Útok ze tmy

Útok ze tmy https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/47049/utok-ze-tmy-47049.jpg 4 182 33

Lone Wolf - série Kai série

První ze série gamebooků – ty, Lone Wolf, jakožto jediný přeživší z rytířů řádu Kai, máš za úkol varovat krále před útokem Temných pánů. Jejich sluhové tě však na cestě pronásledují – nebezpečí číhá na každém rohu.

Dobrodružné Fantasy Gamebooky
Vydáno: , AFSF - Asociace fanoušků science fiction , AG Kult

Flight from the Dark , 1984

Futureloki
20.05.2018 5 z 5

Velmi zajímavý gamebook který mi připomíná oblíbenou ságu Grailquest. Musím si sehnat další díly :-)
Pro čtenáře gamebooků určitě doporučuji.

Kapis
03.05.2018 4 z 5

Tak moje malá drahuša už půjde letos do první třídy! Jelikož už jsem s ní hrál dračák, když snad neobešla ani polí pět, tak jsem si vzpomněl na krásné časy prvních gamebooků - první byl takový kreslený a měl jen asi 50 odkazů - pak přišli Goblini od Altaru a Artuš - tak jsem si řekl, že si Lone Wolfa znovu seženu. Myslím si, že pro vyvíjející se dětskou mysl a rozvoj fantazie je to asi stotisíckrát lepší, než je posadit k nějaké elektronické mrdce. Jednou mi kolega, jenž už je v důchodu, řekl, že pokud děcku dám klacek a řeknu "rozděl to", vznikne mu asi desetkrát více synapsí v mozku, než bych mu řekl, "zlom to", jelikož prej děcko má mnohem více možností - zlomit, přeseknout, urvat, přeřezat a tak se mnohem více vyvíjejí jejich mysli. No, je to chytrý chlap a já se tím řídím.

Takže jsme si nadefinovali postavu, posledního rytíře řádu Kai - Květušku:) Já předčítal a rozhodnutí co kerykajzjak činila dceruška, která nám však v knize třikrát nepřežila, napočtvrté jsme se dostali až ke králi a slavili jsme vítězství. Musím říct, že jsem se u toho taky perfektně bavil, jedinou výtku mám k docela velkému množství pravopisných a stylistických chyb, ale pal to paleočert, byla to ryzí zábava. No a teď jsem bombardován, kdy už budeme pokračovat Ohněm na vodě, tak už jsme seděli u pískoviště, kde zas dvouletý drobňuša si přesypával písek do bot a do vlasů a my jsme hráli:)

Jediné, čeho se děsím je, že už umí číst pomaličku sama a zatím sice je mě potřeba, ale brzy mě z tohoto dobrodružství taky může pěkně vykopnout:) No a když jsem poskupoval knih asi za sedm stovek, tak jsem zjistil, že to nové vydání, které je možnost si koupit má asi o 200 odkazů více a i ty další knihy mají nějaké bonusy. No, co už, zase tolik peněz to nebylo a třeba si do budoucna koupíme i novou edici a tahle mi zůstane jako vzpomínka.

RyonMathrin
13.04.2018 5 z 5

Na gameboocích Lone Wolf jsem vyrůstal, proto asi nebudu moc objektivní. Alespoň se pokusím.
Klasický konflikt na pozadí - "dobro" proti "temnému pánu" je podle známé černobílé šablony. To ovšem vůbec nevadí.
Vykreslený svět má úžasné, drsné kouzlo... a v detailech je zcela originální. Myšlenka řádu mocných bojovníků, jehož jste posledním přeživším členem, dává prožívání příběhu správné napětí. Svět je plný původních nestvůr.
Tato první kniha je spíše takový "boj o přežití", ale v neskutečně nepřátelském prostředí.

Před pár lety jsem si na sérii zavzpomínal a přes internet koupil celou sérii (Jen Kai gamebook, MagnaKai podle mne už je jen x-tý odvar), původně jsem měl totiž jen půjčeno od kamaráda.
Bavil jsem se skvěle i po letech. Mohu jen doporučit.

Latys
31.12.2017 5 z 5

Dobrý začátek dlouhé série. Hezky vymýšleno, dobře napsáno a nostalgie jak svině. Tenka knížka u které jsem čekal, že ji dohraju podstatně dříve. Nečekal jsem, že se do ni vejde tolik odkazů. Super prostě klasika rpg a fantasy. To je ono pravej gamebook.

Hellrampage
27.01.2017 3 z 5

Prvý gamebook, čo som kedy čítal. Prvý diel je malá útla knižôčka, ktorá začína obriu sériu Osamelého Vlka, ktorého môžete sami viesť na jeho ceste za pomstou. Kniha ma trochu sklamala (preto aj také relatívne "nízke" hodnotenie), pretože som ju prečítal skoro za jeden deň (s prestávkou za 2). Ak ste starí RPG harcovníci a prešli ste zopár starých RPG typu Baldur´s Gate, Planescape Torment, Fallout, prečítanie tejto knihy do zdarného konca vám nebude robiť najmenší problém. Kniha veľmi rýchlo plynie a naozaj som sa čudoval, ako sa autorovi podarilo zapísať toľko ciest do tak útlej knihy.

