Loď v Bretani

Loď v Bretani https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/308964/mid_lod-v-bretani-LKH-308964.jpg 4 146 43

Po bestselleru Dům v Bretani, který vyvolal velký ohlas u čtenářů, přichází autorka s dalšími příhodami ze svého bretaňského domova, ze svých cest do Česka a z dovolených po Evropě. Jako obvykle jsou její historky zábavné, mísí se v nich laskavý humor se sarkastickými postřehy, přičemž nešetří nikoho, ani sebe. Jednu kapitolu pojala ve formě fiktivního interview pro tisk. Odpovídá v něm na nejčastější dotazy, které jí její publikum klade, text však obsahuje i hlubší reflexe o lidském bytí.... celý text

pif69
pif69
26.09.2023 4 z 5

Život v Bretani očima české spisovatelky , psáno skvostnou češtinou .Milé a optimistické čtení .

krakonos.kraken
krakonos.kraken
13.06.2023

Asi nejsem cílová skupina, přišlo mi to příšerně snobský a povrchní :D Nicméně autorka píše krásně a má smysl pro humor.

Nebudu kazit hodnocení jenom kvůli svým subjektivním názorům na podobný způsob života.

stanislava9718
stanislava9718
09.05.2023 2 z 5

Pokračování života autorky v Bretani s "námořníkem". Možná, že by byly další, autorka už není mezi námi.

marketa7
marketa7
13.04.2023 4 z 5

Příjemné čtení z mé milované Bretagne.

mcabr
mcabr
14.03.2023 5 z 5

Pěkné, milé čtení.

Devorah
Devorah
26.01.2023 5 z 5

Opět jsem se při čtení knihy od paní Davouze skvěle bavila. Pojednává sice o věcech všedních, nicméně díky lehkosti s jakou je celá kniha napsaná, si jí čtenář prostě užívá.
Formou vzpomínek tak dává nahlédnout do života v Bretagni, který není vždy jen krásný. Stejně tak se zde vyskytuje i spousta negativních pocitů, které ale autorka skvěle odlehčila a díky tomu má čtenář tendence se usmívat.
Jsem prostě nadšena z té milé, příjemné a uvolněné atmosféry. Prostě, bravo!

Čtenářka73
Čtenářka73
03.07.2022 4 z 5

Pohodové pokračování Domu v Bretani. Krásný jazyk, humor, sebeironie, rodinné historky, úchvatné popisy Bretaně i vtipné zážitky z cest do ciziny. Ideální čtení na dovolenou.

fénix56
fénix56
18.05.2022 4 z 5

Bretaň, jedna z částí Francie, kam bych se moc chtěla podívat, ale už se mi to asi nepodaří. Takže díky paní Martě Davouze jsem se aspoň takto trošku s Bretaní seznámila. No, s rodinou svého manžela to asi paní Marta moc nevyhrála, ale s manželem Joelem ano. A taky ji obdivuji, jak byla i v poměrně vyšším věku činorodá a odvážná.
Knížka je napsaná svižným stylem, bohatou češtinou. A taky s nadhledem, i ke své nemoci, se kterou boj bohužel nevyhrála.

Sirina
Sirina
27.07.2021 2 z 5

Moc se mi líbil styl vyprávění a bohatost jazyka, ale jinak mě kniha nenadchla. Dvě hvězdičky dávám za nadhled v boji se zákeřnou nemocí.

Medvědářka
Medvědářka
10.11.2020 3 z 5

Dům v Bretani se mi líbil více. Tohle bylo úsměvné jen místy. Oceňuji hezkou pestrost českého jazyka.

ŠárkaT.
ŠárkaT.
27.10.2020 5 z 5

Knížka byla vynikající!!!!

betička
betička
09.10.2020 5 z 5

Moc se mi líbí tento typ knih, který přibližuje běžný život u nás a ve světě. Její styl psaní je moc příjemný, sarkasmus, humor a úžasný kultivovaný jazykový projev. Když to čtu či poslouchám, jako audioknihu, připám si jako bych tam byla :-)

Danka22
Danka22
25.08.2020 3 z 5

Některé povidky byly vtipné a chytlavé. Myslím, že některým lidem můžou dělat problém starší slova (z dob B. Němcové), která nejsou tak v současné literatuře častá. Autorka měla hezký život.

ujira
ujira
23.07.2020 5 z 5

Marta Davouze psala velmi pěkné postřehy ze života na francouzském venkově. Ačkoli píše jen o poklidném životě, jsou její texty rafinovaně jazykově vytříbené i vtipné a moudré a pokorné.
Moc hezké.

tittanie
tittanie
19.07.2020

Kniha mi byla doporučena. První díl se mi líbil více, ale i tento díl byl zajímavý. Příjemná oddechovka.

MV111
MV111
21.06.2020 2 z 5

S úctou k autorce. Těžký úděl druhého dílu...

Jessica007
Jessica007
31.05.2020 3 z 5

Taková oddechovka. Různé postřehy, zážitky. Něco se mi v knize líbilo více - to spíše ke konci, něco méně.

paxie
paxie
15.04.2020 3 z 5

Příjemná oddechovka

Květinka008
Květinka008
11.03.2020 3 z 5

Stejně jako u předchozích knih, které jsem od M. Davouze četla, oceňuji stylistiku a bohatost užitého jazyka. Líbí se mi vztah Marty a Joëla. Baví mě popisy výletů a cestovatelských patálií, ráda se zasním u popisu krajin, zejména francouzského domova. To ale ruší přílišné detailní popisy hotelů a stěžování si na ně. Zde je paní Davouze kapku "jinde" a je to pro mě velký kontrast se ženou, kterou jsem poznala v knize Vypadni z mýho života! (mladá matka dvou dětí ze skromného bytu, vykonávající ubíjející práci). Aneb zajímavá sociologická sonda, a výrazně autentická, co s člověkem mohou udělat peníze. I přes toto vytýkané snobství zůstává normální ženskou, která vaří, uklízí, pracuje na zahradě, tráví čas s vnoučaty.
Zcela obtěžující však pro mě byl popis rodinných tahanic Joëlovy rodiny a být jimi, tak bych ji snad žalovala... Za tohle hvězda dolů.

tami1
tami1
26.12.2019 4 z 5

Čtivá, útlá knížka o pozdní lásce, zralém přátelství a velké radosti ze života. Děj se odehrává většinou v Bretani, Praze a nebo na lodi. Krátké příhody jsou plné laskavého humoru, rodinného popichování a škádlení a občas také břitce jedovatých poznámek. Autorka vše popisuje s nadhledem sobě vlastním.
Příjemné odpočinkové čtení. Krásný kultivovaný jazyk.

Marta Davouze
česká, 1945 - 2018
2016  76%Loď v Bretani
2013  68%Dům v Bretani
2015  66%Vypadni z mýho života!
2017  85%Celej Franz!
2014  59%Zrcadlení