Lov na SS: Dopadení nejhorších válečných zločinců v dějinách

Lov na SS: Dopadení nejhorších válečných zločinců v dějinách https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452697/bmid_lov-na-ss-gQr-452697.jpg 5 13 7

Jaro 1945. Válka v Evropě končí. Sčítají se škody, odhalují zločiny a hledají se viníci. Mnozí nacističtí vrazi, kteří jsou osobně zodpovědní za smrt milionů lidí, se zdánlivě propadli do země. Ve skutečnosti se však schovávají a snaží uprchnout do Jižní Ameriky, kde by mohli potají a v klidu dožít. Existují však skupiny lidí, které jim nehodlají jen tak prominout – takzvaní „lovci nacistů“ jsou zcela odhodláni tyto zločince vypátrat a učinit spravedlnosti za dost. Lov začíná.... celý text

Literatura faktu Válečné Historie
Vydáno: , CPress

Killing The SS: The Hunt for the Worst War Criminals in History , 2018

Lucuschka
07.11.2022 5 z 5

Doporučuji pro všechny, které zajímá literatura faktu, a fakta o tom, jak byli dopadeni a dopadli někteří zástupci nacistické mašinérie a holokaustu. Knihu jsem si přečetla po předchozí četbě a sledování, co nacisté dělali a prováděli v průběhu "konečného řešení", jako tu "pozitivní" část dějin, a to dopadení a potrestání válečných zločinců...

konicekbily
12.05.2022 4 z 5

Je to pokus o literaturu faktu napsanou stylem amerického thrilleru duem amerických autorů - ze studování jiných prací a knih - a sestaveno tak, aby kniha měla jakýsi "děj". Dokonale je zde vylíčen osu Adolfa Eichmanna - ostatní se mi jevilo jako přívažek. Je uvedeno více pro mne dosud neznámých informací a kniha byla pro mne přínosem.

Peter73
29.01.2022 5 z 5

Literatúra faktu v populárnom vydaní, trochu v amerického podaní. Autori hovoria o pátraní a stíhaní nacistických pohlavároch SS. Veľká časť je venovaná "únosu" Adolfa Eichmanna Mosadom. Kniha je dobré písaná, krátke kapitoly písané chronologicky sú pútavé a nielen to len fakt za faktom. Texty sú doplnené zaujímavými detailami. Pútavo napísaná literatúra faktu.

pobijecmuch
11.09.2021 5 z 5

Velmi kvalitně zpracované a napsané informace o hledání nacistických zločinců po 2. světové válce.
Předešlé komentáře jen doplňuji, že možnost útěků nácků tzv. krysí stezkou do Jižní Ameriky bylo v režii Vatikánu, americké CIA a Červeného kříže. Jen do Kanady a Spojených států v roce 1947 díky falšovaným dokladům bezpečně odcestovalo přibližně osm tisíc příslušníků SS.
Také doporučuji.

denisa7430
18.03.2021 5 z 5

Za mě čtivé, napínavé a neuvěřitelné...

tittanie
26.12.2020

Velmi zajímavé čtení. I když někdy dost těžké. Popisy některých situací byly šílené, ale stálo to za to.

TomHagen
03.11.2020 5 z 5

Neuvěřitelně čtivé reálné drama. K téhle knize mě přivedl Netflix, konkrétně film Operation Finale. O poválečném úprku nácků do Jižní Ameriky a jejich hledání jsem měl nějaké povědomí, ale zrovna téhle kapitole dějin jsem se nijak hlouběji nevěnoval. Když jsem díky filmu zjistil, že mám vážnou mezeru ve vzdělání, sáhl jsem po knize. Jak kdyby mě někdo sledoval – zrovna nedávno vyšla novinka na tohle téma. A je to naprosto dokonalé čtení. Jestli máte rádi dějiny, jestli si libujete ve špionážní fikci typu raného Jamese Bonda, jestli se chcete dozvědět něco o fanfarónských kouscích agentů Mossadu při dopadení představitelů nejzhovadilejší zrůdnosti moderních lidských dějin, tady nesáhnete vedle. O’reilly se tu dívá na zoubek nejednomu zločinci a vychází z mnoha pramenů, takže nejde o nějaké fabulování a historií inspirovanou beletrii. Doporučuju!

nacismus útěk Jižní Amerika nacisté poválečná doba lovci nacistů

Autoři knihy