Rufiáni

Rufiáni https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/471808/bmid_rufiani-zpl-471808.jpg 4 23 4

Lonesome série

< 2. díl

Kazatel Markham a jeho horda fanatiků vraždí odpůrce otroctví v Kansasu. Provádí snad nemilosrdný plán vysoce postavených lidí, kteří mají dalekosáhlé politické cíle? A co má společného Lonesome s krvavým zločincem?

Literatura světová , Dobrodružné , Komiksy

Vydáno: , Josef Vybíral

Lonesome 02 Les Ruffians , 2019

adevr
13.03.2022 4 z 5

Fajn kresba, a nepříjemný font v textových bublinách.

Ivan Kučera
12.06.2021 3 z 5

(SPOILER) Obávam sa, že po dvojke môžem s čistým svedomím skonštatovať, že Lonesome nie je moja komiksová srdcovka. Je fakt parádne nakreslená (snežné prostredie). V tomto je na Swolfsa spoľahnutie. Ale ako scenárista ani tentokrát neprekročil svoj vlastný tieň a hoci sa snaží, opäť raz mu z toho vychádza nudný priemer s pár dobrými nápadmi, avšak i s postavami, ktoré vás nechytia za srdce a s dialógmi, ktoré sú napísané štýlom jedným uchom dnu, druhým von. Čiže sa opakuje to isté, čo som s ním zažil už v jeho upírskej sérii Princ noci. Pozitívne ma prekvapil nepredvídateľný vývoj deja (linka s kazateľom je v podstate vyriešená už v tomto albume + vidíme dôvod, prečo ho hrdina vlastne prenasleduje KONIEC). Vlastne ma mrzí, že musím dať „iba“ 3*, ale ak by som dal štvrtú, tak "iba" za kresbu. Komiksy ale nepozostávajú len z nej, ale aj zo scenára a ten je v prípade Lonesome 2: Rufiáni ozaj priemerný a neveľmi zaujímavý. A zas ani tá kresba nie je až taká fenomenálna a geniálna, aby som len za ňu komiksu udelil 4* (tento luxus si môže dovoliť Superman: Mír na Zemi, prípadne Batman: Arkham - Pochmurný dům v pochmurném světě, kde je výtvarná stránka natoľko úchvatná, že dokáže zamaskovať priemerné scenáre). Lonesome 2 je konzervatívny, starosvetský komiks. Kým ním len listujete, je úžasný. No len čo sa doňho začítate, stáva sa nezáživným.

bazyk21
07.06.2021 5 z 5

skvělý příběh, nádherní kresba

GoodGames
04.05.2021 4 z 5

Yves Swolfs sa vrátil na náš trh po 18 rokoch s prvým dielom Lonesome, ktorý ukázal, že nám má stále čo tento šikovný autor ponúknuť. Lonesome 02: Rufiáni pokračuje presne tam, kde prvý diel skončil a tak náš hlavný hrdina stopuje náboženských fanatikov na čele s Markhamom, ktorého chce chytiť živého, aby dostal odpovede na svoje otázky. Frank so svojou domobranou ho však chcú dostať mŕtveho…Príbeh je dostatočne pútavý a mne sa druhý diel páčil ešte o niečo viac, ako ten prvý. Ak máte chuť na kvalitnú westernovú sériu s veľkým počtom prestreliek, Lonesome je skvelou voľbou.

westerny komiksy pomsta kazatelé

Yves Swolfs