Lodní ranhojič

Lodní ranhojič https://www.databazeknih.cz/img/books/13_/13567/bmid_lodni-ranhojic-YUd-13567.jpg 4 117 23

Ranhojičova pouť série

Pokračování bestselleru Ranhojičova pouť Druhý díl trilogie, jejíž děj se odehrává v dramatických historických kulisách 16. století. Hlavní hrdina Vito de Campodia, poté co našel své předky v Anglii, odjíždí jako lodní lékař do Nového světa, aby splnil nejen přání zemřelého strýce, ale aby vyslyšel hlas svého srdce a našel milovanou dívku. Prostřednictvím dramatické cesty, na které vzdoruje nepřízni osudu v podobě přepadení piráty, ztroskotání lodi a zajetí, se dozvídáme zajímavé dobové reálie. Dobře napsaný historický román, dokonale ilustrující historické události 16. století, námořní plavby, lékařské metody, expanzivní otrokářskou politiku Evropanů v nově objeveném světě.... celý text

Literatura světová Historické romány
Vydáno: , Knižní klub

Der Chirurg von Campodios , 2004

Arev122
30.09.2023 4 z 5

Taková dobrodružná " pohádka", ale se smutným koncem. Hlavnímu hrdinovi Vitovy se vše zázrakem vyplnilo: složil zkoušky na ranhojiče, nezabili jej a jeho přátelé ani piráti a ani utečení černoši , přečkal strastiplnou cestu po moři a našel svou lásku. Ale neskončilo to happy endem.

Alma-Nacida
04.07.2022 3 z 5

Oddechovka v historickém hávu, čtivá, poněkud předvídatelná, jakmile odhalíte, že se šťastné náhody budou kumulovat. Ale řemeslné je to slušné, zrelaxuji se tedy i u dalšího dílu ;) Víc než tři to nemá, tak to dám. ;)

Babo
27.08.2019 4 z 5

I druhý díl se mi líbil. Při čtení jsem měla pocit návratu do mých mladých let.Je to takový dobrodružný román . Hlavní hrdinové se ocitli mezi piráty , přežili ztroskotání ,aby se nakonec vrátili zpět do Anglie. Ale na jak dlouho ?

Evišťátko
07.12.2018 4 z 5

Jak jsem již psala u prvního dílu, čekala jsem víc. I tak musím ocenit exkurzi do historie medicíny.

Ivanule
30.10.2017 4 z 5

Tak musím říct,že od prvního dílu byl děj rychlejší a bylo tam dá se říct více akce,ale pořád mi tam z toho ranhojičství té doby stále více chybí trochu víc z oboru,ale jinak musím říct,že děj plynul krásně,čtivá kniha,opět se setkáváme s některými postavami z prvního dílu,a ke konci i dochází k rozuzlení toho,k čemu spěje celý tento díl.Ale to už si musíte přečíst sami,jak to dopadne:) A ted hrr na třetí díl:)

moudivlacek
23.07.2017 5 z 5

Druhý díl se mi líbil ještě víc, neboť je tu víc děje, ale také popis různých řemesel a chorob té doby. Také ale nezměrná touha po lásce, která pozvedává hlavy v nejvyšším utrpení, nezdolnosti a ukázka opravdového přátelství.
Konec mě trochu rozesmutnil, ale snad i Vitus najde pro sebe spravedlnost a lásku, po které tak moc touží.

Proda
17.01.2017 2 z 5

Oproti prvnímu dílu, je knížka nudnější a předvídatelnější. Občas působí jako natahovaný seriál, kdy každá nová zápletka má podobnou strukturu jako předchozí. Závěrečný zvrat je tak předvídatelný mnohem dříve.

LenkaKa
22.11.2016 4 z 5

Druhý díl mě zaujal víc než první, zajímavé je mimo jiné to, co všechno v té době už lidé uměli.
Dám si pauzu a vrhnu se na třetí díl

RiverSong
09.09.2016 5 z 5

Stejně skvělé, jako první díl. A jdeme na třetí... :)

Miruš
25.07.2016 5 z 5

Skvělá kniha, autor mne opět nezklamal, už jdu na pokračování :)

orinka3
24.04.2016 5 z 5

Moc se mi to líbilo. Pestrobarevný příběh o putování se odehrává hlavně na moři. I pro suchozemskou krysu:) je to zajímavé čtení a věřím, že autor si před sepsáním tohoto dílu řádně prostudoval všecko, co se lodí té doby týká, takže všecko působí věrohodně. Piráti, korzáři, otrokářské lodi, vzpoura otroků - tohle snad musí zaujmout každého, kdo má rád dobrodružné romantické příběhy. Konec sice moc dobře nedopadá, ale o to víc jsem zvědavá na další díl. Tento je víc než slibný.

prochajda
26.01.2016 5 z 5

Výborná kniha, dobrodružná, napínavá.....pro mně ještě lepší než první díl.

hankapimi
24.09.2015 5 z 5

Mám prostě slabost pro historické romány a toužila jsem si přečíst cokoliv od tohoto všemi chváleného autora. Jelikož se mi podařilo sehnat pouze tento díl z Ranhojičové pouti v e-booku, tak mi chyběl začátek a bude mi zřejmě chybět i konec, ale přesto jsem si četbu Lodního ranhojiče velmi užila a moc se mi líbil. Budu se pídit dál po jeho dílech a ostatním čtenářům, stejně "postiženým" tímto žánrem doporučuji ke čtení !

jindrusa
10.02.2015 5 z 5

Tak si říkám, jak je možné, že mi tato sága v minulosti unikla!!! Strhující příběh plný zvratů.

čef
16.11.2014 4 z 5

Kniha zajímavá lékařskými postupy 16. století, které bylo někdy těžko přežít. Příběh je sice barvitý, dobrodružný a komplikovaný, místy však vyprávěný dost zdlouhavě až nudně. Postavy pak přímo hulákají po jiných barvách než po černé a bílé. Napětí je také pomálu a tak doporučuji číst pouze jen jako dobré uspávadlo před spaním.

pedi
09.09.2014 5 z 5

Tak jako první díl i tento se moc dobře četl .Už jsem začala se třetím.Srozumitelně psané pasáže ...plavba na moři...léčení a operace.... které nedělaly autorovi problém.

LéňaM
24.04.2014 5 z 5

úžasná kniha. Opravdu strhující a ohromující příběh. Jsem nadšená

klokan.1905
04.04.2014 5 z 5

Krásný příběh Vita z Campodie pokračuje... Opět výborně napsané, avšak se smutným koncem... Mohu jen a jen doporučit k přečtení!!!!

slezakmartajh
26.01.2014

Všechny díly Ranhojiče doporučuji.

Tiama
19.01.2014 5 z 5

Knížka byla moc zajímavá a měla spád, přečtení rozhodně doporučuji.

mořeplavba 16. století dobrodružství historické romány lékaři

Wolf Serno