Všechny barvy Země

Všechny barvy Země https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/149045/bmid_vsechny-barvy-zeme-i35-149045.jpg 5 448 88

Loď mezi hvězdami série

Závěrečný díl vesmírné trilogie! Amy a Syn konečně opustili skličující zdi vesmírné lodi Universum. Jsou připravení začít znovu, vybudovat si nový domov – na Zemi Centauri, planetě, ke které musela Amy plout přes celý vesmír. Ale nová Země není rájem, v který doufala. Jsou tu obrovští pterodaktylové, květiny, jejichž vůně vás paralyzuje, a tajuplné ruiny, které skrývají mnohem více, než se na první pohled zdá. A největší tajemství? Že by na této planetě nebyli sami? A pokud chtějí zůstat, budou muset bojovat! -- zdroj: legie.info --... celý text

Literatura světová , Sci-fi , Pro děti a mládež

Vydáno: , CooBoo

Shades of Earth , 2013

Elsa14
28.01.2018 5 z 5

I třetí díl jsem přečetla jedním dechem. Přesto musím říct, že první dva se mi líbily o malinko víc. Mně se na Universu ,,líbilo´´. Žít bych tam nechtěla, ale příběh vyprávěný na lodi se mi zamlouval více. Přesto tuto sérii řadím k mým oblíbeným a určitě si všechny knihy přečtu znovu. Těším se, až se znovu potkám s Amy, která se probudí na vesmírné lodi a nebude mít ani ponětí o tom, co už jednou prožila...:)

Rebarbora22
18.01.2018 5 z 5

Knihu jsem přečetla jedním dechem jako dva předchozí díly. Od půlky mi přišlo, že je to malinko uspěchané, autorka se mohla klidně více rozepsat. Ale konec...pane bože!
Rozhodně doporučuji si přečíst celou trilogii.
Young adult knih mám přečteno mnoho, ale takhle je jedna z nejlepších (názor 21 leté čtenářky :)) Takže za mě 5* ❤️

Suou
02.01.2018 5 z 5

Prvá kniha v tomto roku a hneď to začína úžasne. Táto kniha bola ako každá v tejto sérii plná zvratov a prekvapení. A ten koniec...
No v každom prípade som konečne po štyroch rokoch dočítal tuto sériu:D

Tea.Terka
19.11.2017

Snad nejlepší triologie ,co jsem kdy četla. Ten konec jsem vůbec nečekala. Poslední díl se mi líbil asi nejvíce z celé triologie. :)

Napůlanděl
12.07.2017 5 z 5

Podle mě nejlepší kniha trilogie, spisovatelka krásně vykreslila nový svět, který se ale úplně nelišil od toho našeho. Smrti v knize nebylo málo, ale i tak se knihy četla neskutečně dobře…

Slugterra
15.05.2017 5 z 5

Úžasná kniha...! Tenhle díl byl zaručeně ten nejlepší! Sice jsem u něho doslova a do písmene brečela, protože jsem slabší povahy a taky proto že jsem opavdu vžila do těch povstav. Co cítí apod. Za mě rozhodně 5 hvězdiček a opravdu doporučuji přečíst celou trilogii. Je skvělá! :-D

nikol1774
20.04.2017 1 z 5

Moje hodnocení je jednoznačně záporné. A vím přesně čím to je. Nějak mi uniklo, že kniha má tři díly. Na MegaKnihách jsem tuto knihu objevila s tím, že zkusím jiný žánr než čtu a s tím, že by se mi mohla líbit, jelikož mám ráda Sci-Fi filmy.
To, že čtu třetí díl nějaké série jsem zjistila až doma, když jsem knihu otočila.
Kniha se mi ale i tak četla špatně, nerada jsem se k ní vracela a dočetla jí jenom proto abych měla klid.
Nicméně kdyby byla kniha zfilmována kouknu se na ní ráda.

fatimka
02.04.2017 5 z 5

Super kniha! taková detektivka ve vesmíru. Chci další díl prosím !

notsohappyanny
26.03.2017 5 z 5

Upřímně, nebránila bych se dalšímu dílu.. :D Každým dílem to bylo lepší a lepší!

