala v ději. Jinak úžasný, doporučuju.

Belisima
06.10.2019 3 z 5

Knizka byla dobra. Ale to je vsechno. Za mesic si nevzpomenu, ze jsem ji cetla. U vynikajicich knih si dej pamatuju i 10 let po precteni, tahle na me takovy dojem neudelala, ale bylo to ctive napsano.

betule3
06.08.2019 4 z 5

Lov stínu nebyla knížka, ze které bych si vyloženě sedla na zadek, ale vlastně jí ani nemám co vytknout. Svět byl velmi zajímavý a postavy jsem si stále víc a víc zamilovávala. Dost mě tu zaujala romantická linka, která nebyla zbytečně přehnaná a bylo to celé prostě strašně miloučké. ???? No to, že scifi normálně nečtu (toto byla moje druhá kniha), se mi příběh dobře četl. Jediné, co mi přišlo takové divné, byla závěrečná bitva, která mi připadala dost nereálná (detaily nebudu vypisovat kvůli případným spoilerům ;)).

senbja
27.04.2019 5 z 5

Pro mě zajímavé téma i jeho zpracování. Postavy si mě postupně "získávaly". Většinou mě víc než děj zajímají myšlenky, které mají nebo mohou mít platnost v jakékoliv době. Tentokrát jsem se nechala vtáhnout do děje a užívala si to.

aspik83
09.04.2019 2 z 5

Tak pro mě nuda, nuda a nuda...

čuřil
11.02.2019 4 z 5

I vcelku povedená knížka. Nebylo to až tak překombinované a četlo se to dobře. Jenom trochu ten závěr byl z té kategorie spíše vysněné - romantické. Ten konečný boj proti obrovské přesile a vlastně bez jakékoliv ztráty? Je takové až přehnané. Ale jinak to stálo zato.

baru.benesova
20.01.2019 5 z 5

Tak za prvé, sci-fi mě opravdu nebaví. Za druhé, tohle bylo dokonalé.
Pro mě rozhodně největší knižní překvapení minulého roku. Kniha byla plná akce, která ale byla napsána srozumitelně a poutavě,
nějaké situace mě zároveň velmi dojaly, postavy byly možná trochu přehnané, tím, co všechno dokázaly, na druhou stranu se chovaly stále jako reální lidé a opravdově řešili reálné problémy a každá z nich byla jedinečná, s vlastním příběhem. Vztah dvou hlavních protagonistů se krásně vyvíjel. Podrženo sečteno, jakmile jsem se ponořila do děje, nemohla jsem se vůbec odtrhnout. Příběh je velmi komplexní, čtivý, a originální, a pohltí snad každého. Já moc doporučuji ❤

Bookgirl
13.01.2019 5 z 5

Jedna z těch knih ze kterých sice neumírám, ale nemám jim prostě co vytknout. Skvěle se to četlo, mělo to spád, akci, napětí, nečekané zvraty a přesně tu správnou dávku citů. Postavy byly opravdu sympatické a vlastně všechny hlavní postavy jsem si zamilovala. Ačkoliv sci-fi obvykle nečtu, tak tohle bylo opravdu dobré a originální. Určitě doporučuji.

Attia
09.01.2019 3 z 5

Zdloooouhavé popisy... I děj je popisovaný natolik obsažným způsobem, že jsem se nedokázala začíst.

*Pájuše*
14.10.2018 4 z 5

Sci-fi není žánr, který běžně čtu. Když už jsem se ale pro něco rozhodla, byla jsem zklamaná. Proto jsem ani od tohoto sci-fi moc nečekala. Byla jsem ale překvapená, s jakou lehkostí jsem do knihy v plula. Knize opravdu přispívá, že ji píše žena a muž. Tam, kde je žena jemnější, je muž jejím pravým opakem. Kniha se díky tomu stává reálnější, čtivější a přitažlivější. Ukazuje cit tam, kde má být a ostrost tam, kde si to situace vyžaduje. Postavy nejsou ufňukané, ani na zabití, dokonce ani milostný trojúhelník tam není! Žasnu! Technické části knihy šly tak trochu mimo mě, ale neměla jsem pocit, že bych jim nerozuměla nebo že bych potřebovala slovník. Jsem překvapená a těším se na další díl, který na sebe nenechá dlouhou dobu čekat! :-)

Lokina
20.08.2018 5 z 5

Kniha se mi moc líbila. V poslední době čtu hodně vesmírnou scifi, takže Lov stínu mě nemohl minout.
Kniha i přes některé pasáže obsahující technické části se četla dobře, styl byl srozumitelný a jednalo se o jednoduché čtení, které bylo ale hutné a záživné.
Akční scény byly vážně pompézní, jak vystřižené z filmu. Zápletka příběhu byla zajímavá, nijak překombinovaná ani nudná. Hrdinové byli sympatičtí, drsní a ostřílení a těším se na jejich další vesmírnou jízdu :-)

Blahona
08.08.2018 4 z 5

Kniha se hrozně dobře četla. Jsem velká fanynka vesmírných dobrodružství ve hrách jako je Mass Effect, takže když jsem objevila tuto knihu z prostředí vesmírných lodí a meziplanetárních konfliktů, nemohla jsem si ji nechat ujít. Plusové body dávám dobře napsaným postavám hlavních hrdinů a také skvělým akčním scénám. Více si můžete přečíst v mé recenzi:)

Klarsik3
19.06.2018 4 z 5

Rozjezd byl na mě sice pomalejší ale zbytek knihy jsem přečetla pomalu jedním dechem. Doporučuji

Sarah11
05.06.2018 4 z 5

Poslední dobou přicházelo v rámci žánru YA sci-fi z prostředí vesmíru jedno zklamání za druhým (když samozřejmě vynecháme Illuminae), takže jsem se do knihy pouštěla trochu s obavami, ale zároveň i očekáváními. A jo, musím říct, že tohle se povedlo!
Postavy se mi líbily, zajímavým elementem byl tak trochu tajemný Basra, jakožto zástupce genderfluid lidí (jo, musela jsem si vygooglit ten správný výraz, abych tady někoho nepobouřila, protože se v téhle genderové problematice moc nevyznám) a jeho vztah s Arjanem, ale i odvážná a odhodlaná Qole, která by pro své blízké udělala vše. Nápad se Stínem byl rozhodně poutavý a neotřelý, ale možná bych se o něm chtěla dozvědět trochu víc, třeba kde se vzal, jak vznikl a jaká je jeho přesná podstata. Tak snad v dalších dílech. Další věc, která je určitě pozitivem a která se v YA literatuře zas tak často nevidí, je absence milostného trojúhelníku, nebo ještě lépe několikaúhelníku. Musím se přiznat, že mně to v knihách zas až tak nevadí, ale rozhodně to byla příjemná změna. Taky se mi líbilo, že se tam nějaká romance ukazovala jen tak v náznacích a autoři zbytečně netlačili na pilu a nesnažili se z toho za každou cenu udělat druhého Romea a Julii.
Jediné, co mi přišlo trochu přitažené za vlasy, bylo to, jak snadno si partička mladých lidí poradila s obrovskou přesilou nepřátel se speciálním výcvikem, a to dokonce několikrát, ale to už prostě k tomuhle žánru tak nějak patří. Korektura by ještě měla zapracovat na záměně mužského a ženského rodu - všimla jsem si, že docela často tam bylo sloveso v mužském rodě a mělo být v ženském a naopak. Jinak jsem ale více než spokojená a těším se na další díl/díly.