Lotta z Rošťácké uličky

Lotta z Rošťácké uličky https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/31883/lotta-z-rostacke-uli-31883.jpg 4 302 48

Malá Lotta bydlí s rodiči a dvěma sourozenci v hezkém žlutém domě v uličce, která se správně jmenuje Pošťácká. Možná že kdysi v téhle ulici pošťáci žili, prohlásil jednou Lottin tatínek, ale protože tu teď již dlouho řádí jenom rošťáci, překřtili ji na Rošťáckou. A opravdu, všechny tři děti Nymanových jsou velmi podnikavé, s báječnými plány a nápady, z nichž nejoriginálnější a nejúžasnější má vždycky ta nejmladší – však už jistě tušíte kdo a odkud.... celý text

Literatura světová , Pro děti a mládež , Příběhy

Vydáno: , Albatros (ČR)

Lotta på Bråkmakargatan , 1992

Hoblinka
09.10.2023 5 z 5

Nadčasová kniha, která baví už několikátou generaci dětí.

Briv
20.04.2023 5 z 5

* Knížku jsem si čítávala jako malá holka s mojí mámou, ale knížka se nám už nedochovala. Teď jsme si ji po letech přečetla znovu se synem. Celkem se mu líbila, rád si prohlížel obrázky, ale znovu si ji přečíst už nechtěl.
Přiznám se ale, že pro mě to byl vlastně celkem šok, protože vzpomínky na knížku mám fakt pěkné, Lotta mě moc bavila, to jak je vychytralá, ale teď mi připadala no... Uff!:) Až se tomu směju, jak to může člověk vnímat rozdílně.

_Michelle_
31.12.2022 5 z 5

Moc hezká dětská knížka o neposedné, vynalézavé, veselé Lottě a její rodině. Byla radost předčítat milé příhody této malé holčičky. Mnohdy jsem se přistihla, že mám na rtech úsměv.

zazvorek
20.11.2022 4 z 5

Četla jsem dětem loni, něco je bavilo, něco ne, rozhodně se jim kniha do paměti nijak hluboko nezaryla. Letos dostaly audioknihu a u večeře nechtějí poslouchat nic jiného... Asi byla potřeba, aby dorostly do věku, kdy mají pro Lottiny lumpárny porozumění. Rodič obdivuje trpělivost Lotiny maminky, dítě se inspiruje trhlými nápady... Pomoc! :-)

maryska09
07.10.2022 5 z 5

Klasická dětská knížka paní Lindgrenové. Vtipná, něžná, plná hezkých příběhů. Děti zaujme. Doporučuji

yellowbanna
16.05.2022 4 z 5

Děti to bavilo, jsou tam vtipné momenty. Typický styl Astrid Lindgrenové.

Kobzíci
05.02.2022 5 z 5

Laskavé a vtipné příběhy.

rozina351
04.12.2021 5 z 5

Lotta je naprostá pecka, jedna z nejoblíbenějších knih mých dětí! Vtipné, srozumitelné a přístupné dílko na mnoha úrovních. S dětmi ji čteme opakovaně, určitě stojí za pořízení do knihovničky.

Modrina
06.09.2021 5 z 5

Moc pěkná dětská knížka. A když se vám narodí vnučka Lotta, dostane tahle kniha další rozměr. :)

Nudlesmakem
20.06.2021 5 z 5

Četli jsme ve školce a dětem se moc líbila. Dokonce se někteří rodiče prišli zeptat, co to čteme, že dětem se kniha moc líbí. Za mě laskavá, vtipná kniha.

Anička2011
23.05.2021 5 z 5

Hezká knížka ale spíš pro menší děti.

Aknel26
18.05.2021 5 z 5

Když bylo synovi takřka na den pět let, sáhla jsem po jedné z oblíbených knih mého dětství. A brzy jsem měla vážné obavy, že moji favoritku budeme muset odložit nedočtenou, protože syna vůbec nezaujala. Naštěstí jsem dostala spásný nápad přeskočit úvodní kapitoly, které vypráví Mia, a začít číst tři delší a akčnější příběhy na konci knihy - jak se Lotta odstěhovala, jak jezdila na kole a jak sehnala vánoční strom - a ty syna moc bavily!
Když už se s postavami seznámil a spřátelil, vrátili jsme se zase na začátek - a nedočetli...

musivila
26.04.2021 5 z 5

Lotta je kniha mého dětství. Četla jsem ji několikrát. Moc se mi líbila. A stále se k ní ráda vracím při čtení se synem. Každý rok na Vánoce nesmí chybět příběh Jak Lotta sehnala vánoční stromeček, ten je můj nejoblíbenější. Syn má zase rád, jak Lotta rozstříhala svůj svetr a odstěhovala se z domu. Astrid L. opravdu umí psát dětské příběhy. Doporučuji.

Bethanee
05.01.2021 4 z 5

První knížka kterou jsem sama přečetla. Ještě někdy říkám "Kokni do koše" :)

Karcoolka2210
08.10.2020 5 z 5

Lotka je teda riadne číslo a jej príbehy sú super. Astrid Lindgren je jednoducho jedna z naj autoriek pre deti :)

jednorozka
16.04.2020 5 z 5

Moc hezka, zabavna knizka, trochu jako Deti z Bullerbynu, ale neutkvela mi v pameti tolik. Ale jen, co jsem si na ni vzpomnela, zas jsem se rozzarila, takze 5 hvezd. :) Astrid Lindgrenova mela uzasny talent.

RendyaDav
18.01.2020 5 z 5

Tuto knížku jsem koupila a ráda četla mému synovy ,který měl tento styl knížek hodně rád...

verka5083
21.09.2019 4 z 5

Krásná kniha. Popisuje mi to dětství, kdy jsem snila o pokojíčku pro sebe a o hromadu panenek. Byla jsem spíš samotář a tahle kniha mi připomněla mě dětské sny .

MíšaS.
17.08.2019 5 z 5

A ještě jedno ohlédnutí do minulosti :)
Strašně jsem chtěla být jako Lottka - lumpice, co zažívá spoustu dobrodružství :D
Zrovna nedávno jsem jí četla našemu malému a zjistila jsem, že mě kniha stále baví, na rozdíl od něj...

m.zirhut
20.06.2019 4 z 5

Rošťáctví Lotty(hlavně epizoda okolo roztřihaného svetru) holky 5 a 7 let opravdu bavilo.