Logopedie

Komunikace představuje jednu z nejdůležitějších lidských schopností. K tomu, aby člověk s ostatními lidmi mohl komunikovat, potřebuje dobře rozvinutou komunikační schopnost. Její narušení jsou mnohdy překážkou v edukaci a socializaci jedince. Narušené komunikační schopnosti se věnuje logopedie. Tato učebnice oboru logopedie je určena studujícím speciální pedagogiky všech forem studia, ale může sloužit i k získání informací rodičům dětí s narušenou komunikační schopností i dospělým, kteří se s tímto problémem potýkají. Autorka krátce analyzuje příčiny vzniku a hlavní příznaky jednotlivých druhů narušení. U jednotlivých kategorií stručně popisuje možnosti její diagnostiky a terapie. Najdete zde i pohled do historie oboru a dějiny péče o osoby s narušením komunikačních schopností. Systému poskytování logopedické intervence v České republice je věnovaná samostatná kapitola. Součástí publikace jsou i ukázky z logopedické praxe.

https://www.databazeknih.cz/images_books/10_/107670/logopedie-80A-107670.jpg 4.88
Literatura naučná, Psychologie a pedagogika
ISBN:978-80-247-1110-2

Kniha Logopedie

lukkaM
04.12.2017

Nejlepší shrnutí pro začínající i stávající logopedy. Taková bible logopedů.

jolii
13.03.2016

Výborná kniha pro začínající studenty tohoto oboru. Často se k ní pro rychlé osvěžení vědomostí vracím.

Petucelli
10.09.2015

Pro mě nejlepší kniha z oblasti logopedie, ucelené informace na jednom místě

HanaNov
17.01.2014

Výborně zpracovaná kniha, jasným a přehledným způsobem přibližuje takřka celou problematiku logopedie. Chybí snad jen vyvozování hlásek a trochu víc praktického náhledu, což je škoda, protože potom by kniha obsáhla logopedickou oblast opravdu komplexně. Na druhou stranu to není cílem tohoto titulu.