Žulové město

Žulové město https://www.databazeknih.cz/img/books/15_/15548/zulove-mesto-15548.jpg 4 214 55

Logan McRae série

Aberdeen, evropské naftařské centrum… Blíží se Vánoce, studené, temné a vlhké, a s nimi přichází smrt. Detektiv seržant Logan McRae je první den v práci po roční nemocenské a horší směnu snad zažít nemohl. V zatopeném kanálu se našlo tělo čtyřletého Davida Reida; je uškrcený, zohavený a hodně dlouho mrtvý. Ale tím to teprve začíná. V Žulovém městě řádí sériový vrah a místní média prahnou po krvi. Jako by to ještě nestačilo, Logan McRae se navíc musí potýkat s novým šéfem, detektivem inspektorem Inschem, který nesnáší hlupáky, a s bývalou přítelkyní, krásnou, ale chladnou Isobel MacAlisterovou, která je shodou okolností soudní lékařkou. Jediná dobrá zpráva je, že mu přidělili strážného anděla, konstábla Jackie „Xenu“ Watsonovou. Mrtvých v pitevně přibývá skoro stejně rychle jako čerstvě napadaného sněhu v ulicích a Logan McRae ví, že čas letí. Budou se ztrácet další děti. A přibudou další mrtví. Když si nedá pozor, mohl by být jedním z nich.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Cold Granite , 2005

rodak
24.10.2014 5 z 5

Dobře moc dobře se to četlo lepší než Rankin podobné romány Jsem zvědav na 2 díl.

šipek
24.09.2014 4 z 5

Dávám čtyři hvězdičky,jedna mi tam chybí k dokonalosti.Mé druhé setkání s tímto spisovatelem a určitě ne poslední.Hlavní postava detektiv Logan je dle mého názoru velice reálná.

Merlinit
09.07.2014 5 z 5

Skvostná detektivka z řady odpočinkových. Famózně lezavé či mrazivé počasí (Do Aberdeenu na dovolenou nejedu!), sympaticky normální a lidské hlavní postavy, strhující zločin (policistům fandíte na celé čáře) a správně gradující příběh. Co se mě týče, jen houšť a větší kapky.

ondrash77
27.05.2014

Pokud jste četli aspoň jednu knihu ze série s Harry Holem nebo komisařem Wallenderem, srovnání s hlavní postavou Žulového města se neubráníte. Stejně jako jeho literární kolegové, tak i Logan je tak trochu samorost. Na rozdíl od nich však postrádá větší dávku asociálnosti nebo "mimoňství," chcete-li. Je více reálný a vlastně o kapku nudnější.

Laf
29.03.2014 4 z 5

Velmi zajímavé čtení od začátku do konce. Je to velmi dobře napsané a vůbec se u toho nedá nudit. Tuto knihu může jen a jen doporučit :-)

NeradovaKatka
19.03.2014 5 z 5

Výborné, čtivé a napínavé až do konce! Velkým plusem je také sympatická postava hlavního hrdiny.

Knišíl
30.01.2014 4 z 5

Kniha disponuje realisticky zpracovaným vyšetřováním detektivů. Je vidět, že autor ví, jak probíhá práce policistů. Je pravda, že někomu může připadat vyšetřování jako nudná a zdlouhavá rutina, ale právě o tom je detektivní práce. Jediné co mi připadalo značně nepravděpodobné je, že detektiv McRae u sebe nenosí zbraň.

