Džungle hrůzy

Džungle hrůzy https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/273609/mid_dzungle-hruzy-nyA-273609.jpg 4 51 6

Jsi Lone Wolf – poslední Mistr Kai ze Sommerlundu. Slavnostně jsi přísahal, že obnovíš řád Kai v jeho plné slávě a pomstíš své učitele a druhy, kteří zahynuli v boji s odvěkými nepřáteli – Temnými pány z Helgadadu. Abys mohl svůj slib splnit, musíš získat Kámen vědění z Ohrida, chrámu ztraceného v džungli a bažinách Danargu. Doprovázen rytířem Paidem, kouzelníkem z Dessi, musíš projít Talestrií, která je zmítána válkou. Úspěch výpravy je ovšem ohrožen, neboť Temní páni se brzy dozví o tvé přítomnosti. Dokážeš překonat nástrahy, jež ti kladou do cesty Gnaag, Zegronovy armády a stvůry Agarashe Prokletého? Podlehneš silám zla, nebo budeš schopen se jim ubránit a splnit své poslání?... celý text

Dobrodružné , Fantasy , Gamebooky

Vydáno: , Mytago

The Jungle of Horrors , 1987

RanMori
19.06.2023

Ať chodím kudy chci, pořád se mi nedaří narazit na toho ikonického pavouka :D

JirkaTob
29.06.2021 3 z 5

Po Hradu Smrti je tento díl rozhodně slabší. Putování jako takové mi nepřišlo ničím zvlášť poutavé. Díl působí spíš jako mezihra před dalším dílem, která má za cíl vykreslit blížící se válku s Temnými pány.
Také mi vadila absence souboje s finálním nepřítelem, který zde úplně chybí.

haWranka
26.03.2021 4 z 5

Velmi napínavý díl. A moc se mi líbí, že tentokrát necestujeme sami, ale máme s sebou parťáka Paida!

Koza3
28.12.2016 3 z 5

Když mi brácha poslal odkaz na aplikaci na Android, která obsahuje všechny gamebooky o Lone Wolfovi (v AJ a zdarma), tak jsem to hned nainstaloval a začal smažit tuhle nostalgickou klasiku. V podstatě jsme na tom vyrostli a můžu říct, že díky gamebookům mám rozvinutou představivost. Kam se hrabou dnešní fantasy naservírovaná na stříbrném podnose? Musíte si to hezky v hlavě zrekonstruovat, kreslit si mapku, vést si inventář, no prostě paráda :-)

Další magnakai putování, tentokrát džunglí a močálem. Snaha o originalitu se cení, každý gamebook s lonewolfem má své originální zasazení, ale ruku na srdce...potřebujeme to? Někdy je fajn držet se fungujícího modelu a nesnažit se být za každou cenu jiný. Tedy džungle hrůzy se do džungle moc nedostane, než se vyhrabete z města a doputujete na okraj, došly autorovi čísla a tak se nalezení kamenu a mačetování se porostem zúží na pár stran. Nevadí, zabojujete se, použijete různé schopnosti a budete na vážkách v různých situacích...věřit či nevěřit tomu profi prodavači luků? :-) Za mě lehký nadprůměr, ale příběhově nic moc...

Cryptkeeper
08.01.2016 4 z 5

Můj vůbec první gamebook z edice Lone Wolf.
Musim uznat,že jsem vždy upřednostoval Fighting Fantasy,Livingstona atp. a tomuto jsem nevěnoval pozornost.
Chyba! Další řada nádhernách gamebooků ze staré školy,určitě stojí za přečtení :)

yank3e
22.01.2013 4 z 5

Osmá kniha ze série gamebooků o Lone Wolfovi.
Klasika, která by neměla minout žádného gamebookového nadšence. Takový Pán Prstenů mezi gamebooky. Kvalitní příběh, promyšlený svět a originální herní mechanismy. Na začátku si zvolíte schopnosti, které vám budou během hry užitečné a s každou dohranou knihou získáte další. Schopnosti i výbavu si přenášíte napříč celou sérií, jednotlivé díly na sebe přímo navazují. Místo házení kostkou stačí zapíchnout tužku do tabulky s čísly. Souboje jsou řešeny velmi spravedlivě a roli nehraje pouze náhoda, ale i schopnosti a výbava. Neřešíte pouze zbraně, ale i zbroj a štít. Musíte odpočívat, musíte jíst. Takhle promyšlené gamebooky často nebývají, přesto je vše jednoduché a lehce zvládnutelné.

gamebooky

Joe Dever