Londýn : životopis města

Historie vývoje Londýna, dějiny města a jeho významné památky od pravěku až do současnosti. Bohatě ilustrované chronologické dějiny města, jeho památky a společenský život od antiky až po 20.století. Kroniku všech významných epoch doplňuje přehled významných budov a památek, přehled význačných a zajímavých míst Londýna, rejstřík a literatura...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12786/londyn-zivotopis-mes-12786.jpg 4.57
Literatura naučná, Cestopisy a místopisy, Historie
Vydáno:, NLN - Nakladatelství Lidové noviny

London, The Biography of a City (1969)

Kniha Londýn : životopis města

mirektrubak
13.04.2017

Překvapivě čtivý popis založení a vývoje Londýna. Vhodné jako připomenutí návštěvy a nebo naopak jako příprava na cestu (kniha bohužel je dost rozměrná a těžká, takže není příliš praktické si ji brát přímo na vycházky Londýnem).
Zajímavé jsou okolnosti výstavby a přestaveb známých Londýnských staveb (Westminster, St-Pauls...), ale ještě víc mě bavily popisy života chudých Londýňanů ve středověku, ranném novověku a dickensovské Anglii - to bylo skoro jako bych četl nějaký Pratchettův popis Ankh-Morporku :-). Atmosféra hlučných tržnic, úzkých uliček a přeplněných domků má něco do sebe - tedy pro čtenáře z 21. století, který má k dispozici elektřinu, topení a všechny další vymoženosti moderního světa.