Lov

Lov https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487409/bmid_lov-Dka-487409.jpg 4 624 151

Martin Servaz série

Existuje temnota, kterou nerozjasní ani slunce. Sedmý případ kriminalisty Servaze. Jasná záře úplňku osvětluje hranici lesa, ze kterého se vynoří vyděšený jelen. Není to ale obyčejné zvíře… jeho oči jsou lidské. Kriminalistu Martina Servaze přivolají na místo nehody, kde auto srazilo nahého muže s jelení hlavou. Muže, který má na hrudi vypálené slovo „spravedlnost“. Ať už to znamená cokoli, jedno je jasné – v lesích francouzského Ariege se stal lovnou zvěří člověk. A to je pouze začátek děsivých událostí, které se daly do pohybu. Minierův nový thriller směřuje tentokrát ke složitým otázkám o úpadku společnosti. Martin Servaz se během vyšetřování zaplétá do velmi citlivé situace, kdy pomalu odkrývá důsledky morální, sociální, politické a zdravotní krize, kterou prochází francouzská společnost.... celý text

Literatura světová , Thrillery

Vydáno: , XYZ (ČR)

La Chasse , 2021

dlabikk
28.12.2022 3 z 5

Tento díl byl slabší. Začátek velmi slibný, ale konec jakobych už četla mnohokrát a byl celkem předvídatelný.

Lka
27.12.2022 5 z 5

Audiokniha :
opět další skvělý díl. Já jsem byla spokojena.

Dardos
17.12.2022 3 z 5

Pro mě také zklamání. Začátek fajn, pak už zdlouhavé, nezáživné. Do čtení jsem se musela nutit, přeskakovala jsem.
Škoda...

mirek2644
29.11.2022 2 z 5

Asi nejslabší kus celé série. Poslouchám jako audioknihu, je to možná tím, že pana Žáka nahradil pro mne mnohem horší interpret. Navíc zápletka, založená na rasismu, nenávisti mě také moc nebavila. A příběh který se odehrává v "době rouškové" mne také nenadchnul.

katerina3633
25.11.2022 3 z 5

Zatím asi nejslabší díl série, začátek byl čtivý, pak se z toho pro mě stalo zdlouhavé čtení do kterého jsem se musela i trošku nutit. Na konci dostal děj opět trošku spád, ale ani tak mě závěr úplně nenadchl. Každopádně bylo zajímavé číst detektivku z covidové doby, která se v ději dost promítla. Miniera mám ráda, že se hodně vcítím i do postav obětí (nejvíce tedy u Tmy), u tohoto díla jsem takový příval emocí a vcítění neprožila.

aneta.giraffe
13.11.2022 3 z 5

Těšila jsem se. Už jen ten (pro mě) děsivý přebal. A… zklamání. Až v druhé půlce mě to víc chytlo.

Romana72
05.11.2022 3 z 5

Moc jsem se těšila na další knihu od autora. Tentorkát mě to tolik nechytlo. Přečetla jsem od něj všechno, ale tentokrát to prostě na pět hvězd není.

Opatov
28.10.2022 3 z 5

Trochu slabší Minier, Servaz asi nějak stárne....

Gibis
07.10.2022 4 z 5

Tady jsem váhala mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami, ale Servaze mám ráda, tak se přikláním k lepšímu hodnocení. Jinak mi ale celkem vadilo neustálé upozorňování na covidová opatření (covidu už prostě mám plné kecky a nechci o něm číst v thrilleru) a trochu moc politiky, i když chápu, že to patřilo k dokreslení zápletky a vysvětlovalo motiv vražd. Myslím, že tady by série mohla i skončit, ale uvidíme, jestli se nám autor ještě k Servazovi vrátí.

hatid
06.10.2022 1 z 5

Za mě nejslabší počin z této série.

markinho962
06.10.2022 2 z 5

Tak tohle je obrovské zklamání, oproti předešlím dílům odpad. Taková nehorázná nuda. Jestli na to měl dopad koronavirus, nevím, ale tohle jsem nečekal

Timkim
28.09.2022 1 z 5

Čtenářská výzva....Bernard opět nezklamal. Takovou blbost jsem už dlouho neslyšel. Na co si to hraje? Na Orwella? Začátek slibný, ale pak zabrednul do politiky, covidu, žlutých vest, korupce a příběh byl v pr... yč. Těšil jsem se na thriller a dostal politickou sračku. Ale jsem hrdina, dal jsem to až do konce. V životě už od tohoto chlapa nechci číst ani nadpis. A to jsem to napsal v podstatě slušně.

