Lola Rose

Lola Rose https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/3842/lola-rose-3842.jpg 4 347 37

Když už to doma začne být moc nebezpečné, musí Jani, její máma a malý bráška rychle sbalit všechny věci a utíkat uprostřed noci z domova. Přestože mají strach, že je táta chytí, cesta do Londýna a pobyt v hotelu vypadají zpočátku jako velké báječné dobrodružství. Nový příběh pro starší dětské čtenářky o životě, jaký doopravdy je.... celý text

Dobrodružné , Pro děti a mládež , Dívčí romány

Vydáno: , BB art

Lola Rose , 2001

Aneliss
15.01.2024 5 z 5

(SPOILER) Jedna z nejvíce "heavy" knížek od Wilsonové. Jani má maminku dost nerozvážnou a často tak přebírá roli matky v rodině ona, hlavně tedy teď když jsou na útěku od násilnického opileckého otce. Má v životě spoustu starostí, malý bráška věčně zlobí, nemá ráda mámina nového přítele, bojí se nové školy, o tenčíčí se zásoby peněz, maminky zdraví a hlavně toho že je najde táta magor. Naštěstí se na konci objeví deus ex machina v podobě tety Barbary a budoucnost bude přeci jen růžová. Vzhledem k tématu bych doporučila klidně i starším/dospělým čtenářům.

Štěpinambura
29.08.2022 5 z 5

(SPOILER) Krásný, úžasný, dojemný, trochu vtipný, zkrátka dokonale promyšlený příběh! Nikomu bych nepřála prožít to co si zakusila Jani, tedy Lola Rose ;-). Ať už s otcem nebo s máminou nemocí nebo s Robbiem.

Aghatte
19.10.2021 5 z 5

(SPOILER) Když byly děti malé a chodila jsem s nimi do dětské knihovny, přečetla jsem tam celou řadu knih od JW. Všechny do jedné byly super. Bylo mi líto, že mi není 13, užila bych si to čtení ještě více. Včera jsem si oživila tuto.
Lola Rose je velmi vážné čtení. Naštěstí má ale pohádkový konec, v reálném životě by to zřejmě skončilo mnohem hůře. Úřady, škola, nemocnice- co pojištění, z čeho byla hrazena léčba, atd... A mám obavy, že Johny už je také nevratně poškozen na těle i na duchu, a jeví se jako velmi problematické dítě.
Lola Rose, holčička, která nikdy neměla klasické dětství, od mala věděla, co co znamená a na co si dát pozor. Sadistický primitivní otec a krásná nezodpovědná matka, její pití, kouření, zábava, chlapi... na to všechno se muselo brát ohledy. I na smrtelné posteli ji záleželo více na tom, jak vypadá, než co bude s dětmi.
Lolin deníček z koláží představoval život, který je krásný a který ona nikdy neměla.
Znám to, když se v dětech mísí láska a nenávist, milují své rodiče a přitom je nenávidí, za to jaký život jim připravují. A mají být rozumné a všechno chápat.
Teta Barbara byla jako anděl na bílém koni, tolik jsem jim ho přála. Na konci knihy jsem brečela.

majanka
05.04.2021 3 z 5

Prvá kniha od Wilson, ktorú som prečítala.
Zaujímavý príbeh, ľahko písaný dievčenský román. Aj keď trocha smutný príbeh, Lola Rosé vždy plná nápadov a optimizmu.

Charloteen
21.01.2021 5 z 5

Moje oblíbená autorka opět nezklamala. Jako asi v každé své knize rozebírá závažnou tematiku - tentokrát o domácím násilí. Děj vás úplně vcucne hned od začátku a rozhodně se nemusíte bát nudy, ale připravte se, že si neodpočinete a nebudete mít klid, dokud knihu nedočtete.

Angie_Missfit
14.12.2019 5 z 5

Jedna z nejsugestivnějších a nejrealističtějších knih od J. Wilson o životě s fantazií a vírou v happyend ve světě, který stojí někdy pěkně za prd. Tohle je pro mě přesně jedna z těch knih, kterou jsem nezvládla odložit, dokud jsem ji nepřečetla celou a dodnes v hlavě vidím film, který se mi při čtení odvíjel v hlavě. Některé věci by asi ve skutečnosti nešly vyřešit jako v knize (zápis do školy, byt..), ale čert to vem. Příběh Jani je skvělá ukázka toho, jak chyby rodičů dopadají na děti, které musejí už ve svém mladém věku nést obrovskou zodpovědnost nejen za sebe, ale často i za ně. Vzpomínám si, jak silně jsem soucítila s Jani, která si připadala tak osamělá a plná strachu a do příchodu tety Barbary neměla nikoho, kdo by ji poskytl alespoň trochu lásky a zázemí. Napětí příběhu dodával otec jako patologický parchant a násilník. Kniha se vám dostane pod kůži a rozhodně stojí za přečtení.

DancerJaneBooks
04.03.2018 5 z 5

Tohle byla moc krásná knížka o životě, jaký doopravdy je. Tato knížka je jedna z nejsmutnějších a nejpovedenějších od Jacqueline Wilsonové. (I když- nic se nevyrovná sérii o Hetty :) ). Jani (Lola Rose) byla několikrát o hodně rozumnější než její máma. Je hodně statečná, musí být hrozné žít pořád ve strachu. Docela mě někdy štvala její máma, ale potom mi jí bylo líto. Taky jak mluvila o její sestře- tetě Barbaře- špatně, ale pak to byla ona, kdo se zachoval zodpovědně a zachránil je.

Barik05
15.12.2017 5 z 5

Moc hezké a je to i moc smutné, hlavně ten konec. Rozhodně doporučuji.

Elulilinka1
22.10.2017 5 z 5

Jedna z nejlepších knih Jacqueline Wilsonové.

Jahoda197
18.08.2017 5 z 5

Po dlouhé době jsem zase četla knížku od J.Wilson. Krásně napsaná a chvílemi moc smutná.

Kačkaknihomol
22.03.2017 5 z 5

Naprosto skvělá kniha. Jiná slova mě nenapadají. :-)

Damaj
31.01.2017 4 z 5

Moc krásná knížka

Rosa123
28.01.2017 5 z 5

Tuto knihu mám od J.W. nejradši ze všech, je (opět) o vztazích v rodině.Jani je podle mne velice statečná, musí být hrozné, když vám život člena rodiny visí na vlásku...A k tomu se starat o věčně ukňouraného brášku...

Pechyblechy
03.08.2016 4 z 5

Hezká kniha ale neuvěřitelně mě štvala její máma.. Strašně naivní a nezodpovědná

kata5121
19.01.2016 5 z 5

Má nejoblíbenější ze všech od paní Wilsonové, dodnes si ji pamatuji :) musím ji někde sehnat.

Teribookoholik
04.01.2016 3 z 5

Knížka je podle mně trochu měně veselá?!
Asi nejslabší dílo p. Wilsonové :(

mazinka
15.12.2015

ano pěkně napsaná knížka a souklasím mohlo to být trošičku zábavnější :)

Marťa123987
04.09.2015 3 z 5

Je to dobrá knížka ale mohlo to být trochu víc zábavné.

Havree
04.09.2015

bylo top úžasný, bavilo měto

Ika6
12.08.2015 4 z 5

Už jsem jim nedávala moc nadějí, že příběh dopadne dobře, ale Lady Luck prostě zvítězila. Nelíbilo se mi, jak
Loly Rose máma mluvila zle o tetě Barbaře, ale když byli v nejhorším, byla to ona, kdo je zachránil.