Dumicek
03.01.2014 5 z 5

Na tohoto autora jsem narazila náhodou. Hned jsem si od něho pořídila dvě jeho knihy,protože jsem si byla jistá,že to bude parádní čtení. A taky že bylo! Ponurá atmosféra Aberdeenu, déšť, sníh a mráz..to vše dokreslovalo hrůznost zločinů, které se zde spáchaly. Vraždy malých dětí jsou vždy hroznější než vraždy dospělých. Jde o nevinné stvoření, které nic nespáchalo, nic nedokázalo a už po pár letech svého života musí zemřít rukou nějakého zvrlého psychopata. Kniha je vykreslena do všech detailů. Občas mi bylo až špatně z popisů mrtvých těl dětí, ale četla jsem dál, protože kniha je opravdu strhující a napínává. Je tu spousta možných vrahů, ale jen jeden je ten pravý a ten který to nakonec byl, tak toho jsem teda nečekala. Skvěle popsané postavy detektivů a jejich lidské chování mi přirostlo k srdci. Jediné co mě v této knize štvalo,byl místní tisk. Bohužel k tomu všemu patří, ale dokáže napáchat nenapravitelné škody..

adelagr
26.12.2013 4 z 5

Brutální román o to hrůznější a děsivější, když jde o vraždy malých dětí. A jako by ten děs nebyl pro rodiče pohřešovaných dětí už tak obrovský, olej do ohně přilévá také všudypřítomný tisk, který dokáže každou drobnost podat v obřích rozměrech. Nic pro slabší nátury.

Radůz
27.09.2013 5 z 5

Velmi dobrá a čtivá detektivka. Napínavá od začátku až dokonce a člověk se vůbec nenudí. Po celý děj v knize je stále mizerné počasí. Mrzne a leje nebo sněží. To pěkně vykresluje ponurou atmosféru. Pouze mě trochu překvapilo, že detektiv u sebe nenosí žádnou zbraň...
Parádní kniha, doporučuji!

ERIK 2
15.07.2013 5 z 5

Vynikající detektívka není k tomu co dodat

Kateřina Marko
16.05.2013 2 z 5

Nejzajímavější z celé knihy byl asi konec, chvílemi jsem se ztrácela, která mrtvola se vlastně našla a nenašla. Na závěr mi tam chybělo nějaké dořešení vztahu mezi Loganem a Watsonovou, ač to autor celý příběh "naťukával". Znovu bych si tuto knížku nepřečetla.

Lavinia
21.02.2013 5 z 5

Výborná detektivka s ponurou atmosférou skotského Aberdeenu, který snad ani nezná jiné počasí než déšť a sníh. Hlavní hrdina Logan "Lazar" McRae je hrozně sympatický. Ne, protože by byl neohrožený, protože to v žadném případě není. Není to žádný superman, je to člověk a snad proto jsem si ho hned zamilovala. A ač k ponuré atmosféře přispívá fakt, že hlavní zápletkou tu jsou brutální vraždy dětí, na několika místech se zde vyskytuje i nenucený, nenásilný humor. A já se vskutku navzdory vážnému tématu někde vážně neubránila smíchu. Celé je to psané moc poutavým stylem, a ač se místy autor neubrání nechutným popisům rozkládajících se těl, je to psané tak čtivé, že to zvládne každý. Navíc udržuje napětí od začátku do konce, takže knihu neodložíte, dokud jí nedočtete. A až jí dočtete, řeknete si: "Sakra.. kde je další?"

Izu
15.01.2013 5 z 5

Perfektní detektivka se sympatickým hrdinou .

nightlybird
07.02.2011 4 z 5

Pošmourný, deštivý Aberdeen je dějištěm tohoto dobře čtivého oddychového románu. Přes poněkud děsivý námět - pachatele zločinů na dětech nemají v oblibě ani drsní kriminálníci - jde o knihu, které nechybí ani působivé popisy policejní rutiny a zejména hlavních postav, které nejsou vylíčeny černobíle, ale docela lidsky. Dialogy jsou živé, nijak rozvláčné a kniha se čte lehce, bez návalů negativních emocí. Před časem jsem tady v pubu skuhral, že se na čtení nedokážu soustředit, tohle jsem zmákl bez problémů za tři hoďky a to jsem ještě odskakoval do Skotska (na wiki). Domnívám se, že díky stylu, jakým je to napsáno, by to mohla číst i máma od mrňouse, aniž by se v budila nočními můrami a zalitá potem.

děti skotská literatura sérioví vrazi

Stuart MacBride
skotská, 1969