TeoCZE
16.09.2022 3 z 5

Z celé série (pro mě osobně) asi nejslabší kniha. Nějak jsem se do ní nemohla začíst a v průběhu čtení Lovu jsem stihla dočíst dvě jiné knihy, abych se pak zase otráveně vrátila sem. Nechápejte mě špatně, děj byl dobrý a vlastně ani pořádně nevím, co mi zde vadilo. Možná už jsem Servaze jenom přesycená a zdá se mi, že je i autor. Absolutně jsem třeba nechápala postavu novinářky, která tam ve výsledku byla vlastně i zbytečná. Konec už byl ale zase dobrý a napínavý, ale už jsem to chtěla mít za sebou, tak jsem si ho nestihla ani pořádně vychutnat. Dávám tři hvězdy, možná si to zaslouží víc, ale čtyři jsem dala knihám, které mě bavily mnohem víc.

LeXy.36
13.09.2022 2 z 5

Pro Annyshga: Ostatní knihy jsou o hodně lepší, tohle mě taky trochu zklamalo. Neposlouchat to jako audio, tak bych to nedala. A ještě jsem od něho nedočetla Zkurvenej příběh, moc mě to nebavilo.

happy-smile
11.09.2022 4 z 5

Minulý díl mě svou zápletkou, tedy spíše rozuzlením, docela vykolejil. Ale s tímto jsem byla spokojená. Myslím, že se vracíme ke starému dobrému Servazovi. Kniha se četla dobře, byla napínavá. A navíc se docela dotýkala aktuální situace.

jurass1976
06.09.2022 4 z 5

Dobrá kniha

Annyshga
02.09.2022 2 z 5

Netradičně jsem nezačala prvním dílem série ale hned sedmým. Musím říct, že tuto sérii jsem měla v hledáčku dlouho ale jaksi nebyl čas. Teď ale upřímně nevím jestli se vůbec pustím do nějaké další . Prvních 100 stran jsem byla vážně nadšená jak se vše parádně rozjelo a příběh se četl v podstatě sám. Pak ale nastal zlom... Jakmile se do děje začala míchat politika, zkorumpovanost, barva pleti a covid děj pro mě přestal být zajímavý. Tyto témata v knihách vážně nemám ráda, proto zjevně v hodnocení vybočuji od ostatních. Z čeho jsem ještě nebyla úplně nadšená byla spousta jmen, ve kterých jsem se chvilkami ztrácela. Možná to bylo i tím, že jsem nečetla předchozí díly, těžko říct ‍️. Jinak až na střípky života detektiva Servaze vůbec ničemu nevadí nečíst popořadě. Mě kniha moc nesedla.

vera4669
28.08.2022 3 z 5

Bohužel nejslabší kniha série... Příběh byl nijak a když k tomu přičteme otravné mletí o rouškách apod. tak to bylo spíše čtení za trest. U knihy se chci odreagovat, určitě to tam nemuselo být zmíněno x krát stále dokola..ani příběh to nevylepšil, konec bez napětí,.. Za sebe doufám, že další díl už bude zase top a bez těch blbin okolo.

brabofka
28.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Už žádný Julian ani Marianne. Opět je tu zpátky Martin Servaz, kterého jsme měli možnost poznat úplně na začátku série. Nejdříve jsem se na to těšila, pak přišly menší rozpaky ale třetí třetina se zdá všechno vylepšila. I když mi zde přebývala omáčka, nevysvětlené vsuvky bočních dějů, které tak jak začaly tak i skončily - nijak. Ano i tento příběh ovlivnil covid, ostatně co dnes ne. Konec mi přišel lehce uspěchaný a možná otevřený? Jen proboha už žádní Hirtmannové a jemu podobní. Proč mrtví ožívají a mstí se dál ? Tak snad podruhé nevstoupíme do téže řeky.

mazlak
28.08.2022 4 z 5

Tak tohle j trochu zklamání. Politika, covid a ještě spousta detailů. To vše příběhu spíše škodilo a zpomalovalo ve čtení.
Za mne asi nejhorší díl.

Bernard Minier
francouzská, 1960