Londýnská pole

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Londýnská pole (1989) psal Martin Amis jako kriminální příběh konce milénia. Obětí je Nicola Sixová, sexuálně vyzývavá žena, která sama sebe nenávidí a rozhodne se zaranžovat svou vraždu. Vrahem může být Keith Talent, násilnický ničema, jehož jedinými vášněmi jsou pornografie a šipky, nebo také bohatý, počestný a otravně romantický Guy Clinch. A zatímco Nicola vede své nápadníky vstříc propasti, Londýn a vlastně celý svět kolem nich kolotá ve sžíravě zábavném vyprávění, plném Amisových slovních ohňostrojů i neotřele vyjádřených mravních postojů. Přelom 80. a 90. let minulého století představoval dosavadní vrchol autorovy tvorby a Londýnská pole, rozsáhlá freska o západní civilizaci konce tisíciletí, patří bezpochyby k tomu nejlepšímu, co světoznámý spisovatel napsal....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/4072/londynska-pole-4072.jpg 3.913
Orig. název:

London Fields (1989)

Žánr:
Literatura světová, Romány
Vydáno:, Volvox Globator
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (3)

Kniha Londýnská pole

Přidat komentář
Crimble
21.09.2017

Uff, to bylo náročné. Svým způsobem neodolatelné, zároveň pro mne dost roztříštěné a příliš barvité, "ukecané". Zajímavé vstupování autora do příběhu (nic nového, ale i tak originálně pojato). Celkově rozporuplné dojmy, občas bylo těžké se soustředit. Možná je to ale jen můj soukromý problém s Amisem.

Silkwe
17.04.2014

No nevím, moc mě to nenadchlo. Sice mě na jednu stranu zajímalo, jak to dopadne (ale že to dopadne takhle mě napadlo - doufala jsem, že to bude jinak...)

Edana
07.04.2013

Kniha se mi v knihovně do ruky přimotala tak nějak náhodou...Zaujal mě název, zápletka taky nezněla úplně špatně. Jenže když jsem začala číst, dlouho jsem tak úplně nerozuměla záměru...A po celou dobu čtení jsem se nemohla rozhodnout, jestli je tohleto fakt umění nebo jestli je to opravdu tak nějak... o ničem. Příběh je v zásadě strašně jednoduchý, závěr lehce předvídatelný, veskrze všechny postavy "nesympatické". Ale "něco tam je". Nevím, jestli za to může ta "poutavě" zachycená atmosféra (hodnoty, móda, zábava...) přelomu tisíciletí, nebo ďábelský Marmaduke, ale nakonec jsem rozhodla pro 4 hvězdičky (kdyby to bylo možné, dala bych 3,5).

Autor a jeho další knihy

Martin Amis

Martin Amis
britská, 1949

všechny knihy autora

Kniha Londýnská pole je:

v Přečtených13x
v Knihotéce16x
v Chystám se číst12x
v Chci si koupit1x
v dalších seznamech4x