Losos v kaluži

Losos v kaluži https://www.databazeknih.cz/img/books/35_/353794/bmid_losos-v-kaluzi-d6e-353794.jpg 4 1539 391

Cynická Bára není typ holky, která se ráno probudí se sexy rozcuchem, protáhne se a na první pokus vyfotí #nomakeup selfie, za kterou dostane 200 lajků, než dojde do koupelny. Je spíš ten typ holky, která se ráno bojí podívat do zrcadla, na zůstatek účtu a do lednice. Její život se otočí vzhůru nohama, když jí umře babička a „odejde do nebe“. Bára ale zjistí, že smrtí nic nekončí, naopak jí všechno začíná!... celý text

Seyris
11.03.2022 4 z 5

Me myslenka takoveho pojeti nebe a pekla moc zaujala. Tajne doufam, ze budu ta bez destniku :-). Je to jednodussi knizka s predvidatelnym koncem, ale tohle tema je opravdu zajimave a zajimave pojate. Urcite stala za precteni.

barbora6886
07.03.2022 5 z 5

Super

Radvana
23.02.2022

Chtěla jsem knihu odložit,když jsem narazila na slovo glioblastom ,protože s nim ted bojuje bratr …dočetla jsem nakonec a doufám,ze do budoucna mi ta nastíněna verze nebe a pekla pomůže

kkouzlo
18.02.2022 4 z 5

Losos mi v knihovně chyběl jako poslední a nyní mám přečtenou kompletní Lukáškovou, no asi mi stále nejvíc v hlavě utkvěla Panda. Losos v kaluži byl super, jsem ráda, že se Bára na konci "pochlapila" a vzala život do svých rukou.

mfajmanova
11.02.2022 3 z 5

Příjemná knížka s netradičním námětem. První polovinu jsem doslova hltala, druhá půlka mi pak přišla slabší.

MartinkaSl
05.02.2022 5 z 5

Nádherná, ale smutná knížka, kterou jsem nemohla odložit a přečetla ji jedním dechem. Krásná myšlenka nebe, kterou si uchovám.

tyna_01
04.02.2022 4 z 5

Dle mého názoru měla kniha pomalejší rozjezd, ale to se postupem času změnilo a pak jsem ji nechtěla odložit :)

hzd
30.01.2022 4 z 5

Knížka se mi líbila. Sice byla smutná, ale četla se hezky. Navíc nám dala nahlédnout jak to vypadá v nebi.

betička
16.01.2022 5 z 5

Poslouchala jsem tuto knihu jakou audioknihu a musím říct, že hlas Libušky Šafránkové z nebe byl úžasný, povzbuzující, uklidňující, veselý i zoufalý .... moc hezký pohled na to jak to "tam" může vypadat :-)
Zaujal mě popis vztahu a vývoj postav babičky a vnučky, kdy jedna měla jen tu druhou a pak se musely naučit být bez sebe.
Moc hezky popsaný vývoj Báry, z holky, která se bála rozhodnout co dál, byla naštvaná na všechny a na všechno, ale vlasně neměla "koule" na to cokoliv s tím dělat, se postupně (s mnoha zaškobrtnutími) vyvynula holka, která už má odvahu vzít život do svých vlatních rukou.
Babička, která nejprve (když žila) nechtěla vnučce mluvit do života, najednou v nebi má potřebu jí všechno vypovědět, ukázat (poradit) směr ...
V knize jsem objevila pár myšlenek, které stojí za zamyšlení, které rozesmějou ... A co si z ní odnést? Třeba to, že nemá cenu posunovat věci na někdy, radovat se z obyčejných věcí sednout si na lavičku v parku, číst knížky, které máme v knihovně, dívat se do domech v ulici, kterou procházíme každý den. Nebát se udělat rázný krok v před, i když můžeme udělat chybu a šlápnout do kaluže :-)