K obsahovej stránke - na prvých stranách nájdete krásnu mapu a inventár, kde si môžete zapisovať predmety, ktoré máte práve u seba (zapisovanie som riešil do mobilu, takže mi to prišlo ako také futuristické fantasy dobrodružstvo). Na ďalších pár stranách si vyberiete disciplíny (prišlo mi dosť jednoduché, že už od začiatku máte až 5 disciplín z 10tich), ktoré si myslíte, že budete najviac potrebovať (ja som si vybral Lov, 6. zmysl, Léčitelství, Boj se zbraní a útok duševní silou) a následne si musíte náhodne vybrať zbraň (bojová húl to istila). Rýchle pravidlá, ako knihu hrať, sú popísané veľmi dobre a následné súboje s nepriateľmi sa odohrávali veľmi rýchlo aj vďaka tabuľke náhodných čísel. Zomrel som asi 4-5x, ničmenej som mal uloženú pozíciu v mieste, kde to bolo bezpečné (uložená pozícia = lístoček na MHD), takže som mohol pohotovo zmeniť smer jazdy. S knihou som spokojný, len mi prišla krátka a jednoduchá. Ďalšie diely kupovať asi nebudem, možno ich kúpim ako odreagovanie pred hlavným jedlom (a tým je teraz pre mňa Malazská Kniha Padlých)...

Najviac sa mi na knihe nepáčili dialógy a emócie postáv, ktoré neboli presvedčivé a pôsobili dosť strojovo. V rýchlosti, akou knihu prejdete, sa ani nestihnete stotožniť s hlavným hrdinom a nie to ešte s vedľajšími postavami, ktoré tu ani žiadne nie sú (sakra, tá princezna bola kočka, škoda, že tu nebola možnosť: "vziať princeznú za ruku a bežať s ňou preč, otoč na 551")... 70%

Pudink
04.12.2016 5 z 5

Můj první gamebook a určitě ne posladní. Moc fajn počteníčko. Teprve po první knížce tuším jak si vést zápisky o postupu v knížce :)

Koza3
30.11.2016 3 z 5

Když mi brácha poslal odkaz na aplikaci na Android, která obsahuje všechny gamebooky o Lone Wolfovi (v AJ a zdarma), tak jsem to hned nainstaloval a začal smažit tuhle nostalgickou klasiku. V podstatě jsme na tom vyrostli a můžu říct, že díky gamebookům mám rozvinutou představivost. Kam se hrabou dnešní fantasy naservírovaná na stříbrném podnose? Musíte si to hezky v hlavě zrekonstruovat, kreslit si mapku, vést si inventář, no prostě paráda :-)
První kniha ze série Kai je taková prequel, začátek velkého příběhu. Nastíní co že se to bude dít a vyšle Vás na cestu za králem. Přišlo mi, že oproti dalším dílům je dosti krátká a neobsahuje větší nástrahy či zvraty.

Issiriana
09.08.2015 4 z 5

Pěkný GB, ale Norikovi se asi žádný nevyrovná...

kuceju
03.03.2014 5 z 5

Nejlepší gamebook, co jsem kdy četla!!!

Tomislav
27.10.2013 5 z 5

Když Vám odejde počítač, tak se určitě zabavíte a ještě procvičíte fantazii ;-) Fajn gamebook.

Yarwen
01.05.2013 5 z 5

V polovině 90. let jsem narazil na knihu, se kterou čtenář může příběh prožít sám a ovlivnit jej svými rozhodnutími. Byl to můj první "gamebook" a byl jsem jím nadšen. Pak už bylo jen otázkou času, kdy narazím na Dračí doupě a zcela mu propadnu.
Útok ze tmy je první knihou ze série o Lone Wolfovi; gamebooky z této série pokládám za jedny z nejlepších, které na českém trhu vyšly. V tomto příběhu se snaží Lone Wolf dostat ze zničeného kláštera ke králi. Čtenář si vybere pět z deseti schopností (po každém úspěšně dohraném dílu si může přibrat další jednu) a pak už záleží jen na něm, jak se popasuje s nástrahami, které na něj čekají.

haWranka
14.02.2013 4 z 5

První gamebook s Lonem Wolfem a zároveň i můj první gamebook. Jelikož jsme doma měli jen první tři díly, mám je projeté opravdu mockrát. A přesto pokaždé jedu jinou cestou, jsem napjatá jako struna až do chvíle, kdy uvidím ono uklidňující "Obrať na 350."

yank3e
22.01.2013 4 z 5

První kniha ze série gamebooků o Lone Wolfovi. V sérii se najde pár daleko lepších dílů, ale přesto v porovnání s gamebooky z jiné kategorie dobrá knížka. Dá se projít skoro bez bojů (což je fajn) a velmi rychle (což je teda spíš nevýhoda).

Klasika, která by neměla minout žádného gamebookového nadšence. Takový Pán Prstenů mezi gamebooky. Kvalitní příběh, promyšlený svět a originální herní mechanismy. Na začátku si zvolíte schopnosti, které vám budou během hry užitečné a s každou dohranou knihou získáte další. Schopnosti i výbavu si přenášíte napříč celou sérií, jednotlivé díly na sebe přímo navazují. Místo házení kostkou stačí zapíchnout tužku do tabulky s čísly. Souboje jsou řešeny velmi spravedlivě a roli nehraje pouze náhoda, ale i schopnosti a výbava. Neřešíte pouze zbraně, ale i zbroj a štít. Musíte odpočívat, musíte jíst. Takhle promyšlené gamebooky často nebývají, přesto je vše jednoduché a lehce zvládnutelné.

gamebooky

Joe Dever