Smrtící záře

Smrtící záře https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/178922/smrtici-zare-178922.gif 4 168 49

Logan McRae série

V Aberdeenu panuje léto, slunce svítí, obloha je modrá a lidé umírají… Ve vykřičené čtvrti se najde umlácená prostitutka a tentýž večer na opačném konci města uhoří šest lidí ve squatu, který někdo zvenku polil benzinem a zatloukl dveře a okna. Vyšetřování se ujme detektiv seržant Logan McRae. Jeho hvězdnou kariéru však nedávno naboural zbabraný zásah, při němž zahynul mladý strážník. A ještě ke všemu přes veškerou Loganovu snahu brzy dojde k vraždě další prostitutky…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , BB art

Dying Light , 2006

Merlinit
26.02.2015 5 z 5

Excelentní detektivka! Lazar je sympatický chlápek, "Xena" Watsonová k pomilování, moje láska k detektivu inspektorovi Steelové jen kvete. Padouchy bych hromadně umlátila a po jejich bezbranných ostatcích dusala v okovaných botách a drogy dealující babičky navrhuji poslat do pohodlné, zateplené a útulné cely, odkud už by nevytáhly paty! Howgh, pravil pacifista ve mně.

Laf
19.11.2014 2 z 5

Kniha je dobře napsána. Jenom mi tam chybělo víc akce, která byla tedy spíš až na konci. Tento díl jsem si díky tomu zas až tak moc neužívala jako ten předešlý.

rodak
09.11.2014 5 z 5

Ještě lepší než žulové město .Postava Steelové je skvělá .Věčná nasranost a vztek policistů přispívá k čtivosti .Když srovnám Rankina a Macbrida jednoznačně druhý jmenovaný vede.Jen více knih od autora

šipek
20.07.2014 4 z 5

Tak dal jsem na doporučení zde na databázi knih na tohoto spisovatele a udělal jsem dobře. Mám rad tento styl britských detektivních románů.

Radůz
14.12.2013 5 z 5

Logana jsem si oblíbil už v Žulovém městě. V práci to nemá snadný. Tady pracuje pod sprostou a sarkastickou Steelovou, která mu to v práci zrovna neulehčuje. Spíše naopak. Opět jsem se ani trochu nenudil. Parádní a napínavá detektivka po jejímž přečtení přidávám MacBridea mezi své oblíbené autory.

soukroma
04.09.2013 4 z 5

Drsné a nepříjemné prostředí, pesimistické čtení. Napínavé a zajímavé ano, povzbuzující ani za mák. Hlavní postavy se vesměs chovají neurvale, hulvátsky, neustále nadávají (a to vulgárně - asi ten překlad) a vztekají se na věci i lidi kolem a dávají jim to pádně najevo, chybí jim jakákoli ohleduplnost a empatie, ...a to popisuji jen policisty...No prostě autor nedává čtenáři sebemenší šanci, aby si "zamiloval" skotský Aberdeen s jeho "milými" lidičkami ;-( A ještě poznámka k titulu: opět se nestačím divit, proč překladatel/vydavatel rozhodne o názvu knihy v češtině takovém, který nemá sebemenší vazbu na originální titul ani na obsah knihy. "Dying Light" i při doslovném překladu vyjde a sedí knize zcela přesně, na rozdíl od nic neříkající a značně zavádějící Smrtící záře...

Lavinia
23.02.2013 5 z 5

I druhý díl o Lazarovi si drží skvělou úroveň. Nic tu není předem jasné, vyšetřování se dostává i do slepých uliček a tím celá kniha působí realisticky. Napětí od začátku do konce. K tomu neodolatelně sympatické postavy, snad proto, že se chovají lidsky a nejsou dokonalé. To, že chybují, je tu předkládáno jako naprosto běžná věc a ne výjimka. A stejně jako první kniha se i tato odehrává v ponurém Aberdeenu, kde už sice sem tam zasvítí slunce, ale přesto toto prostředí ještě přikládá k jisté noirovské atmosféře. A noir krimi (ať už tartan, nordic nebo jiné) si buď naprosto zamilujete, nebo zavrhnete. Já jsem ten první případ.

Nuf
18.05.2012

Milovníkům detektivek mohu vřele jen doporučit. -)) *****

čef
11.11.2011 5 z 5

Typická britská detektivka současnosti - pochmurná, drsná s barevnými vztahy ve sboru. Stojí za to si jí přečíst!

skotská literatura

Stuart MacBride