Všechny barvy Země

Všechny barvy Země https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149045/bmid_vsechny-barvy-zeme-i35-149045.jpg 5 448 88

Loď mezi hvězdami série

Závěrečný díl vesmírné trilogie! Amy a Syn konečně opustili skličující zdi vesmírné lodi Universum. Jsou připravení začít znovu, vybudovat si nový domov – na Zemi Centauri, planetě, ke které musela Amy plout přes celý vesmír. Ale nová Země není rájem, v který doufala. Jsou tu obrovští pterodaktylové, květiny, jejichž vůně vás paralyzuje, a tajuplné ruiny, které skrývají mnohem více, než se na první pohled zdá. A největší tajemství? Že by na této planetě nebyli sami? A pokud chtějí zůstat, budou muset bojovat! -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Shades of Earth , 2013

FreckledCathy
09.09.2013 5 z 5

První dva díly se mi líbily a čekala jsem s čím se autorka vytáhne na závěr. A teda můžu říct, že mi poslední díl doslova vyrazil dech! Pořád jsem dumala nad tím, jak to dopadne, ale každá další kapitola mi víc a víc zamotávala hlavu a já se nemohla dočkat finálního rozuzlení. A když konečně přišlo, nemohla jsem napětím přestat číst, hltala jsem stránku po stránce s pusou dokorán a říkala si, že tohle snad ani nemůže být pravda...
Příběh je nevyzpytatelný, pohltí čtenáře ráz na ráz a díky neuvěřitelně silným emocím zasáhne na všech citlivých místech!

Anne Leyyd
28.07.2013 5 z 5

MŮŽE OBSAHOVAT SPOILERY

Na poslední díl této hvězdné série jsem se opravdu těšila. Byla jsem přesvědčená, že se můj postoj k ní nijak nezmění, ale to jsem se spletla. Tento díl S PŘEHLEDEM trumfnul oba dva předchozí. Myslela jsem, že dám 4 hvězdy, ale nakonec jsem to MUSELA zvednout na 5.

Předchozí díly mi přišly táhlé (propracované maximálně, to bezesporu ale prostě táhlé), naproti tomu Všechny barvy Země byly AKČNÍ, DECHBEROUCÍ, VRAŽEDNÉ, ROMANTICKÉ A DO BĚLA NERVY ŽHAVÍCÍ A DRÁSAJÍCÍ.

Ani jedna kapitola, ani jedna strana mi nepřišla nudná nebo o ničem. POŘÁD se něco dělo, až jsem si říkala, co se s Beth Revis stalo, že se tak neřízeně rozjela :D

Co mě trochu mrzelo (a už to tady nebo někde jinde též někdo zmiňoval), tak bylo to, že se děj a popis planety a druhů květin a zvířat, které na ni žily, omezil jen na pár kilometrů, ptakoještěry a paralyzující fialové kytky. Čekala jsem PODSTATNĚ víc popsané fauny a flóry (něco jako Avatar :D), ale bohužel, no… Ovšem na druhou stranu VŠECHNO ostatní v knize to plně vynahradilo, takže jsem si tento mínus bod uvědomila až po dočtení.

V komentáři k Milionu sluncí jsem psala, že doufám, že autorka přestane s vražděním. Jo, tak to jsem byla naivní, jak nevím co. Tolik postav ZABILA a VŠECHNY mé oblíbené. K vzteku! Ale že zabila i Amyiny rodiče, no tak to mě dožralo na maximum. Podle mě tohle bylo naprosto zbytečné. Docela mi nakonec připadalo, že se v tom autorka přímo vyžívá. Tohle není normální! Nejsme přece v Shakespearovi!

Na konci jsem málem vybuchla vzteky a hrůzou a škrtila Beth Revis aspoň na dálku, protože jsem opravdu věřila (to, že je sadistka dokazovala během celého příběhu), že Syna zabila. A říkala jsem si, že jestli JO, tak tu knížku vyhodím z okna jako Pat Peoples (a měla jsem k tomu výhodnou pozici, když jsem dočítala u otevřeného okna). NAŠTĚSTÍ JSEM NEMUSELA! :-) Neskutečně moc se mi ulevilo a v duchu jsem se na Syna vrhla se stejnou radostí jako Amy :-)

Skvělý díl! Naprosto nepředvídatelný děj, příběh úžasně do detailu propracovaný (o technické a vědecké stránce ani nemluvím). Zkrátka jedna z nejlepších sérií, jaké jsem kdy četla a nejspíš číst budu, super zakončení (až tedy na ten zástup mrtvých) a doufám, že Beth Revis bude s psaním pokračovat :-)

