Lodivod dunajský

Lodivod dunajský

Kniha se odehrává roku 1876 a autor nám v ní prostřednictvím dobrodružného kriminálního románu představuje zajímavým způsobem Dunaj prakticky od pramene v Německu až po jeho ústí do Černého moře. Hlavním hrdinou vypravování je statečný bulharský vlastenec Sergej Ladko, který se v přestrojení za prostého rybáře vrací lodí po řece do vlasti, kde se má postavit do čela připravovaného národního povstání proti Turkům. Omylem je však pokládán za vůdce zločinecké bandy podloudníků Ivana Strigu, kterého se snaží polapit rakouský policejní komisář Karol Dragoš. Sergej Ladko je dokonce i zatčen, nakonec je ovšem pravý zločinec i díky Ladkově přispění zneškodněn.
Kapitoly: 1. Rybářské závody v Sigmaringenu, 2. U pramenú Dunaje, 3. Brušúv spolucestující, 4. Sergej Ladko, 5. Karel Dragoš, 6. Modré oči, 7. Lovci a zvěř, 8. Portrét ženy, 9. Dragošúv dvojí nezdar, 10. Vězeň, 11. V moci nepřítele, 12. Jménem zákona, 13. Příkaz v pátrání, 14. Mezi nebem a zemí, 15. U cíle, 16. Prázdný dúm, 17. Na řece, 18. Lodivod dunajský, 19. Epilog.
Druhé vydání v Albatrosu. Cena knihy pro členy KMČ v čase vydání: 39 Kčs. méně textu

https://www.databazeknih.cz/images_books/59_/59451/lodivod-dunajsky-59451.jpg 3.8129

Le Pilote du Danube (1908)

Dobrodružné, Pro děti a mládež
Vydáno:, Albatros

wilddog
10.10.2015

Toto byla jedna ze dvou Verneovek, které jsme měli doma v knihovně, když jsem byl mrňavej, přečetl jsem ji později, mám dojem, že mě také bavila, ale byla ze všech co jsem četl nejslabší..

moonchild
28.02.2014

Kniha se mi už méně líbila.Už se mi nelíbil celý děj,ale když už jsem to začla číst,tak jsem to nakonec dočetla.

tenax
13.08.2013

Vlastně nejde o dílo Julese Vernea, ale jeho syna Michela. Když se to porovná s původním Hetzelem odmítnutým románem, který teprve nedávno vyšel pod názvem Pašeráci na Dunaji, je zde mnoho rozdílů, které dělají děj akčnější a zajímavější, i když stále strašně naivní.

maryzka
16.02.2013

Jediná oblíbená a dočtená kniha od Julese Vernea u které jsem dokázala sedět jak přibitá.

vitavita
23.03.2012

Zfilmovaný a zajímavý, na dlouhé večery vhodný ...