Lokina
11.03.2017 5 z 5

Jedna z nejvydařenějších scifi adultovek. Příběhu nechyběla svižnost, akčnost, čtivost. Nechybělo i plno zvratů, měla jsem co dělat, aby mi nevypadly oči z důlků :-D (to by se konec, který byl jedním slovem "úža", asi těžko četl) Lidé s romantickou duší si také přišli na své, zase opět romantická linka nijak nevyčnívala, byla hezky vměstnána do příběhu. Myslím, že to bylo důstojné a dobře zpracované zakončení trilogie. Jinak trilogii jako celek hodnotím velmi pozitivně :-)

bookworm_plants
09.03.2017 5 z 5

Bomba!!
(Pardon za případné spoilery)
Miluju tuhle sérii, závěrečný díl byl super.
Málem mi ke konci ukápla slza když se Syn nevracel.
Konečně jsem odhalila kdo byl ve třetím díle záporák. To bylo poprvé :D zatím. Já bych mu nejradši něco udělala za to co, se svým vůdcem Amy udělali.
Otce od Amy jsem taky neměla moc ráda, její matka celkem ještě ušla a bylo mi jí líto když zemřela kvůli hybridům.
Chci si ještě přečíst povídkovou e-knihu A tak mi unikají.
Jinak tento díl i dva předešlé díly hodnotím kladně. Tohle vesmírné téma se mi opravdu líbilo. Nebylo to takové typické young-adult.
5* :-)

elisnovotna
16.02.2017 4 z 5

Kniha byla velmi dobře propracovaná, avšak se mi ne úplně lehce četla. Ovšem super průběh, konec napínavý a určitě bych doporučila

Adriana21
14.02.2017 5 z 5

Musím dát rozhodně pět hvězdiček. Poslední díl trilogie se mi hodně líbil. Zajímavý, poutavý, velice dobře se mi četl. Nemohla jsem se od knihy odtrhnou :) Opravdu hodně povedená trilogie. Ze začátku se mi do ní sice nechtělo, ale teď jsem opravdu ráda, že jsem si knihy přečetla.

Veve721
13.02.2017 5 z 5

Knížka byla perfektní, úžasná, skvělá. Dokonalá byla právě kvůli nedokonalým lidem a realističnosti, která ke sci-fi tvorbě prostě sedí. Děj byl plný nečekaných zvratů, hromady akce, umírání, válčení, žárlení, lásky, mutantů a všeho, co ve správné pětihvězdičkové knížce nesmí chybět. :) Drobné mínus autorce dávám za konec, který mi připadá nedokončený, vzhledem ke skutečnosti, že jde oficiálně o trilogii a další díl nás tedy nečeká. Amy si vesele rozpoutá intergalaktickou válku a co dál?

TerraNova
30.12.2016 5 z 5

Snad nejvíc nejlepší díl ze všech tří. První bych řekla že byl nejnudnější, co se vztahů těch dvou týče, ale tady už to stálo za to. Po fanatsy a sci-fi stránce všechny díly stály za to.
Něco jsem v tomhle díle předpokládala (kdo, kde), ale něco mi unikalo (proč, kdy a jak). :D Jinak to bez spoilerů napsat nejde.

Sama se pozastavuji nad tím, jak tohle autorka mohla vymyslet. Protože to je fakt pecka. Konec byl taky povedený a na chvíli jsem si myslela, že se to Amy zdá. (Ti kteří četli vědí, co na konci v poslední kapitole myslím.)