Kateriska
28.07.2013 4 z 5

Kniha je fantasticky čtivá, hluboce napínavá a poukazuje opravdu na všechny barvy naší Země. Ten název je myslím více než sedící. V příběhu se odráží všechny stinné i dobré stránky našeho lidstva. Je zajímavé, jak Beth Revis uměla všechny naše vlastnosti smrsknout do 382 stran.
Musím ale podotknout, že i přes to všechno, se mi kniha ze všech dílů líbila nejméně. Možná to bylo jiným prostředím... Vytkla bych autorce občasnou přehnanost, i přes to, že se jedná o dystopii. Děj je docela složitý, zamotaný a já osobně jsem se v něm docela špatně orientovala. A taky mi bylo líto tolika úmrtí.
Pokud ale vám uvedené věci nevadí, Všechny barvy Země vám jistě doporučím. Jedná se o více než průměrnou knihu, ale pro mě bohužel bude asi jen knihou, na kterou pravděpodobně brzy zapomenu. Uděluji 3,5 *.

mynonka
06.07.2013 5 z 5

Milá Beth Revisová, ty mě nepřestaneš překvapovat :). Nejlepší díl trilogie. Kniha se nedala odložit. Postava Syna konečně dostala sympatickou tvář a přišla jsem mu na chuť. Jediné, co mi vadilo byla mininálně dvě zbytečné smrti, které se vezou na momentálním trendu většiny knih nyní vycházejících autorek (z nichž některé sama autorka jmenuje ve svém poděkování). Také jsem čekala, že planeta nám bude více představena, nejen jedna malá oblast. Ani další zvířecí obyvatele jsme nepotkali. Ale i tak je to velmi čtivá záležitost a svých 5* si zaslouží.

Lily96
07.06.2013 5 z 5

Skvělé ukončení této trilogie. Knížka byla krásná, velice čtivá a hlavně neskutečně dojemná, dokonce u mě došlo i na slzy. :-)

Amy jsem neskutečně fandila a nemohla jsem si pomoct, ale co všechno se jí tam stalo - přišlo mi to hrozně nespravedlivé. Syna jsem měla ráda už od prvního dílu, ale teprve tady mě přesvědčil, že si Amy skutečně zaslouží, že k sobě patří a že dokáže být opravdový "velitel". Jediné, co mi na něm trochu vadí, je jeho jméno - zní to tak stroze, neosobně. Mou neoblíbenou postavou byl už od začátku Chris.

Ale na můj vkus se tento díl zbytečně moc hezmžil umírajícími nebo mrtvými. Nemám ráda, když postavy (navíc kladné a sympatické) umírají tak rychle, že ani nestačíte truchlit... Taky mi trochu vadilo, že už se to neodehrávalo na lodi a chyběla mi tam spousta mých oblíbených postav - Harley, Bartie atd.

Závěr knihy byl pro mě naprosto nečekaný, neuvěřitelný a hlavně kouzelný a myslím, že skvěle zakončil celou trilogii.

Kdybych to měla srovnat s ostatními díly této trilogie - Loď mezi hvězdami se mi líbila úplně nevíce. Držela jsem Amy palce, aby se vyrovnala se vším, co musela, a naopak jsem se vyrovnávala s tím, co musel dělat Syn. Druhý díl mi přišel slabší, nejvíce se mi tam líbily ty indicie spojené s mými oblíbenými knížkami. No a tenhle díl byl teda takový prostředek, každopádně si rozhodně zaslouží všech 5 hvězdiček!

TessDragon
30.05.2013 4 z 5

Poslední díl LMH. A podle mě i nejlepší. Těšila jsem se konečně na nové prostředí, nebezpečnější i zrádnější. Syna jsem si zde v posledním díle už konečně oblíbila a stal se mou oblíbenou postavou, Chris také nebyl špatný, Kit, Orion, Amyini rodiče. Ale bylo tu tolik zvratů, 1. a 3.díl se vůbec nedá srovnat, Všechny barvy Země mě úplně pohltily, byla jsem zvědavá na ty ''příšery'', a ony ty příšery byly jen předzvěstí něčeho horšího, však uvidíte v knížce. Jsem ráda, že jsem tomu dala šanci i po 1.díle, který mě moc nenadchl a skvěle jsem si užila druhé 2 díly. Takže zkuste se přenést přes zdlouhavější 1.díl a dostanete se k úžasnému epického konci : Lodě mezi hvězdami. ;)

Monisek.B
31.03.2013 5 z 5

Ze závěrečného dílu jsem opravdu nadšená. Kniha je úžasně čtivá a opět, stejně jako v jejích předchůdcích, je zde spousta zvratů, které vás s každou další kapitolou nutí přemýšlet, jak že to teda všechno vlastně je... Příběh dostává spád, vše se nakonec krásně vysvětlí a čtenář tak zaklapne knihu se spokojeností, jak to vlastně všechno dopadlo :-) Rozhodně doporučuju! ;-)

Eneo
24.02.2013

Jsem opravdu moc ráda, že se upustilo od původního vzhledu obálky... Tento krásně ladí se zbývajícími díly :)

vesmír space opera láska boj o přežití kosmické lodě

Beth Revis
americká, 1981