kofina
15.01.2022 5 z 5

Lososem v kaluži jsem se seznámila s Markétou Lukášovou a určitě zkusím další knihy. Styl psaní mi sedl, spousta použitých slovních obratů a popisů mi byla dost blízká, jediné, co mně osobně nesedlo (ale patřilo to k příběhu samozřejmě), byla povaha hlavní hrdinky. Opravdu si za spoustu věcí mohla především sama a byla neskutečně zlá na lidi okolo sebe, jak jí bylo i nakonec vytčeno.. :D

heczek
28.12.2021 1 z 5

Námět je to zajímavý, pár myšlenek je tam hezkých, bohužel zpracování je za mne nešťastné. Zpočátku jsem si oblíbila babičku Miladu, její moudrost, klid a rozvážnost, naproti tomu zamindrákovaná Barbora mi jako hlavní hrdinka vůbec nesedla. Připadalo mi, že čtu příběh o pubertální holce, která se snaží být "cool", jak jen to jde, ale vlastně nikoho nepotřebuje a svými rádoby vtipy si na ostatních léčí své ego..
Na mne působí celá kniha kýčovitě, nemluvě o světu nebe a pekla..

Macabitt
27.12.2021 5 z 5

Losos v kaluži je moje první přečtená kniha od této autorky a určitě ne poslední. Neskutečně mě bavil styl psaní. Některé hlášky mě upřímně rozesmály.
Třeba :
,,Potvrdilo se mi ale takový legrační pravidlo – jakmile k sobě posadíte jakýkoliv dvě holky a dáte jim do ruky alkohol, do deseti minut si budou svěřovat svoje vztahový problémy, jako by se znaly od dělohy.,,
,,Ona vypadala jak z umělý hmoty.,,
"Loupe si lak z nehtů na úhlednou hromádku u kompu."
:-D
Vyobrazení posmrtného života nebe/peklo se mi líbilo. Příjemná oddychovka.
Teď už se těším na Pandu v nesnázích. :)

Kuxka
25.12.2021 5 z 5

Moc se mi líbilo. Styl psaní u Báry mi moc nesedl, ale knížka to byla furt super. Vize nebe a pekla je skvělá. Hrozně se mi líbí, jak jsou autorčiny knížky propojené. Doporučuji přečíst!

makovec201
16.12.2021

Kniha se mi moc líbila. Došlo i na přečtení dalších titulů, tuhle prvotinu ale hodnotím jako velmi povedenou. Hezky vypointovanou a čtivou.

Racík
17.11.2021 4 z 5

Příjemné, i když spíš smutně laděné počtení. Docela by se mi líbilo, kdyby to v posmrtném životě fungovalo jako v této knize -:).

jajinka013
19.10.2021 2 z 5

Dlouho jsem tuto knihu měla vyhlídnutou a těšila jsem se na ni, ale nakonec mě nijak nenadchla, ale ani neurazila. Nenáročné čtení.

Placka007
10.10.2021 5 z 5

Moje druhá kniha od M.Lukešové a opět zajímavě, a pro mne čtivě, podané vážné/smutné téma. Kéž by to tak po smrti opravdu bylo.

1alena1
08.10.2021 5 z 5

Velice mě zaujal pohled na to, jak vypadá život "na druhé straně břehu", nejdřív jsem z toho nebyla nadšená, nemám ráda "coby kdyby", ale mělo to svůj efekt. Zajímavá knížka současné mladé a nadějné autorky. Majonéza k snídani se mi líbila trochu víc, tak uvidíme, teď půjdu do Pandy.

Katulinka69
07.10.2021 4 z 5

Jee to bylo krásný.
Posloucháno jako audiokniha.
Libušku Šafránkovou jsem si užila

namornice
05.10.2021 4 z 5

Tohle byla od autorky moje první kniha. Humorná i sarkastická a velice čtivá.
V rámci žánru určitě jedna z lepších.
Zpracování toho jak funguje nebe a peklo se mi líbilo. Skvělá oddechovka, určitě doporučuji.