Celkově bych knihu chtěla doporučit. Díky ní se naučíte i spoustu nových slov. :D
Já osobně nelituji času, který jsem téhle trilogii věnovala.
A ráda si i přečtu novelu - A tak mi unikají -, aby my mé srdíčko dalo pokoj a můj mozek byl spokojen, že jsem to kompletně dočetla. :3

Tahle kniha si určitě zaslouží 5 hvězdiček. ;)

kikush
06.11.2016 5 z 5

Epický závěr úžasné trilogie.
První díl mne tolik neoslnil, druhý díl byl už lepší, ale třetí je překonal na plné čáře.
Takže doporučuji každému se prvníma dvěma dílama prokousat, poslední za to stojí!

annytheangel
30.10.2016 5 z 5

Krásné. Úžasné. Stojí za to přečíst si první dvě knížky, abych se dostala k té třetí? Ano :D
Jistě, knížka není perfektní, některé postavy mě občas pěkně štvaly(táta Amy) a celkově jako trilogie prostě super.

AnetaM
01.10.2016 5 z 5

Zrovna jsem knížku dočetla a musím napsat komentář!
Protože ten konec me dostal! Strašně jsem brecela! Spoiler: Nejdřív smutně,potom z radosti
Tahle série mi přišla strašně nudná, aspoň první dva dili. Všechno se vleklo a ja ani nechtěla začínat třetí knížku... Jenomže ta byla úplně úžasná! Vtahla jsem se do děje a nemohla přestat číst... Až do teď :D

Jacinda
18.08.2016 4 z 5

jsem skoro v šoku, nad tím diametrálním otočením. Postavy se najednou chovají téměř normálně, humanismus snížen na nezbytné minimum a závěr také celkem neklišojdní. Navíc mě druhá polovina knihy opravdu pohltila a posledních 150čtečkostran jsem semlela během hodiny. Dodatečně zvažuji úpravu hodnocení předchozích dílů. Na druhou stranu zastávám názor, že knihy mají fungovat jako celek, tak především jako samostatná jednotka. Nebo to rovnou může být narvané v jedné knize, jako to měl tolkien s půlkama. Ale to by nebylo asi tolik peněz...Nicméně se mi líbí, že postavy ušly hodně velký kus cesty, prodělaly změnu, zmoudřely a celkově byly mnohem sympatičtější. Je zajímavé zamyslet se, že se Země může stát nepřítelem. A podívat se na to z toho našeho zemského pohledu. Hdně mi to připomíná poslední díly SGU, tam byla tato myšlenka silně rozvedena a i tehdy na mě zanechala silný dojem. Ale je pravda, že pro děti se stává domovem to, kde jsou a nikdy nepochopí situaci rodičů. Jo a jak tu někdo psal, že poslední kapitola nemusela být, tak to je pěknej bullshit. Ještě, že byla :-) P.S. Snad jediné, co opravdu DRÁSALO MYSL byl neskutečný počet slova "odtušit"

lenus52
03.08.2016 5 z 5

Kdyz jsem knihu dostala nebyla jsem z ni 3× nadsena ale zas na druhou stranu je to neco noveho a jineho. Po precteni prvniho dilu jsem byla zklamana. Nic se tam neodehralo uz na 50 strane jsem vedela kdo to byl. Pribeh se mi libil ale nemelo to smrnc ani stavu. Takze jsem to vzdala a dalsi dil jsem si nekoupila. Jenze po pul roce jsem mela hrozny abstak a potrebovala jsem si precist nakou knihu. Kouknu do knihovny. Lod mezi hvezdami. Hm. Kouknu tady na recenze. Recenze jsou pozitivnejsi nez u jednicky. Dobre tedy. Stahnu si druhy dil. Hned na 10 strane jsem si rikala ,,Joo dobre jsi udelala ze jsis ji nekoupila je to o nicem." Ale jak jsem se do te knizky zacetla zjistila jsem ze ji mam vlastne prectenou a ze potrebuji treti dil. Musim rict ze treti dil byl nejlepsi. Na konci jsem si normalne pobulela a tedkom lituji ze jsem si nekoupila celou serii a necetla ji tzv. Otaceci taktikou v ruce

vesmír space opera láska boj o přežití kosmické lodě

Beth Revis
americká, 1981